Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki eldöntötte,...

Van itt olyan, aki eldöntötte, hogy nem szeretne második gyereket, de mégis lett? Mi lett végül?

Figyelt kérdés

4 éves a lányom, megbeszéltük itthon, hogy nem szeretnénk már több gyereket, de ha véletlenül mégis jönne, jöjjön.

Most lett poztív a teszt, sokkos állapotban vagyok. Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nem tudom elképzelni, hogy két gyerekes anya leszek, de azt sem, hogy elvetessem.



2022. márc. 23. 16:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Ezt soha nem fogom megérteni. Ilyen nincs.

Vagy akarsz vagy nem.

2022. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell védekezni. Úgy is megfogod tartani.
2022. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Pedig van. Ha a szívemre hallgatok, megtartom. Ha az eszemre, akkor nem.
2022. márc. 23. 16:54
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Szoval megszakitassal voltatok egyutt, es igy jott ossze? Mivel nem vedekeztetek, es meg is beszeltetek, igy ez egy tervezett gyerek, akarhogyis probalod magyarazni.


Egyik rokonomek nem terveztek a gyerekuk melle meg egyet, vedekeztek is, rendesen szedte a fogamzasgatlo gyogyszert szoptatas mellett, aztan egyszercsak elmaradt a menzesze, es olyan 8-9 hetes lehetett, mikor kiderult. Naluk tudtommal nem volt kerdes, hogy megtartjak-e, ha mar igy alakult.

2022. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehát írod, hogy úgy voltatok vele, hogy ha jön jöjjön. Akkor miért gondolkozol az abortuszon?
2022. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, így történt.

Nem tudom, hogy mi bajom van. Egy szavam sem lehet, minden adott, hogy jöjjön és szeretném is. Mégsem tudtam kimondani teljes bizonyossággal, hogy akarom. Egy gyereknek mindent meg tudunk venni. Aztán szétnéztem most a szobájában, 3 gyereket el lehetne látni a cuccaival. Nem értem saját magamat sem.

2022. márc. 23. 17:51
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, a döntés azt jelenti, hogy fix. Igen, vagy nem. Nem változik. Ha valaki eldonti hogy nem lesz második gyerek, akkor nem lesz második gyerek. Te nem döntöttél el semmit, úgy voltál vele, hogy totál felesleges a tudatos gyermekvallalas, minek a védekezés, majd lesz valami. Ez nem döntés ám, kedves.
2022. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Akkor te itt támogatást keresel. Szerintem a szíved mélyén vágytál rá, mert aki eldönti, hogy nem akar annak nem lesz. Ezzel nincs semmi gond, csak olyan anyukakákat keress akiknek két gyerekük van, hogy milyen lesz az élet. Beparáztál ennyi az egész, de sokkal könnyebb lesz megnyugodni, ha nem hazudsz magadnak, hogy jaj véletlen volt. Két gyereked lesz, ez szuper dolog :)
2022. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
En megértelek kérdező. Mert mi is így vagyunk a férjemmel. Valóban nem vedekezunk normálisan de nem is durrantjuk telibe a mókát. Biztos én is azért le sokkolódnék így elsőre. De azért ha teljesen nem akarnék akkor gumit húznánk. Szoval szerintem majd megszokod a gondolatot és kész.
2022. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is végigjártam ezt a kört. A fèrjem szeretett volna másodikat, én vártam volna vele, sőt azt sem bántam volna ha nem lesz. A nagy 4 éves, sok gond volt vele és nem éreztem úgy, hogy lenne kapacitásom még egy gyerekre. Egy alkalommal nem védekeztünk, én naiv nem hittem, hogy elég lesz az az egy alkalom is….. 9 hónapos a kisebbik, az első perctől egy nyugodt baba, és szerencsére a nagyobbik is nagyon sokat változott, így könnyebb dolgom van :)
2022. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!