Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért foglalkozik még a...

Miért foglalkozik még a férjem az előző feleségével? (gyerek téma)

Figyelt kérdés

Most várjuk az első közös babánkat.

Nekik már van egy közös fiuk.

Állandóan az exfelesége terhességéről beszél. Inkább olyan értelemben, hogy nekem akar "kedveskedni" vele, de nekem mégsem így jön le.

Pl olyanokat, hogy az exe mennyire hisztis volt közben, én meg nem. És hasonszőrű hasonlításokat.

Kiderült, hogy lányunk lesz. Az volt a párom reakciója, hogy milyen irigy lesz az exe, mert ők is lányt akartak....Mármint a legelső reakciója.

Szerintem meg hidegen fogja hagyni.


2021. szept. 22. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes...
2021. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ebben semmi rossz nincs. Neki most van pocakban a 2. gyermeke, nyilván az első babaváráshoz hasonlítja. Én is hasonlítgattam őket.
2021. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom. Szerintem meg igenis van rossz benne.


A példamondatod alapján teljesen megértem,hogy ez téged miért zavar. Mintha neked nem lenne jogod hisztisnek lenni vagy mintha az ex direkt lett volna az...a hasonlítgatást igenis tartsa meg magának,mert ezzel burkoltan minősítget és élete párjától nem biztos,hogy erre kíváncsi az ember.

"Hálás vagyok a sorsnak, hogy ennyire jól viseled ezt az időszakot! Fontos számomra ,hogy lelkileg is jól legyél a terhesség alatt és szeretném,ha tudnád,hogy bármikor számíthatsz rám a nehezebb periódusokban is." Nem jobban hangzik? Egyébként nem a párod akarom én bántani, valószínűleg jót akar ő, csak iszonyat rosszul kommunikál.


Persze,neki a második gyermeke,de neked meg az első és nincs két ugyanolyan terhesség sem. Nem kellene elvennie tőled azt,hogy megéld teljes valójában,hogy a tiéd milyen.Minősítés nélkül. Itt nem kell vélemény meg hasonlítgatás meg semmi se kell,csak az,hogy támogasson téged ezen az úton a gyermeketek megszületéséig anélkül,hogy a ti kettősötökbe bárki mást is beengedjem-említés szintjén sem.

2021. szept. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez így van. A másik meg hogy milyen irígy lesz az exe. Hát már bocs,de ezek szerint még mindig gondol rá és kvázi őt akarja féltékennyé tenni. Persze ezek olyand dolgok amiket célszerű lett volna a gyerekvállalás előtt tisztázni
2021. szept. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Az első mondattal nincs bajom. Érteném, hogy mit akar mondani vele, végülis tényleg csak egy sz*rul kifejezett pozitív megjegyzés.

A második példát én sem tudnám hova tenni. Mégis miért érdekel bárkit is, hogy az exe irigy lesz-e vagy sem? Miért ez jut eszébe rögtön?

Valami ilyesmi az, ami miatt én azt mondtam, hogy nem szívesen alapítanék családot olyan férfival, aki ezen már átment. Neki ez már nem az első élmény, látott ilyet, van összehasonlítási alapja, mégha meg is tartja magának. Teljesen más élmény, mint az elsőt megélni. Szerettem volna, ha mindketten először éljük meg a babavárás örömeit és nehézségeit, együtt.

2021. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Most vagyok túl egy váláson. Két gyerek van. Azt kell mondjam - és ezt saját magamon tapasztaltam - hogyha valaki féltékennyé akarja tenni az exet, azt akarja, hogy irigy legyen, ha az ember nem bánja, hogy egy kicsit kibabrál a volt társsal az élet, az igenis még kötődik érzelmileg. Méghozzá nagyon.

Lehet, hogy kicsit korai ez a gyerek. Majd ha már nem mindenről a volt feleség jut eszébe, ha olyasmi történik, akkor már nem kárörvend, hanem együttérez, onnan fogod tudni, hogy már elengedte...

2021. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy csomó pasi szarul fogalmaz és ezért kerül bajba 😅
2021. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
6os mondjuk a 2. fele azért hülyeség,mivel a férjem exe annyi kárt tett nekünk,hogy ha valami történik vele még én se tudok együtt érezni,nemhogy a párom. Pedig már nem most volt és lekopogom jóideje nem is hallottunk róla semmit.
2021. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!