Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 1 éven belül babát szeretné...

Ha 1 éven belül babát szeretnének beoltatjátok magatokat? Ha igen, mivel? Nekem nagy dilemma, a Pfizer-el oltatnám be magam (kínai, orosz esetén nincs információ a teherbeesésről, Pfizer/Moderna-nál viszont már terheseket is oltottak.

Figyelt kérdés
Mit tennétek vagy Ti mit tesztek? Ha már lenne gyerekem és nem annyira érdekelne, hogy terhes leszek-e valaha, akkor kábé bármelyikkel beoltatnám magam az Astra kivételével, mert pont 40 alatti korosztály vagyok.
2021. máj. 9. 21:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%
Én most azért nem oltatom be magam mert pár hónapot adtam magamnak, ha nem sikerül, beadatom még ősz előtt, a korom miatt nem várhatok hónapokat.
2021. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Sajnos én is a korom miatt vagyok dilemmában, illetve a munkahely szinte megköveteli az oltást (kis túlzással), mert vissza akarnak rendelni HO-ból mindenkit, be az irodába, meg is mondták, hogy nem gond, ha nem oltat valaki, de ugyanúgy vissza lesz hívva az oltott, nem oltott is a közös irodákba (ami szerintem így, hogy még azért köztünk jár a vírus nem túl bíztató), oltás nélkül nem szívesen mennék vissza maszk nélkül (gondolom azt is 2-3 hét és eltörlik majd munkahelyen is, oltottnak étteremben, moziban már nem is kell ugye beltéren).
2021. máj. 9. 21:56
 3/46 anonim ***** válasza:
54%

Én nem oltatnám be magam, bár ezert le leszek pontozva meg sz a rrá leszek alázva, de nem érdekel, leírom.


Rengeteg olyan betegség van, ami évtizedek, évszázadok óta az emberiség része, de még mindig nem találták az ellenszerét. Koronavírust 2020 márciusában nyilvánította világjárvánnyá a WHO. Egy év alatt nem egy, hanem több oltas is van? Ez kicsit hihetetlen és megbízhatatlan. Egy oltást vagy egy gyógyszert több évig tesztelnek, tökéletesítenek, ők meg most durr bele! Én nem leszek kísérleti nyúl, főleg, hogy mi is babaprojekt előtt állunk. Senki nem tudhatja, hogy mit okoz majd a testünkben 5 év múlva, vagy milyen következménye fog megjelenni az oltasnak 10 év múlva. En nem oltatnám be magam.

2021. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
3-as én felpontoztalak, mert hasonlót érzek én is...
2021. máj. 9. 21:58
 5/46 anonim ***** válasza:
65%
Beoltattam magam. Astra Zenecat kaptam.
2021. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%
Semmi baj, kérdező, majd mindjárt megjelennek az oltaspárti vérmamik, akik reszketve várják, hogy mikor oltják be az 5 éves gyerekeiket meg az újszülötteket.
2021. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező amúgy azt remelem tudod, hogy a pfizer és moderna esetében is ugyanaz a verrogkepzodes előfordult kb ugyanakkora (picit kisebb) arányban? Csak azért kérdem mert mindenki azt hiszi a pfizert Isten kutyulta vagy en nem tudom.
2021. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
89%
Néhány hónap múlva kezdünk próbálkozni, Szputnyikot kaptam.
2021. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Azért más technológia a kettő, illetve, mivel oltottak várandós kismamákat is biztonságosabb, érdekes Astra-val miért nem? Nem azt mondom, hogy a Pfizer jobb, de legalább ott vannak tesztalanyok (csúnyán fogalmazva) erre a helyzetre. Astra-t Angliában 40 alatt nem fogják adni, eddig 30 alatt nem adták, most 40 alatt se fogják.

Egyébként igen, ez is a bajom az oltásokkal, -egészségesen étkezem, vitaminokat szedek, edzek-, hogy nem akarom rombolni a szervezetemet és ezért próbálok kutakodni, hogy egyáltalán beadassak magamnak valamit és ha igen mit. Szerintem nagy a rizikó terhesség előtt állóknál. Úgy könnyű, ha már van 1-2 gyerek, vagy férfi az illető, úgy nem paráznék ennyire megmondom őszintén. De pl. tegyük fel kapok egy jó kis vérrögöt, onnantól a gyerekvállalás, hát őszintén nagyon meggondolandó lesz, ha egyáltalán lehetséges, vagy X év múlva, mire kiheveri a szervezetem, addigra meg kifutok az időből

2021. máj. 9. 22:15
 10/46 anonim ***** válasza:
86%

De kérdező. Te meg nem vagy terhes. Terhesen nyilván másabb. Ez csak azért érdekes kérdés mert pfizerre lehet meg várhatsz hónapokat.

Szerintem csúnyán tulporgod ezt. Hacsak nem direkt akarjak redukálni az emberi fajt nem leszel tőle meddő. Ha meg direkt akarjak, megoldják úgyis 🤷🏼‍♀️

2021. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!