Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz lehet az, hogy ha túl...

Igaz lehet az, hogy ha túl korán kezdi el szedni valaki a progeszteront, elhal a petesejt, mielőtt megrepedne a tüsző?

Figyelt kérdés

A hátrahagyott tüszőből sárgatest lesz, a kevésbé domináns tüszők pedig elsorvadnak, ami által termelődik a progeszteron.


Tehát, ha repedés előtt már kapom a pótlást, lehetséges-e, hogy a szervezetem úgy gondolja, hogy minden szép és jó és elkezdi sorvasztani a domináns tüszőt is repedés előtt!?


Azt mondta az orvosom, hogy amint pozitív az lh teszt, kezdjek el esténként egy szemet (200mg) szedni.


Pozitív lh-tól szedem, és mellé sok-sok sz@rt olvasok. 🙈🤦🏼‍♀️



2021. jún. 5. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy pozitív LH tesz után 3. estén vagy ovuláció után 2. estén kell elkezdeni a progi pótlást, mert gátolja az ovulációt.


Mondta az orvosod, hogy mikor tesztelj/ mikor hagyd abba a progreszteron pótlást?

2021. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem igazad van kérdező, a tüszőrepedés után kéne, ami ugye a pozitív lh teszt utáni nap valamikor.

Azt nem lehetne csinálni legközelebb, hogy a pozi lh után 2 nappal kezded el?

Másrészt viszont, a nőgyógyász csak jobban tudja, itt meg összehord mindenki mindent.

De van logika abban amit írtál.

2021. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy teszteljek folyamatosan és amint pozitív, kezdjem el szedni az esedékes menstruáció napjáig,majd 2 napon keresztül teszteljek HCG-t és ha negatív, hagyjam abba.


De mondjuk érdekes volt, mert 2 napon keresztül is durva pozitív volt az lh teszt.-ugye az első napon progi nélkül, a másodikon már az előző esti progival. Előtte még sose volt 2 napon keresztül pozitív az lh.


Orosz a nőgyógyászom, Németországban élek.

Itt vannak csodák gyógyítás téren és ezt nem pozitív értelemben gondolom.

2021. jún. 5. 21:53
 4/15 A kérdező kommentje:
Félek, hogy kuka lesz emiatt ez a hónap is, nem mellesleg feleslegesen tolom magamba a hormont...
2021. jún. 5. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
Mostmár semmiképp ne hagyd abba idő elött! Egyébként így a fórumokon olvasni olyat aki a ciklus 11,12 napján kezdte a progreszteront és teherbe esett. Igazából a nőgyógyászoddal kell konzultálni, hogy ő miért így adja.
2021. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A bal petefészkem "aktívabb", ha lehet ilyet mondani.

Ovuláció óta furcsán bizsergető érzésem van, amit korábban nem tapasztaltam.

Nem fáj, inkább "érzem, hogy van". Ezt is a progira fogom, mert előtte nem volt még ilyen. Ovulációkor tompán szúr, görcsölget mindig,de reggelre el is múlik minden.


Az orvos annyit mondott, hogy mi így szoktuk.

Hát, megmondom őszintén, ezzel nem nyugtatott meg.

2021. jún. 5. 22:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezek a tünetek valóban lehetnek a progitól.

Szerintem egyébként a nőgyógyász jobb esetben tudja, hogy mit csinál, persze jó lenne, ha erről rendesen fel is világosítana és elmagyarázná.

2021. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Itt nehéz olyan praxist találni, ahol fogadnak és jók is.


A laikus kérdésekre válaszolgatás és a kedvesség már extra.

2021. jún. 5. 22:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy mondta az orvos, hogy a ciklus 16.napjától szedjem a progeszteront 14 napig és utána csináljak terhességi tesztet. Èn Lh tesztet nem csináltam sose, így nem tudom, mikor van peteérés, de átlag 26-28 napos ciklussal így sikerült a terhesség.
2021. jún. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony gátolja az ovulációt.
2021. jún. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!