Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2,56 THS túl magas a babához?

2,56 THS túl magas a babához?

Figyelt kérdés

2,56 lett a TSH, endokrinológusom azt mondta, hogy nem kell rá szedni semmit, csak szelént. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy 2 alatt kell lennie a teherbeeséshez.

Kinek sikerült 2 TSH felett a baba gyógyszer nélkül?



#tsh, magas, alulműködés, teherbeesés
2021. máj. 21. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lombik orvosom 2,2 re azt mondta tökéletes, pedig Magyarorszagon 1,5 alatt kell lenni. Ausztriaban nem veszik szigoruan ugy nez ki. Amugy nem csak a TSH szamit hanem a T4 T5 ertek is. Baratnom 4 feletti TSH val esett teherbe es betoltotte a 12 hetet. Persze azota emeltek az adagját.
2021. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, teljesen jó. 3,8-cal estem teherbe. Ami a tartományban van megadva az jó, nem kell 1 körülire vinni, legfeljebb ha lombik, nekem természetesen fogant.
2021. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként van pajzsmirigy alulműködésed? Mert nekem amellett mondta endokrinológus, hogy le kell vinni, de én ugye szedek gyógyszert már régóta.


Egyébként a 2.5 jó érték, lehet, ha nincs bajod, nem számít a terhesség szempontjából. Nekem nagyon könnyen megborul, egy kicsit stresszesebb hónaptól lazán elszalad 3.8ig is, ha meg minden ok, 1.5 változatlan gyógyszer mennyiség mellett. Szóval nekem könnyen kileng, ezért kellett figyelni, hogy tartósan 2 alatt maradjon.

2021. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Aki azt mondja hogy teljesen jó, az azt is megmondja, hogy én miért nem estem teherbe 2,15-tel?

Jah, mert nem csak a TSH számít hanem az összes pajzsmirigy hormon és egy jó endokrinológussal kell utána megkonzultálni.

(Pl. Dr. Tüü László vagy dr Naszódy Péter)

2021. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4 igen pontosan azért, mert nem csak a tsh számít. De hogy ezt miért írtad ide arról fogalmam nincsen. Hiába jó a tsh-d, ha nincs méhed, vagy nem érik meg a petesejt, vagy más hormonszint nem stimmel nem leszel terhes, eléggé alap.
2021. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azzal van elsősorban a baj hogy teherbe esel-e vagy sem, hanem hogy alul működő pajzsmiriggyel nagy eséllyel lesz fogyatékos a gyereked.

Egyik barátnőm 12-es TSH értékkel esett teherbe ( elvetette ), nem tervezte, mivel ilyen rosszak voltak az értékei nem védekezett mondván hogy úgy sem esik teherbe.

2021. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!