Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki van így? Nem lehet fiunk.

Valaki van így? Nem lehet fiunk.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idáig 3 terhességem volt. Mind a 3 fiú volt. 2 Missed AB volt, 1 fiút megszultem de betegen jött a világra így elvesztettuk😥💔

Az orvos azt mondta hogy valószínűleg nem tudok kihordani fiút, vagy betegek lesznek. De nem fejtette ki, én pedig nem kérdeztem. Valakinek van ilyen gondja? És ha gyereket szeretnénk? És ha megint fiú lesz? Hol kell ezt kivizsgaltatni, vagy hova kell fordulni hogy tényleg így van-e ahogy az orvos mondta? Akinek van ebben "tapasztalata" letudna írni hogy hogyan derült ki, hogyan vizsgálták ki, és mit lehet tenni ellene?

Köszönöm a válaszokat.


2021. márc. 15. 10:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igazán érdemben nem tudok segíteni, de nálunk is van ilyen a családban...ott több vetélés után végül kislány lett,aki egészségesen született meg. Több gyermeket utána nem vállaltak. Én egy magán klinikán probalnek tanácsot, segítséget kérni.
2021. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat ilyen elég sok okból, de nem nagyon szoktak vergődni ennek a felderítésével. Az orvos is csak hasra ütésre nyögte ezt be, nyilván nem végzett előtte genetikai meg semmilyen vizsgálatot ami ezt igazolná.
2021. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem végzett semmiféle vizsgálatot. De félek azt mondják hogy lombik kell, mert ott tudjak "szűrni" hogy fiú vagy lány legyen. Én több vetélést, és halált nem bírok ki. Ezért tettem fel a kérdést. De természetesen kivizsgaltatjuk magunkat amint eljon az idő.
2021. márc. 15. 11:29
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

" De félek azt mondják hogy lombik kell, mert ott tudjak "szűrni" hogy fiú vagy lány legyen"

Erre Magyarországon nagyon extrém esetben bólintanak rá és ott is igazolni kell és szinte csak az örökletes genetikai betegségeknél van erre opció.

2021. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
11%
Nem lehet itt ilyen szelektációt végezni lombiknál ami a nemre vonatkozik
2021. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

5

De lehet.

2021. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek olyan betegségek, amik dominánsan öröklődnek, ha mind a ketten hordozók vagytok és csak a fiukat érinti pl mert a lányok csak hordozók lesznek, nem betegek.

De en is úgy tudtam hogy semmiféle szelekció nem engedélyezett.

Pl barátnőm 6x vételt és 3x szült halott babát mert olyan betegség öröklődik a férje vonalán ahol 50% esély volt hogy vagy örökli a magzat vagy nem. Neki 9x az öröklés jött egymás után. Végül született egy egészséges fia. De szoba se került embrió szelektálás, mert ha megnézik az embriót, már nem használhatják fel. Tehát ellenőrizhetik, de ha egészséges, be nem ültethetik már. (A legtöbb országban ez tiltott, mint “fajnemesites”)Igaz ez skandináv ország ahol ok laknak, de nekik Németországot mondtak, hogy ott lehet esetleg rá esély.

2021. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Persze hogy nem lehet.Más is írt már ki hasonló kérdést de mondjuk ő butaságból mondván hogy ők csak és kizárólag fiút szeretnének mert egy lánnyal nem tudnának mit kezdeni🤭🤭

Azt írta hogy lombiknál majd neki lehet hogy szelektálják ha kéri.Nem fogják.A kérdező esete más de akkor se fogják neki így megcsinálni.Én nemsoká megyek az első lombikomra ha minden igaz úgyhogy megfogom kérdezni az orvosomat erről bár sejtem a választ de mindegy megkérdezem a kérdező kedvéért

2021. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

8

Ha igazoltan genetikai betegség áll a háttérben akkor megcsinálják már itthon is. Persze nem egyszerű elintézni meg nem bemondásra megy.

2021. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha igazolt, hogy nemi kromoszómán öröklődő betegség áll fenn, akkor lehetséges csak lány embriókat beültetni. A nemet viszont nem a megtermékenyítés után szűrik, hanem már eleve csak X-et hordozó spermiumokkal termékenyítik meg a petesejteket.
2021. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!