Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így is lehetek terhes? Mert...

Így is lehetek terhes? Mert nem bírom már elviselni a hányingert

Figyelt kérdés
egy éve szedem a lindynette 20 fogamzásgátlót, volt, h elfelejtettem bevenni, olyankor megszakítással csináltuk 1 hétig. de utoljára 3 hónapja fordult elő ilyesmi. a mensesem mindig időben megjött, legutoljára is, a tünetek megkezdődése után is. A tüneteim: emésztési zavarok(hol hasmenés,hol székrekedés),hányinger,hányás,főleg éjjel és hajnalban, ingerlékenység,fáradtság,rossz közérzet, görcsölés/szurkálás... akkor most lehetek terhes vagy kizárt? ha nem akkor mi a fene lehet ez?
2008. dec. 9. 04:23
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és a gyomorsavam meg egész nap szórakozik velem....hol éget, hol nem, és azelőtt nem voltak hasonló problémáim 18 évig
2008. dec. 9. 04:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosat egy terhesteszt vagy egy orvos tud mondani.Lehet ,hogy az emésztéseddel van csak gond.Elsőként tesztelj.
2008. dec. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tesztelj!

Várjuk az eredményt! :-) Szerintem, komoly esély van a babára.

Ugyanis a fogigátlót, ha kihagyod, akkor úgy megzavarod a testedet, hogy senki nem fog rajta kiigazodni.

A megszakítás pedig önkínzás, de semmiképp nem védekezési módszer!

2008. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de mondom, utoljára 3 hónappal ezelőtt hagytam ki, és a mensesem mind3 hónapban megjött utána is (annyi volt, h egy nappal később,majd eggyel hamarabb mint szokott) ...legutóbb múlt héten volt mensesem, és kb 3 hete küzdök ezekkel a tünetekkel... azt mondjátok, még így is lehet baba? akkor a fenének adok 7000 ft-ot azért a vacakért :) mennyibe kerül egy teszt és hol lehet venni gyógyszertáron kívül? még sosem volt ilyen problémám, ugyhogy nem tudom :)
2008. dec. 9. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Lehetsz terhes így is, bizony. A gyógyszer nem 100%, csak 99.

Ha terhes lettél, attól még megjön a mensid, mert a gyógyszer meghozza. De attól még lehet baba!

Mihamarabb tesztelj, mert akkor abba kell hagynod a tabit!

Gyógyszertárban is kapható terhességi teszt, de DM-ben, Rossmannban, Tescoban is van például.

Talűlni 500 ft-ért is, az átlag 800-900 ft körül van, de van 2000-ért is. Mindegy, melyiket veszed, mert ha ezeket a tüneteket baba okozza, ami pedig elég gyanús, mert ezek terhességi tünetnek is beillenek 100%-osan..., akkor már ki fogja mutatni bármelyik teszt.

Reggel csináld a tesztet az első pisiből, abban van a legtöbb hcg hormon, ami terhesség esetén termelődik.

Sok sikert! És jelentkezz! :-)

2008. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom elhinteni a szüleimnek a dolgot, hátha vesz nekem mamám vagy anyukám egy tesztet, aztán nem fognak hibáztatni vagy ilyesmi... a korommal nincs nagy baj, 20 leszek, mire baba lesz(ha tényleg babás lennék), csak az anyagi helyzetem nem engedi meg, ezen kellesz nagyon elgondolkodnom...
2008. dec. 9. 17:44
 7/9 A kérdező kommentje:
hajaj... anyukám és nagymamám nem vesznek addig tesztet, amíg be nem szedem a gyógyszereket, amit ma felírt a házidoki a panaszaimra...elvileg vmi emésztőrendszeri fertőzés is lehet...de már 2 hete? anyukám állítja, h az h megjöjjön a mensesem egy terhesség alatt, lehetetlen, mert olyankor leválik a méhnyálkahártya, és az távozik el (gyógyszer mellett is, csak akkor nincs benne pete) ...márpedig ha így van, a magzat nem tud megmaradni... nem tudom, kinek higyjek, de nyugodtabb lennék, ha meggyógyulnék végre...így vagy úgy,nekem már mind1. ha a gyógyszerek sem segítenek jövő 7ig, kapok tesztet...
2008. dec. 10. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel szeded a fogigátlót, az első jónéhány hónapban a terhesség mellett is megjön a mensi!

És igaz, leválik a méhnyálkahártya, csak nem ott, ahol a baba van!

De mindegy... :)

Szedd be a gyógyszereket, aztán utána teszt!!

2008. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
beszedtem a gyógyszereket, azt el is múlasztották, ami eredetileg a bajom volt...valami fertőzés, de úgy néz ki azért maradtak meg a tünetek és azért jönnek elő(mostmár csak éjjelente) mert valami szorongásos pánikbetegségem van :( és ezt elvileg csak én győzhetem le(hiába szedtem rá frontint, az se használt)... nem vettem tesztet mert azóta már éreznem is kellene, hogy mozog a baba, meg más tüneteim is lennének, de semmi, a mensesem is épp most volt meg azóta már 4.jére, h elfelejtettem egy szem bogyót...köszönöm mindenkinek a segítséget! innen már nekem kell megoldani :( bár jobban örültem volna annak, ha kiderül, h terhes vagyok mint ennek a helyzetnek, sosem hittem volna, h egyszer ilyen pszichoproblémáim lesznek :( drukkoljatok nekem, hogy sikerüljön legyőznöm, és 1-2 év múlva egészségesen vethessem bele magam a tényleges baba-projektbe! Puszi mindenkinek, és boldog új évet!
2009. jan. 5. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!