Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem akarok dolgozni, ha...

Nem akarok dolgozni, ha egyszer anya akarok lenni, így nem tudom vállaljak-e gyereket?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, igazából hármat, de legalább kettőt, mivel azt mindenképpen elakarom kerülni, hogy egyke legyen. A probléma ott van, hogyha szülésre adom a fejemet, akkor rengeteg problémám lesz. 2-3 gyerek mellett dolgozni, főzni, háztartást vezetni ugyebár, mindezek mellett maradjak kívánatos feleség, akivel nem csak heti egyszer lehet kamatyolni. És még mindig nincs időm semmi másra, hobbi meg szórakozás teljesen kilőve. Miért kell nekem dolgoznom, ha gyereket szültem és nevelek? Természetesen a gyerekkel sem tudok időt együtt tölteni, mert így az bölcsibe/óvodában/iskolában tudja el az egész gyerekkorát, mert amire onnan hazajön, addigra már készülődünk a lefekvéshez, így a saját gyerekemmel sem tudok normális kapcsolatot kialakítani, nevelni szintén nem tudom, mert teljesen az a közeg fogja formálni őt, ahol éppen van, azok a gyerekek, akik körülötte vannak, illetve azok a tanítók.

Miért várja el egy férfi azt, hogy szülj neki gyereket, majd vezesd a háztartást, és dolgozz is, és rendesen neveld azt a gyereket, mindezek mellett legyél kívánatos feleség? Mert ha egy nő nem dolgozik, akkor az szégyen, eltartatja magát. De a férfi meg ilyenkor nem csinál semmit, csak dolgozik, a nő meg mindenben álljon helyt. Ha gyereket akarok, akkor mindenképpen ez a jövő vár rám? Vannak olyan férfiak, akik teljesítik férfi kötelességüket és ellátják a családot, hogy a nőnek ne kelljen dolgoznia, hanem hogy a többi dologban tudjon teljesíteni maximálisan? Vagy ezt felejtsem el és akkor inkább ne vállaljak gyereket?



2021. szept. 22. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem feltétlenül kell dolgoznod gyerek mellett, de be mered vállalni, hogy ha valami történik a férjeddel vagy elváltok, ott állsz anyagilag nullán és azt se fogod tudni, hogy tartsd el a gyerekeidet?
2021. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg fognak itt kövezni.


De a probléma:


-A gyerekek nem maradnak gyerekek


- Ha valami törtébik a másik keresővel? ( tegyük félre azt, hogy le is léphet, csak egyszerűen beteg lesz vagy baleset éri)


- A normális férfi zt nem várja el, hanem kiveszi a részét mindenből

2021. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Normális férfi nem várja el, de ha nincs rá kapacitása, akkor nem tudja kivenni a részét… Ilyen is van.

Az én férjem is ilyen. És nem azért mert bunkó. Szívesen segítene, de a munkája befolyásolja mind fizikailag, mind idegileg.

2021. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy nem minden egyedül a te feladatod? Ketten vagytok rá.
2021. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én csak attól félek, hogy minden az én nyakamba fog szakadni. Rengeteg férfit láttam, aki azt mondta, hogy majd ketten csinálnak mindent, mégis az lett a vége, hogy a nő csinál mindent. Sok esetben a nőnek ez már sok volt és nem volt már bombázó, erre a férj még meg is csalta, mert hát nem kapta már meg ugyanazt a feleségétől. Szóval még ráadásként meg is csalnak, mert persze nekik van idejük erre, mivel semmiben nem segítenek, addig a nőnek élni nincs ideje.

Én most nem azt mondom, hogy minden férfi ilyen, nyilván vannak kivételek, de sajnos én ezt látom a közvetlen környezetemben, kolléganők, rokonok, mindenhol.

2021. szept. 22. 20:26
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért már megmutatkozik némi együttélés után. Két-három év után már leszűrhető, ki házias, segítőkész, apának való ember.
2021. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják azt, hogy lakva ismerszik az ember.

Meg kell ismerni a párodat ahhoz, hogy tudd mi vár rád az életben vele kapcsolatban.

2021. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre a megoldás nem feltétlen az, hogy eltartott lesz a nő, hanem hogy egyenlően megosztják a munkát.

Az is oké ha nem akarsz dolgozni és megtehetitek, de egy normális egyenrangú párkapcsolatban fel se merül, hogy a nő egyedül csináljon mindent, míg a férfi csak dolgozik.

2021. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

3 gyermekem van, a legkisebb 9 hónapos, a 2 nagy ovis. Itt nincs böli.


De..


Én nem szeretnék örök életemre férjemtől függeni anyagilag.

Nem várhatom el, hogy belegebedjen egyedül a családja fenntartásába.

Amellett el kell, hogy keserítselek, nem olyan világot élünk ahol családonként 1 fő képes a gyerekek kirepüléséig eltartani az egész családot.

Másrészről bármikor megtörténhet: kirúgják a férjem, megszűnik a cég, baleset, haláleset.


Nem vagyok olyan lusta, hogy otthon "lébecoljak" egész nap mikor a gyerekek is ovi/iskola kötelesek.


Nők milliói nap mint nap helyt tudnak állni, gyerek, munkahely és háztartás között.. Sőt karriert építenek.

Ha nekünk sikerül, te is képes vagy, amennyiben képes vagy reálisan gondolkozni nem ilyen gyerekesen,meg leadsz a fene nagy igényeidből (egy időre) csak, hogy újra tervezd az életed mindennapjait gyerek mellett is.

2021. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy életkptelen s..ggfejhez kell hozzámenni, illetve olyan szakmát kell választani, ami mellett van ideje az embernek a családra is. Illetve aki nem akar lemondásokat, az ne vállaljon 3 gyereket.


Egy gyerekem van, mindketten dolgozunk, a férjem is főz, mosogat, mos, kerti dolgokat intézi. Takarítani nem annyira szokott, viszont nagyon tiszta és igényes a környezetére.

2021. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!