Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem hőmérőztem, de tudom,...

Edinasz kérdése:

Nem hőmérőztem, de tudom, hogy az alaphőm 35.7-36.1kozott szokott lenni,gyakorlatilag a nap bármely szakában. 9.dpo-n vagyok, és most délben 37-et mértem. Nap közben is magasan marad beágyazódáskor?

Figyelt kérdés
Aki nem csakbebredeskor homerozott, hanem napközben is, főként azok válaszát várom, de más véleménye is érdekel.

2021. máj. 7. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem napközben 37,4 körülire felment a hőm mikor összejött a baba.nem emlékszem pontosan mennyi volt az alap, és melyik dpo-n ugrott fel, de elég magas lett :)
2021. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem napközben lement terhesség alatt. Párszor magamra is hoztam a frászt, aztán rájöttem, hogy felesleges mérni, ha már pozi a teszt.


Egyébként a terhesség meg úgy derült ki, hogy igaz nem mértem már minden nap egy idő után (kb.egy évig vezettem hőgörbét), de amikor késett már két napja, reggel gondoltam egyet, hogy megmérem, és fent volt még 37,1 körül. Na akkor teszteltem is egyet, és két csík lett.

2021. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ovuláció után alapból megemelkedik a hőmérséklet, és attól, hogy összejön a baba, még nem biztos, hogy magasabbra emelkedik. Jó lenne tudni, hogy menszesz előtt 3-4 nappal egyébként milyen magasan szokott lenni nálad a hő. Nekem nem terhesen is kb. ugyanannyi volt a napközbeni hőmérsékletem a luteális fázisban (37,2), mint terhesen.
2021. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
a napközbeni mérésnek semmi értelme. Befolyásolja a terület vérbősége, a kinti hőmérséklet, a testmozgás mértéke, a stressz/nyugalom, ami aznap ért, hogy mennyire vagy felöltözve meg még millió egy dolog. Nem véletlen, hogy a reggeli mérésnek is elég szigorú kritériumai vannak
2021. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

A napközbeni testhőmérséklet azért nem mérvadó, mert annyi minden más, erősebb hatás alakítja, hogy a hormonális eredetű hőmérséklet emelkedés azok mellett eltörpül... Pl elég ha kimész a napra magasabb a hőmérsékleted, hidegebb van a szobában akkor alacsonyabb, megiszol egy forró kávét szintén rögtön magasabb, vagy ha valamin épp izgulsz (pl azon, hogy vajon terhes vagy-e) attól is mérhetsz magasabb értéket.


Egyébként ezek egy része igaz a reggeli hőmérsékletre is, ott is ha szájban mérsz és épp nyitott szájjal aludtál lehet alacsonyabb az érték, ha rosszat álmodsz vagy előtte nap alkoholt ittál akkor meg magasabb. Ha korábban ébredsz mint szoktál alacsonyabb, ha később akkor magasabb, pont ezért egyetlen mért hőmérséklet reggel sem hordoz információt. Az információ az a folyamatosan, minden nap ugyanakkor mért hőmérsékletek által kirajzolt görbében van. Még akkor sem az egyes hőmérsékleti adatokban mert azok változhatnak külső tényezőktől, hanem csak a hőmérsékletek által leírt görbe trendjében.


Ha valaki tök szabályosan méri a hőjét reggel, ébredés után, hüvelyben, 9. dpo-n még akkor se lehet a görbéjéből semmit megmondani, mert a hőmérséklet változást a progeszteron okozza, ami 9. dpo-n pont ugyanolyan akkor is ha terhes vagy, meg akkor is ha nem. Ha rendesen méred és 14. dpo-n sem esik le a hő, na akkor az már jelentheti, hogy terhes vagy.


(Nekem volt már többször szabályosan vezetett trifázisos görbém, 37 fok körüli értékekkel, de terhes még nem voltam egyszer se, még csak halványka pozitív tesztem se volt egyik alkalommal se)

2021. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Napközbeni hőmérsékletem nekem is volt 37,5 többször is, de nem volt baba.

Viszont amikor teherbe estem akkor a reggeli hőm 36,8-9volt a nappali pedig 37,1.

Semmit nem jelent mennyire megy fel nappal. Ha előtte eszel még magasabb lesz.

9.dpon délután már pozitívat teszteltem predictorral. 21hkm

2021. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ket gyermekem van. Egyikkel sem hőgörbéztem, csak "szabálytalanul" napközben megmértem az első gyermekemmel mikor teherbe estem, mert gyanús volt, hogy magasabb neppal. Akkor is 37plusz mínusz egy tized volt nappal.. És nem napozás vagy forró fürdő után. Pár óra nyugalm után. És az igenis hülyeség, hogy simán ennyi meg annyi nappal. Nekem 36.3-36.5nal fentebb sose megy ha nem vagyok beteg. Alacsony a testhom. Csak érdekelt másnál hogy volt, aki többször merte, és hőgorbéztett is. Köszi a segítő válszokat! 😍
2021. máj. 7. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A testhő ilyenkor a progeszterontól magasabb, így azon a napon még bőven lehet a luteális fázis miatt magasabb. Amúgy te random méregeted napközben a hődet, akár beteg vagy akár nem? :D Nekem most legutóbb trifázisos görbém volt, csak egyik nap volt 2 tizedes esés, ott el is könyveltem, hogy nem vagyok terhes, pedig még beágyazódási vérzésem is volt. (Közben meg de.) Most ha kíváncsiságból megmérem napközben a hőmet, 36.6 ée 37.2 között van az eredmény. Utóbbi inkább késő délután, estefelé jellemző. Szóval terhesség alatt is magasabb a hőmérséklet, de ez a 9. dpo-n még szerintem nem mérvadó. (Hiszen így is úgy is magasabb lehet, akár terhes vagy, akár nem.) De ha meg vagy róla győződve, hogy terhes vagy, akkor teljesen mindegy kinél hogy volt :) Terhességi teszt egyértelműbb választ ad, mint tudjuk :)
2021. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most méregettem, mert első "probalkozós" hónap volt.De mivel nem görcsölok rá, nem méregettem reggel a hőmet, nem is tudnám, mert a kicsi mindig hamarabb felkelt, és kéri a kakaóját. Egyébként meg korai még a teszt 9.dpon.,bár az előző terhesseget menzesz előtt mutatta. Máskor csak pl. akkor mértem, ha mondjuk beteg volt a gyerek, s megnéztem magamnak is, vagy rosszul éreztem magam. Azért az életemben jó pár alkalom volt már, hogy megmértem, nem csak "random méregettem". És ennek az oldalnak ez a lényege, hogy más véleményére is kíváncsi lehetsz... És meghallgatod! Majd én levonom a kovetkeztetéseket, nem neked kell! Aki segitőleg válaszol,annak köszönöm szépen 💖
2021. máj. 7. 22:01
 10/12 anonim válasza:
Mi újság kedves kérdező, lett baba? ☺️
2021. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!