Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki esett teherbe Roaccutan...

Ki esett teherbe Roaccutan vagy más hasonló antibiotikum gyógyszer mellett?

Figyelt kérdés
Majdnem 1 évig szedtem a Roaccutan nevű gyógyszert aknés bőrömre. Fogamzásgátlót nem írattam fel mellé, mert nem bíztam a fogamzásgátlókban, és nem volt kapcsolatom sem. Utána lett kapcsolatom, más módon védekeztünk, de teherbe estem. 8 hetes vagyok most. Abortuszt nem szeretnék, kivéve ha a vizsgálatok eltérést mutatnak. Járt már valaki hasonló helyzetben? Mennyi az esélye hogy egészséges lesz a gyermekem? Hallottam pozitív, ám negatív véleményeket is.

2021. jún. 30. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Á, azért ez nagyon merész. A Roaccutane nem antibiotikum. A legtöbb antibiotikum veszélytelen, még ha nem is ajánlják marokszámra. De a roaccutane A-vitamin származék és ismert súlyos magzatkárosító.

Valószínűleg genetikai tanácsadásra küldenek.

2021. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már voltam genetikán, ott nem szó szerint, de a vetélést említették. Nem tudnak semmit sem mondani. A gyártó tüntette fel, hogy magzatkárosító, hogy mi baja lehet a gyereknek semmit nem tudnak. Egy orvos nem tudja megmondani a gyógyszer összetételét, hogy mi az. Még terhes nőkön sem tesztelték. Állatokon elvileg igen. Úgyhogy az orvosok semmilyen tapasztalatot és semmilyen hasonló esetet nem tudtak mondani. Ezért is kérdezem, volt e valaki hasonló cipőben.
2021. jún. 30. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hol jártál? Elég komoly szakirodalma van az isotretinoin-nak (ez a roaccutane hatóanyaga), hihetetlen hogy ne ismernék.
2021. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A győri kórházban genetikán, illetve még a főorvosnál. Mindenki azt mondta, hogy káros és kész. Semmit nem tudtak mondani. Még csak tapasztalatot sem. Ha valóban ismerhető, esetleg tudna ajánlani egy könyvet, vagy valamit, ahol utána olvashatnék?
2021. jún. 30. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:

There is an estimated 20%–35% risk for congenital defects in infants exposed to the drug in utero,1 including craniofacial, cardiovascular, neurological and thymic malformations. About 30%–60% of children exposed to isotretinoin prenatally have been reported to show neurocognitive impairment, even in the absence of physical defects.1

[link]

2021. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magyarul nincs fent? Sajnos nem tudok angolul.
2021. júl. 1. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
röviden: 20-35 % esély, hogy sérülten születik. Deformált koponya, arc, szív... stb. 30-60 % idegrendszeri károsodás, értelmi fogyaték..
2021. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező mi a helyzet azóta? Eltelt majdnem 1 hónap
2021. júl. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tartottam meg a babát, nagyon féltem hogy beteg lesz, és elég nehéz volt a terhesség, még az a rövid rész is. Állandóan rosszul voltam, folyamatosan hánytam minden nap, enni alig tudtam, mintha a szervezetem tiltakozott volna.

Aztán Ausztriából kaptam információt egy genetikustól, ő is azt mondta, hogy ott több ilyen esettel találkozott,és ott 60%-ban valamilyen testi fogyatékkal született meg a baba ez mellett a gyógyszer mellett. Szóval sajnálatos módon így kellett döntenem, bár nem akartam.

2022. nov. 22. 20:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!