Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon korai 19 evesen gyermek...

Nagyon korai 19 evesen gyermeket vállalni ?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet. 19 éves vagyok, még tanulok, tavasszal fogok érettségizni. A párommal elkezdtünk gondolkodni a gyermekvallalason, fiatalon szeretnek anya lenni. Egy éve vagyok egyutt a parommal, ami, tudom, nem sok ido, de mindketten ugy érezzük, hogy egymassal szeretnénk maradni végleg. Szerencses helyzetben vagyok, mivel a csaladomtol kaptam egy lakast, amibe meg nem koltoztem be, de iskola utan tudom, hogy mivel fogok foglalkozni, a parom is dolgozik de meg nem élünk egyutt. Tudom, hogy fiatal vagyok, de eleg érett a gondolkodasmodom, es nem szeretnek mar bulizni, pasizni stb, inkabb lenne gyerekem, ami tudom, hogy nagy felelősség es egy igen megfontolandó döntés. Az anyagiak nem okoznanak gondot, es ugy erzem készen állok erre a feladatra. Tudom, hogy sokan itelkeznenek felettem, hogy hulyeseg, amit szeretnek, de en nem erzem annak. Nem szeretném, hogy elmenjen felettem az ido, bar tudom, ez még nem fenyeget szerencsere. Elnezest az ékezetek miatt. Kerlek, aki fiatalon lett szülő, es van tapasztalata, irja le, hogy mit gondol errol. Rosszakarók kíméljenek.

2021. szept. 23. 09:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Én azért várnék pár évet hogy megismerjétek egymást. Még 23 évesen is fiatal leszel. Most viszont egy 1 éves kapcsolatban, együtt élés nélkül még nem igazán ismeritek egymást. Hidd el még 10 év után is tud újat mutatni a másik. Inkább most csiszolódjatok, ismerjétek meg egymást normálisan, éljetek kicsit együtt, legyen neked is munkád hogy kapd a támogatásokat. Hidd el egy kicsi baba mellett elég szar lesz rádöbbenni, hogy nem bírod elviselni a párod bizonyos szokásait
2021. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
28%

Én 30 vagyok és most vagyok terhes, de akkor is azt mondom h vállalj babát 19 évesen ha szeretnél.

Ha nem érdekel a bulizás és anyagilag, párkapcsolatilag minden rendben, és még szeretnéd is, akkor nem kell várnod csak azért mert néhányan nem értenek ezzel egyet.

Mire 3 éves lesz a baba, te leszel 22-23 és még bőven lesz időd elkezdeni dolgozni. Sokan gyerek nélkül se kezdenek komolyabb munkahelyen ennyi idősen.

Dolgozol kicsit, tapasztalatot szerzel és ha szeretnél még babát, még mindig fiatal leszel és jöhet a tesó.

Nem mindenki éretlen buta liba 19 évesen és nem mindenkit csak a haverok és a buli érdekel.

Nem is értem miért ne babázhatnál ha olyan szinten állsz érettségileg és anyagilag mint a 25 évesek.

2021. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs gond hogy fiatalon szeretnél anya lenni, de azt mindenképpen várjátok meg hogy együtt éljetek. Hidd el, nagyon nagyon más tud lenni úgy egy kapcsolat. Illetve dolgozni is jó lenne előtte, hogy majd legyen egy munkahely ahova visszamehetsz, vagy legalább legyen valami az önéletrajzodban (egyébként is nehéz egy kb üres önéletrajzzal munkát találni, gyerekkel együtt még nehezebb). Ha a helyedben lennék megvárnám hogy leérettségizzek, elkezdenék dolgozni, összeköltöznék a sráccal, és 1-2 év múlva jöhet a gyerek. 20-21 évesen is nagyon fiatal anyuka lennél, de legalább elmondhatnád hogy te mindent megtettél azért hogy a gyereknek minden meglegyen.
2021. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Tudom mindenki más helyzetű de én hasonló voltam , megismertem valakit 19 évesen , gyereket terveztünk de nem alakult ki a kapcsolatunk, nem laktunk együtt csak az anyjánál élt, mindig otthon vol.

Nem volt még az 1 év minkaviszonyom korán terveztünk a gyereket nem ismertük meg egymást se , ahhoz ahogy írták idő kell.

Mi ezt nem használtuk ki nem ismertem meg és most 22 évesen szétmentünk .

Ha nincs egy év minkaviszonyod akkor szívás( 380000 forint havonta.

Közben hiába dolgoztam nem voltam bejekentve

2021. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, megfeledkeztem a párkapcsolati részről.

Igazuk van a többieknek, 1 éves kapcsolat nagyon friss még együtt éléssel is.

Nagyon megszívtam volna ha az első pasimmal vállaltam volna gyereket (3 évig voltam vele), és a másodikkal is bajba lettem volna. Nálam bejött a 3 magyar igazság mondás :D

Legalább éljetek együtt 1-2 évet.

Valami sulit baba mellett mindenképp kell majd csinálnod ha nem szeretnél 3 műszakban szalag mellett állni.

2021. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Én azért dolgoznék is pár évet,addig jobban megismeritek egymást is. Sok egyedülálló anyuka marad semmi nélkül,nehogy így járj. Legalább gyed legyen. Tudom,hogy segítenek a szülők és van lakás,de a havi bevétel se mindegy mennyi. Most még rózsaszín minden,hiába vagy érett. Egyelőre élvezzétek az életet ketten,mert az hiányozni fog baba mellett,hidd el. Nem a buli,hanem a "mi ketten" varázsa.
2021. szept. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Párod hány éves, dolgozik-e; ha igen, hány éve?


Általában 19 évesen korai gyereket vállalni.

Általában a 19 éves kori "örökké tartó" szerelmek el szoktak múlni.

Általában a 19 évesek nagyon érettnek tartják magukat, amiből nem következik, hogy azok is.


De lehet, hogy te tényleg érett vagy és a ti kapcsolatotok valóban tartós lesz. Kívülről mi ezt honnan tudhatnánk?

Az jó, hogy legalább az önálló lakhatásotok megoldott.

2021. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem piszok korai.

A személyiséged és a kapcsolat is változhat az évekkel.

Lehet pár év múlva már mással leszel. Az idő fogja ezt csak igazolni.


Másrészt mindenki érettebbnek gondolja magát(én is ezt gondoltam magamról 19 évesen, most 29 vagyok és rengeteget változtam azóta számomra pozitív irányba).


Aztán nem ártana gyerek előtt tanulni meg dolgozni se. Gyerek mellett sokkal nehezebb.

2021. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben még előtte egy évet legalább dolgoznék meg élnék együtt a párommal, mert abban nagy igazság van, hogy lakva ismerszik meg az ember, plusz nem mindegy, hogy kapsz rendes csed-et, gyed-et vagy csak azt a semmire se elég gyest. Még 20 21 évesen is fiatal leszel. Én így csinálnám a helyedben.

Én 21 évesen szültem a fiam most 23 vagyok, júliusban született a lányom, semmi gond nem volt abból hogy fiatal vagyok, bár én 18 éves korom óta dolgoztam fixen mióta a szakmát letettem. A feltételek megvoltak hozzá, ház, pénz, és mi már együtt éltünk akkor így úgy voltam vele miért ne. Sose voltam az a bulizós, csavargós így nem is hiányzik, kirándulni így is el lehet menni. Ha hamar szeretnél anya lenni nem baj, csak a lényeg hogy ésszel csináld. Ne az vezessen hogy most máris gyereket akarsz és kész, de ha megvannak a feltételek akkor mehet.

2021. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az együttélés tenyleg fontos lenne, mert azert valóban ugy ismerjük meg a masikat, ha vele élünk ez igaz. Tavasz körül terv szerint megvalósul az osszekoltozes, csak az érettségit elotte leteszem. Mar nincs olyan messze. De ha mondjuk telen-tavasszal teherbe esek, akkor mar tul leszek az érettségin, mire jönne a baba.
2021. szept. 23. 09:41
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!