Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3,5 TSH-ra aki kapott gyógysze...

3,5 TSH-ra aki kapott gyógyszer mennyi idő volt mire hatott?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy általában letroxot írnak fel. Kinek mennyit javasoltak?

2021. szept. 29. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 14re kaptam, egy hónap alatt levitte 1.4re szóval kicsit sok volt😂 ez egyéni beállítás kérdése nem idő, azt hiszem 3,4 hét után néznek először új értéket miután elkezded a gyógyszert. En spec pont rosszul lettem a letroxtol, én syntroxint szedek, nyilván a, legdragabb mert nem tb támogatott, de lagyzselatin kapszula, nem okoz rosszulletet
2021. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
3,9-re 25 mikrogrammot (fél tabletta) kaptam. 6 héttel később kellett kontrollra mennem, 1,5 volt.
2021. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
4 volt, nem kaptam rá semmit, rá egy évre spontán teherbe estem (1 alkalomból, mmint nem egyéjszakás, abban a hónapban így jött ki), terhesség alatt normalizálódott. Endokrinológus mondta, hogy babatervezéskor majd hormonokat kell szednem, a nőgyógyászom meg kiröhögte. Nekem végül a nőgyógyász véleménye jött be. 😊
2021. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
3,4 -re napi egy 13 mg-os Syntroxinet kellett szednem. Kb. három hónap alatt vitte le 1 körüli értékre. Terhesség elején újból nőni kezdett az érték, ezért kicsit emelni kellett az adagon. Előtte több, mint egy évig próbálkoztunk, szerintem segített.
2021. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor eléggé egyén és orvos függő. Nekem a dokim még nem akar felírni semmit. A vérvételen a nő már kiakadt, hogy erre miért nem kaptam még letroxot🤦🏼‍♀️

Férjem spermavizsgalati eredményére várunk. Azután fogadnak a meddőségi központban. Azt mondták ott biztosan fel fogják írni.

Ezen kívül minden eredményem tökéletes de nem jön a baba😕

Van már egy gyermekem más apától ő is egy próbálkozásból fogant, de akkor még nem nézettem TSH-t. Lányom 4 éves korában volt egy teljes laborom akkor 3,2 volt 3 éve.

2021. szept. 29. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én erre még nem szívesen szednék, nem vagyok annak a híve, hogy mindent gyógyszerezni kell, főleg nem "türelmetlenség" miatt. Próbálj meg természetes módszereket. Nekem pl. jód, vagy szelén hiány okozta a 3,4-es értéket. Fél évvel később 1,7 lett az eredményem úgy, hogy nem történt semmi, csak jódozott sót ettem és szelént szedtem. A jódozott sót azóta is tartom, azzal főzünk, azt használjuk otthon mindenre. Szelént csak negyedévente szedtem már egy-egy kúrányit.

3 éve mérték a 3,4-et. Évente minimum egy-két alkalommal megyek vérvételre, 2 alatti eredményeim vannak.

Sok orvos nem ajánlja, hogy ilyen értékre már mesterséges beállítást kezdjenek. Ez kihat a teljes hormonrendszerre. Ha terhesség lesz, akkor még erősebb kontrollt igényel úgy, hogy alapvetően nem egy kóros értékről beszélünk.

Javaslom, hogy nézd meg Pataki Zitáék Meddőnek nyilvánítva sorozatát. Valamelyik részben beszélnek a pajzsmirigy problémákról, szerintem nagyon érdekes.

2021. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!