Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor "érdemes" teherbe esni?

Mikor "érdemes" teherbe esni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan 7 hónapos lesz a lányom és nagyon szeretnénk neki kistestvért kevés korkülönbséggel. Mindenfélét olvastam arról, hogy milyen bajok lehetnek, ha túl hamar vállalja az ember a 2. babát, mit gondoltok?

2021. ápr. 7. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha engem kérdezel, én megvártam volna, míg ovis lesz a lányom. Kétéves volt, mikor megszületett az öccse, de nagyon nehéz volt a terhesség (futkározni utána, emlegetni, elhelyezni míg orvoshoz, védőnőhöz megyek), utána meg a testvér féltékenység. Mi is kis korkülönbséggel akartuk kistesót, de talán jobb lett volna várni. Persze, most már így alakult, de máshogy csinálnám, ha újra kezdeném. Két évnél kisebb gyerekekkel meg még nehezebb lenne, szinte két picivel, főleg ha a nagyobb még menni sem tud. Amúgy az egy-másfél évnek szerintem érdemes eltelnie.
2021. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Szülés után minimum 1 évet érdemes várni.
2021. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Mi nem vártunk 1 évet, a nagylányom után 5 hónappal tervezetten megfogant a második. Semmi probléma nem volt a terhességgel és velünk sem, vbac született a nagy 13 hónapos korában. 😊 Nekem az eleje sem volt nehéz, a kicsi nyugis baba volt, a nagy pedig extra segítőkész, szépen összesimult a napirend. Nem csinálnám másképp.
2021. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is 1évet mondott a doki.

13hós volt a fiunk, mikor belevágtunk. Aztán lett 1 vetélésem.

2éves volt a napokban, én meg 14hetes terhes.

Megmondom őszintén, bánom.

Egy az, hogy a "nagy" egy örökmozgó, vele foglalkozni sem kevés. Emellett a rosszullétek, hasfájás, derékfájás... iszonyú nehezen bírom. Férjem reggeltől estig dolgozik, enyém a háztartás is mellette.


Előre félek mi lesz 2 kicsivel.

2021. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy kérdezek


3-as

Szoptatás alatt jött össze a második baba, volt már mensid?

2021. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szervezetileg valóban jobb, ha kivárja kb az egy évet illetve a 9 hónapot az ember, hogy valóban szépen minden a helyére kerüljön. Az a tuti. Szóval még két hónapot vártok utána már nem kell annyira aggódni, hogy konkrétan az első szülés után/miatt lenne baj.


Hogy pedig ki mikor és hogyan vállal az egyéni tűrőképesség kérdése. Én tuti megbolondultam volna, mivel a kisfiam 22 hónapos koráig kb 10-15 alkalommal ébredt, nem sokat aludtam... már lassan 4 éves, de még mindig rossz az alvókája. No meg igen, az a bizonyos, melyik gyereket hova teszem örök kérdés, de még most egy van, lassan jöhet nálunk is neki egy testvér, de már rettegek, hogy hogyan lehet megoldani... két gyereket bízni egy nagyszülőre, ha baj van .... hát huh. Már most is megy a matek... covid miatt, ovi nincs, dolgozni kell. Két gyerek két gyerek, bárkinek akinek vigyáznia kell rá. Ügyeletre (ovi) meg tényleg csak a legrosszabb esetben viszi az ember a kicsit. Ha van segítség, nagyszülők mindkét oldalról, jó barátok és szomszédok, akkro persze egész más, úgy könnyebb hamar vállalni. Minden esetre nem bánom, hogy most nagyobb lesz a korkülönbség, egy nagyobb gyerekkel könnyebb, ha már mások is megértik :D Igazából ez mindig kicsit vitaindító, de összességében, mindkét felállásnak megvan a szépsége és a nehézsége is. Azok tudnának pl ezen a téren tanácsot adni, akiknek mindkét felállás volt már, kicsi és nagy korkülönbség.


Na de kérdező, nektek sok sikert, szerintem más lassan valóban jöhet nektek még egy baba, nem hiszem, hogy testileg probléma lenne belőle :)

2021. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
8 héttel a szülések után megjött mindegyik gyerekkel, igen. 😊 Kb 1 éves korig szopiztak, tápszert sosem láttak.
2021. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A lányom nagyszerű alvó hála az égnek, a férjem is iszonyat segítőkész munka mellett is, a nagyszülők is mindenben állnak rendelkezésre, ha úgy van. Szóval rengeteg segítséget kapok, ha kérek, mert valami dolgom/dolgunk van.

A terhességem is teljesen nyugodtan zajlott, bár ki tudja milyen lesz majd a második, de optimista vagyok ilyen téren..

Boldog babavárást és sok energiát a gyerkőchöz 4-es!

2021. ápr. 7. 11:39
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Kislányom 4 éves lett épp, mikot megszületett az öccse, nekünk ez a tökéletes időpont. Már elég nagy, hogy megértse a helyzetet, tud segíteni és az oviba kicsit kiszakadhat az otthoni sírásból, nyűgösködésből.
2021. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi 6 hós korában kezdtünk neki a kistesónak most 14 hónapos és még semmi. Ez rajtad múlik, de fél - 1 évet ajánlott a tested miatt várni.
2021. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!