Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sputnyikkal oltottak köztetek...

Sputnyikkal oltottak köztetek olyan aki azóta teherbe esett?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi lennék, hogy van e sputnyikos kismama..:)

Én azt kaptam most eléggé kicsinált, de úgy döntöttünk, hogy nem szüneteltetjük a babaprojektet. Érdekelne , hogy van e köztetek olyan, aki azóta teherbe esett.



2021. ápr. 15. 17:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

Miért nem tudod kivárni azt a két hónapot, most komolyan? Egy gyerekről 18+ évig gondoskodsz, ennyin már semmi nem múlik.

Nincsenek infók hosszú távú hatásról, de még azt a minimális elővigyázatosságot se tartod. Borzasztó felelőtlen vagy.

2021. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
akkor az össze külföldi is felelőtlen.
2021. ápr. 15. 18:39
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg, hol oltanak külföldön szputnyikkal terhesen...

Te még csak az elsőt kaptad meg, ha most terhes leszel, a másodikat nem kaphatod, ugyanis az orosz két komponensű, magában nem ér semmit.

Első trimeszterben amúgy se oltanak SEMMIVEL, a mostani kismama oltásra is csak másodiktól hívtak be.

2021. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

[link]

Itt válaszol a hasonló kérdésekre a szülész-nőgyógyász endokrinológus.

Hidd el alaposan utánanéztem a dolgoknak mielőtt így döntöttem.

2021. ápr. 15. 19:03
 15/21 A kérdező kommentje:

ezt egészen konkrétan a sputnyikra írta..: nem, a friss szakmai javaslatok alapján ott sem kell várni a terhességgel.

Az első 12 hetes megszorítás sem egy általános nemzetközi ajánlás, hanem egy itthoni fokozott óvatosságból ered.

2021. ápr. 15. 19:05
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor idézek az általad linkelt úrtól.


"Mikor adható be és melyik oltás?

Az első oltás a betöltött 12. hét után adható be. A második oltást a szülés után kaphatják meg a várandósok. Jelenleg a Pfizer és a Moderna vakcinák adhatók be várandósság alatt."


HA MOST TERHES LESZEL, NEM KAPHATOD MEG A MÁSODIK OLTÁST. Ennél egyszerűbben nem tudom már leírni.

2021. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
megkaphatom , csak a 12. hét után.
2021. ápr. 15. 19:12
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphatod meg, mert az orosszal nem fognak terhesen beoltani !
2021. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
ez valóban jogos, de ilyenkor is biztosan megvan hogy mi az eljárás, majd meg kell kérdezni ezt is.
2021. ápr. 15. 19:16
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon veszélyes ha nem várod ki a 2 hónapot. Mi van ha teherbe esel és még nem mutatja ki teszt és ráoltják a 2. adagot? Ki tudja mit okoz és ha akkor is lesz lázad, terhesség során maga a lázas állapot is veszélyes!


Plusz ugye a Sputnik bekerül a vérbe!! Nem véletlen hogy kismamákat csakis Pfizer/Modernával oltanak és csak a 12.hét után, akkor is csak első oltás ami nem okoz lázat jó eséllyel!

Már most nagyon kellene vigyáznotok és kivárni ezt a kis időt, hogy egészségesen születhessen majd meg a baba ha már hamarosan sikerül a teherbeesés!

2021. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!