Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatok szűkségesek?

Milyen vizsgálatok szűkségesek?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni.

Van egy kisfiam, azonban a tesó valamiért várat magára... Ha nem jön össze a baba, most már 1-2 év alatt sem, milyen vizsgálatok elvégzését ajánlotok?

A helyzet az hogy a magán dokim, ha kérem is mást nem csinál mint rákszűrés.

Hallottam a petevezeték átjárhatóságról és a hormon vizsgálatról is már, de ennél nagyon többet nem tudok, első gyermekemnél pedig szűkség nem volt rá.

Első egy új doki keresése lesz, de utána ki hogyan tovább?

Köszönöm a segítségeteket.



2022. márc. 22. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia!Szerintem ne vesztegesd az idődet orvosok keresésére ha mielőbb babát szeretnél hanem jelentkezzetek be a pároddal együtt egy meddőségi központba.

Mondjuk nem írtad hogy hány éves vagy.Ez nagyon fontos információ volna.

Ja és még a meddőségi központos próbálkozásokkal is elmehet 1-2 év ha nem sikerül.

2022. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, én 33, a párom 40.

Minden vizsgálat kihagyasaval is lehet menni?!

2022. márc. 22. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Kivizsgàlàs nélkül nem fognak semmiféle kezelést elindítani.Dunamenti REK ami régen Kaàli néven futott ha van a közeledben őket hìvd fel és érdeklődj.Lesz egy konzultàció először az orvossal majd kaptok egy férfi és egy nő listàt hogy kinek milyen vizsgàlat kell de ezek nagy részét ott meg is csinàljàk.
2022. márc. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# Tegyük fel, ha a Géndiagnosztikába megyünk, akkor is kelhet?! hisz ugyan azt vizsgálja mint az általad említett.

Válaszodat köszönöm szépen.

2022. márc. 24. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem első körben hormon vizsgálatokra és peteérés követésre kellene menned.

A kisfiam előtt engem is küldött, de nem beutalóval-lévén magánorvos.

Viszont magánlaborokban rengeteg ilyen csomag van.

2 vérvétel szükséges. Egy a menstruàció 3-5.napján, illetve egy a 21.napon.(utóbbi a ciklushossztól is függ, mert ha nem 28 napos a ciklusod, akkor lehet hogx később vagy hamarabb kell erre menni, de az első biztos hogy 3-5.nap között van.)

Ezen kivül (ugyancsak ciklushossztól függ, kb a 13-14.napon uh-os peteérés vizsgálat is javasolt.

Ebből a 2 vérből és az uh-ból meglàtni hogy van-e peteérésed, elég progeszteron, stb, egy terhesség létrejöttéhez, megmaradásához.

Ezen kívül szoktàk még nézni az inzulinrezisztenciát is (3 pontos terheléses vércukor vizsgálattal). Fontos lehet.


Úgy tudom ez után jön igazából az átjárhatósági, illetve adott esetben a párod termékenyítő képességének (sperma vizsgálat) feltétképezése.

Nagyjàból ezek az első lépések.

2022. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4#


Igen mi is ilyen csomagos dolgot néztünk ami általad említett vizsgálatokat magába foglalja, de akkor előzmény egy nőgyógyásztól nem kell?


Köszönöm a segítségedet.

2022. márc. 24. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A vérvizsgálatokat magánlaborokban, hormonpanel néven megtalàlni, gyorsan kapsz időpontot szeribtem-bár nem olcsó. Uh is van magánhelyen, ha ezeket tudod anyagilag vállalni.


Remélem tudtam segiteni :)

2022. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, amikor írtam a 2.választ, nem láttam hogy közben írtál.

Ezekhez a vizsgálatokhoz magánhelyeken, nem kell nőgyógyásztól javaslat, vagy beutaló, ilyesmi. Inkàbb akkorra kellene egy jó dokit találnod, mire megvannak az eredmények, hogy kiértékelje, segítsen benne.


Nekem ezeket kérte az orvos:

3-5. Napon:

TSH, LH, FSH, AMH, tesztoszteron, DHEA-S, ösztradiol, D3 vitamin.


21. Napon: progeszteron


Azért írtam le, mert ahány magánlabor annyiféle csomag. Van amiben nincs pl AMH, de pl a d3 vitamin kb egyik csomagban sincs benne, pedig nekem első gyerek előtt, a minimum érték fele volt.. és nagyon sokat számít(hat) az is.

Egyébként onnan vagyok ilyen tájékozott, hogy mi is a 2.baba ügyén dolgozunk, igaz csak 3.hónapja, de eddig semmi.

Nekem van enyhe PCO-m is.


De pl első babánál is volt, mégis azonnal megfogant, most màr 3+ éves nagyfiú. Szóval hasonló cipőben járunk :)


Én még nem kezdtem el a vizsgálódást, remélem hogy talán magától is mégis sikerül, ha nem akkor majd pár hónap múlva esetleg mi is elindulunk az úton.

Egyébként az Aviva tornát szeretettel ajánlom, nekem első babánál azonnal meghozta a sikert.


Drukkolok Nektek! Sok sikert a babához!

2022. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!