Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a menete egy teljeskörű...

Mi a menete egy teljeskörű kivizsgálásnak?

Figyelt kérdés

Egyenlőre csak tájékozódni szeretnék, hogy miként kell elindítani egy teljes kivizsgálást?

Kihez kell első körben fordulni? Háziorvos? Klinikai nőgyógyászat? Kell beutaló? Ki ad hormonvizsgálatra beutalót? Hormonálisan mindenképpen meg szeretném magam nézetni. Az olyanok hogy IR és PCOS hogy szokott kiderülni, milyen vizsgálatok során?

Elsősorban az ingyenes vizsgálatok érdekelnének, mivel úgymond "ráérek" és nem nagy gond ha csak hónapokkal későbbre kapok időpontot.


Köszönöm előre is ha megosztjátok velem tapasztalataitokat!



2021. febr. 27. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell semmilyen vizsgalat normal esetben. Elmesz nogyogyaszhoz, megmondod, hogy babat tervezel, megvizsgal manualisan meg ultrahanggal, vesz mintat rakszuresre. Ti meg nekialltok szexelni. Ha legalabb 1 evig nem jon ossze a baba, utana kuldenek majd vizsgalatokra. Ha nincs semmi problemad, tuneted, nem abbol kell kiindulni, hogy minden bajod van...
2021. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász küld el laborba, hormonpanelre. Ez az első. (A többit nem tudom, azt majd az okosabbak megválaszolják. Én csak eddig jutottam, mert mire a laborra mentem volna, már terhes voltam és okafogyottá vált az egész.)

Nekem a PCOS sima nőgyógyászati vizsgálat során derült ki (előtte még tünetem sem volt a minimálisan rendszertelen menstruációmon kívül), ultrahangon látta a cisztákat a petefészkemben. Ezután küldött el terheléses inzulin vizsgálatra, akkor derült ki az IR, illetve vált biztossá a PCOS emiatt.

De én mindezt magánban csináltam.

2021. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokáig nem jön a baba: ultrahangos vizsgálat, rákszűrés, különböző fertőzések szűrése. Ezután jönnek a hormonális vizsgálatok, IR, pajzsmirigy, D-vitamin hiány stb.

Majd megnézik, van-e peteérés.

Endometriózis jelenlétének ellenőrzése.

Majd ezután petevezeték átjárhatósági.

De legelőször a férfi spermavizsgálata.

Ha minden megvolt és még mind nincs siker, akkor ha legalább az egyik petevezeték átjárható, jöhet az inszemináció.

Ha egyik sem, akkor pedig a lombik.


Nekem ez volt a menet.

2021. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok: sajnos pár vizsgálatra nem tudnak beutalót adni, csak magánban elvégezhető.
2021. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jön egy évig a baba, jobban jársz, ha bejelentkeztek egy meddőségi klinikára. Ott mindent elmondanak, és nem kell húsz másik helyre rohangálni a vizsgálatokért, a nagyját megcsinálják ott. Plusz nem kell külön nőgyógyász és endokrinológus között rohangálni (engem anno egymáshoz küldözgettek csak, végül lapátra tettem őket és kerestem egy nőgyógyász-endokrinológust).


Az IR három pontos terheléses inzulin és vércukor vizsgálattal derül ki.


A PCOS pedig ultrahangos vizsgálattal, de a hormonok alapján is lehet már rá gyanakodni.


Sorban: némi betegségek (HIV, LUES, hepatitisz B és C mindkettőtöknek, neked chlamydia), citologia, spermakép, neked EKG, neked hormonsor, 3 pontos terheléses inzulin és vércukor vizsgálat, emlő uh, pajzsmirigy uh. Aztán ha első körben nincs eltérés, akkor átjárhatósági vizsgálat, ha elzáródás van, megnyitják.


Ha nem hoz eredményt ez sem, akkor inszemináció, majd lombik.


Persze ezek csak a szokásos vizsgálatok, lehetnek még ettől eltérő specifikus vizsgálatok is.

2021. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!