Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostilbegyt Kinek mi a...

Clostilbegyt Kinek mi a tapasztalata? A soron következő menstruációm alatt kell elkezdem szedni 5 napig (2db-ot naponta)

Figyelt kérdés
2022. febr. 16. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Én soha nem szedtem,viszont anyósomnak annó nem volt kifejlődve a méhe és kapott rá 2 dobozzal ,hát a másodikat már nem kellet mert terhes maradott . Azt nem tudni hogy ettől,de jó volt .
2022. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem segített. Rendszertelen ciklusnál az orvos megállapította uh-val, hogy nincs peteérésem. A kisfiammal 4 ciklus closty után eltelt 1 pihenő hónap követően estem teherbe. A kislányommal már az első dózissal terhes lettem.
2022. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem valt be. Mikor a nogyogyasz felirta, nem nezett meg elotte uh-val, se hormonertekeket nem kert. Nem volt ciklusom akkor mar egy ideje, mint kiderult kesobb egy masik orvosnal, ir es pcos miatt, amin csak rontott a clostylobegyt, es a melle felurt Norcolut. Nekem vegul az utobbi orvos altal javasolt eletmodvaltas hozta meg az eredmenyt, egy ev utan lett ujra ciklusom, 3 honappal azutan, hogy a dietat elkezdtem. Szoval fontos kerdes, hogy mi miatt nincs peteeresed.
2022. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy írták fel, hogy előtte semmilyen vizsgálat nem előzte meg. Menzesz előtt 3-4 nappal volt egy gyors hüvelyi uh, ahol megállapította a doki, hogy nincs domináns tüsző, ír egy clostit, következtő ciklus alatt így és így szedjem be és remélhetőleg utána nem sokkal találkozunk is a pozitív tesztem miatt. El sem mondta miez és mire jó. Rákérdeztem, azt mondta "csak egy kis dobbingszer, ami felgyorsítja az eseményeket". Hazamentem, utánaolvastam és ki sem váltottam. Nekem ez az egész komolytalan volt így. Én tudtam, hogy van peteérésem (követték már uh-n), a ciklusom teljesen rendben és napi szinten figyelgetem magam (termékenységtudat). Menzesz előtt pár nappal nyilván nincs domináns tüsző, nem is értettem... A Closti mellé pedig uh utánkövetés kéne, nehogy túlstimulálás legyen. Szóval nem vettem be, fél évvel később spontán teherbe estem.

Nem azt akarom mondani ezzel, hogy senki ne szedje, csak legyetek körültekintőek, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy a mai világban úgy osztogatják, mintha valami cukorka lenne. Nehogy nagyobb kárt okozzon, mint hasznot!

2022. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy csak akkor vedd be, ha rendesen kivizsgált (uh, hormonvizsgálat). Amúgy nekem ezek segítettek:

- Stressz csökkentése. Lelkileg és tudásilag felkészültem, így nem volt kicsi félelem sem bennem, hogy mi lesz.

- Egészséges életmód. Csak olyat egyél, ami nincs semmivel kezelve. Lehetőleg házi, tanyasi. Hidd el, hogy sokat segít

- Dobj ki minden vegyszert az otthonodban. Takaríts természetes dolgokkal. A kozmetikumokat is cseréld le természetesre.

- Mozogj sokat. Séta, kirándulás jót tesz.

- Ha van rajtad plusz súly, akkor add le előbb. Ez is sokat segít a teherbeesésben. Plusz később könnyebb leadni csak a terhesség alatt felszedett kilókat. Na meg nem mindegy, hogy + 30 kg vagy csak +15 kg terhet kell cipelned. Az egészségednek nem tesz jót.

- Szedjél vitaminokat. Terhesvitaminok egyszerűbbek olyan téren, hogy 1 kapszulában van benne az a sok vitamin. Én mondjuk mindig 8-16 féle vitamint szedtem külön. Mindig azt, ami abban az időszakban kell. Ezeket az orvosom írta nekem össze.

2022. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, teljesen egyetertek a 4-essel. Ket gyerekem lett egyebkent.
2022. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!