Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megemelkedett hő 4-5 tizeddel,...

Megemelkedett hő 4-5 tizeddel, ultrahangon mégsincs pete. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már pár hónapja mérem a hőmet, mindig szépen látszott, hogy megemelkedett a hőmérséklet, majd rá 14 napra menstruáció.

Most is megemelkedett, voltam orvosnál, és elvileg pont aznap ovuláltam, mégsem látott petét, sem lezajlott tüszőrepedést, sem készülődőt. Lehetséges, hogy a ciklus egy másik napján érik meg a pete? De akkor mi van a hormonokkal, amik a lutealis szakaszban vannak? Mert ugye elvileg a follikularis szakasz változó, az idő alatt érik meg a pete, majd az LH csúcs idején meg is reped.

Kérdés, hogy normális, hogy a hő megemelkedett úgy, hogy nem is volt peteeresem? Illetve az lehetséges, hogy ugyanebben a ciklusba egyszer csak megérik a pete, meg is reped, és akár meg is termékenyül úgy, hogy a hőgörbe szerint már lezajlott és már 5 napja megemelkedve van?


2021. jún. 14. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Vagy csak béna az orvos (vagy az UH gépe) és nem látta.

Ha emelkedik a hő, akkor volt ovu.

2021. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezt már mástól is hallottam, hogy az emelkedett hő a hormonok miatt is van. Biztosan csak a nyák és hő és a mehszaj helyzetéből lehet következtetni. Teljesen biztosat pedig az ultrahang mond. Többször is megkérdeztem tőle, hogy biztos nincs? Azt mondta semmi. De előfordul, hogy peteérés nélküli ciklus van.

Csak most akkor mi van ilyenkor... Hátha más is volt hasonló helyzetben.

2021. jún. 14. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már olyan, hogy elmentem dokihoz hő alapján 1 héttel az ovu után.

Erre a doki, hogy hát érett tüsző, nemsoká megreped, álljunk rá a témára. Amikor mellékesen megjegyeztem, hogy fura, mert megemelkedett a hőm már jó ideje, burkoltan lehülyézett, hogy hát pedig igenis higyjek az UH-nak.

5 napra rá, percre pontosan ahogy mindig, meg is jött a menzeszem (12 napos luteális). Szóval kizárt, hogy 4-5 napos luteálisom volt, a doktornő nézte be, nem látta a sárgatestet. Van ilyen.

2021. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És mi van azokkal, akiknek valóban a menstruáció előtt pár nappal fogant meg, vagy pedig azokkal, akiknek a ciklus első napjában?


Próbálok valamit találni a neten, ezzel kapcsolatban, hogy létezhet-e olyan, hogy megemelkedik a hő, pedig nincs is peteérés..

2021. jún. 14. 19:23
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy az lehetséges, hogy már korábban lezajlott a peteérés, és azért nem látja?
2021. jún. 14. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el progeszteron vérvételre. Az 100% kideríti volt e ovulációd.
2021. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!