Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan aki már megkaptam...

Van olyan aki már megkaptam mind 2 covid oltást, és már teherbe is esett?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok, mennyit vártatok a 2. oltás után, illetve kinek mit mond az orvosa. Köszönöm.

2021. máj. 21. 11:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Azt tanácsolják, hogy 2-3 hónapig várjanak a párok az oltás után a próbálkozással.
2021. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Hát nem tudom te mit hallottál de a covid oltás nem arra szolgál hogy teherbe ess hanem hogy megakadályozzon egy betegséget. Oké hogy itt is döfnek meg spriccel de azért elég más.
2021. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló, értelmezd a kérdést mielőtt válaszolsz :)
2021. máj. 21. 12:40
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak hogy érthető legyen, olyanok véleményét szeretném kikérni, akik megkapták mindkét oltást, vártak 1-2-3 hónapot, és azóta már a baba is összejött ;)
2021. máj. 21. 12:42
 5/17 anonim válasza:
79%
Igen. A testvéremnek a felesége doki, első körben kapták az oltást. Kb 2 hete jelentették be a baba érkezését. Eddig nincs gond.
2021. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Az elsőt kaptam meg és terhes vagyok, a másodikat később fogom. Mi nem is hagytuk abba a próbálkozást egyáltalán, minden rendben van velünk.
2021. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-os akkor gondolom ők kivárták az adott időt hogy elteljen és utána próbálkoztak. Nagyon sok helyen olvasom már, hogy a 2. után már nem kell várni, mehet a project.

Amit még nem értek, hogy miért mondják oltás után a 2 hónapot hogy várjuk meg, miközben már terhesen is oltanak első és második körös oltásokkal is. Nekem ez még rejtély, hogy akkora próbálkozásnál miért ne lehetne oltatni.

2021. máj. 21. 14:45
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Ennek inkább a felelősség kizárása a célja, meg a túlzott óvatosság. Nem várható, hogy bármi bajt okozna az oltás, ha utána a baba lesz (a teszteknél is volt pár ilyen eset, és nem lettek betegek a babák, persze nagy elemszámú vizsgálat még nem volt). Viszont az első trimeszterben nem szeretnek oltani, tehát ha éppen a két oltás között esel teherbe, akkor el kell halasztani a másodikat. De ez a tiltás sincs minden országban érvényben, valahol megengedőbbek, valahol szigorúbbak.
2021. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Oké hogy azt írjátok: eddig minden oké, de honnan tudjátok, hogy a magzat ideg-vagy immunrendszerére nem okozott-e kárt? A minden rendben alatt azt értitek nem vetéltetek el? Hát ne haragudjatok, de a minden rendbétől ez még nagyon messze lehet!!
2021. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Ha valaki a 2.oltás után esik teherbe,nincs hatással a magzatra

Semmi köze nincs a baba ideg,és immunrendszerére

Miért lenne?

Az influenza elleni oltás után is sokan teherbe esnek,sőt valaki terhesen is megkapja

Nyugodtan meg lehet kérdezni orvosokat,akik jobban belelátnak a dolgokba

Sajnos vannak babák,akik oltás nélkül is betegen születnek,vagy idegrendszeri problémái lesznek,szivbetegség bármi

Sajnos ugyanugy van vetélés is,koraszülés stb.oltás nélkül is

De most mindent erre fognak

Anyósom strokeot kapott,pont jöttek a kórházba apósommal,oltást akartak felvenni,és az autóban rosszul lett,de nem mehettek be,nem engedték be,mondván nem néz ki szarul anyósom

Mondták,hogy menjenek haza,és ha rosszul van,hivják a mentőt

Ez igy is lett...

Most ha megkapta volna az oltást,ha 1 órával hamarabb foglal időpontot,és oltás után lett volna a stroke,akkor az lett volna,az terjedt volna el,hogy az oltástól kapott strokeot anyósom

Szóval,már alapbetegség nincs,nem létezik,csak a covid,covid oltás

A gerinc sérvemmel már jó pár hónapja szenvedek,és nem tudok eljutni az orvoshoz...magánorvosnál 20ezer ft a vizsgálat,nőgyógyászati magánrendelés 18e ft

Közben meg fizetem a Tb-t

Nem megyek magánorvoshoz,inkább a gyermekemre költöm...majd megyek,ha lehet menni

2021. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!