Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek már a ciklus...

Ha valakinek már a ciklus elején van peteérése, akkor hogy lehet, hogy mégis 37 nap hosszú egy ciklusa?

Figyelt kérdés
Nekem mindig pontosan 37 napos ciklusaim voltak és vannak. A nőgyógyászom ennek ellenére már az öt napos menstruáció után két nappal úgy látta uh-on, hogy félidős vagyok, mert egy max. két nap múlva peteérésem lesz. Ezután még kétszer megnéztük, és mind a két ciklus alatt így volt, mégis 37 naposak a ciklusaim. Ez hogy lehet? Mi történik még utána a petesejttel, hogy csak ennyivel később jön meg? És babát is szeretnénk, akkor nekem mikortól lehet pozitív a teszt eredménye? Akár már másfél-két héttel a menstruáció elmaradása előtt? Mert ugye akkor már lehetek három-négy hetes terhes a korai peteérés miatt? Nem értem! Vagy csak én vagyok ennyire tudatlan?
2010. szept. 20. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az van,hogy a luteális fázisod nem 14 napos,hanem több.szerintem.
2010. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg érdekes. Nekem is 35-39 naposak a ciklusaim, és peteérés után 16-18 nappal van mensim. Kíváncsi lennék mit mond erre egy doki!

Természetesen neked hamarabb lenne pozitív a teszted! A köztudatban az van, hogy az elmaradt mensinél lehet tesztelni. Ezek a dolgok szabályos, percre pontos 28 napos ciklusokra vonatkoznak, 14. napon történő peteéréssel.

Soha semminél nem a mensi számít, hanem a peteérés időpontja! Mindent ehhez kell mérni. Az teszt elvégzését, a terhesség korát, a baba korát, és a szülés időpontját is.

Tehát ha neked mondjuk a 7. napon van peteérésed, akkor a ciklusod 17.-20.napján már mutatja a teszt hogy mi a helyzet! :-))

2010. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Nekem is 19mm-es tüszőt láttak uh-n azt mondták max 72 órán belül reped, ehhez képest az ovuteszt alapján szinte egy hét múlva volt tüszőrepedésem. Írtam is erre kérdést,nem igazán kaptam sajnos érdemleges választ. Most vagyok a 10-dik dpo-n nem tudom így egyáltalán sikerülhetett e a baba.
2010. szept. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Azért nagyon nem kell izgulni emiatt, nekem mind a két gyerekem így jött össze, mondhatni pikk-pakk :) A másodiknál pl. pont esküvő előtt voltam, sem időm, sem energiám nem volt a szexhez, így csak kétszer voltunk együtt a hónap alatt a férjemmel, az eredménye ma már 17 hónapos :) És semmit nem figyeltem egyikőjüknél sem, nem hőmérőztem, nem figyeltem az ovulációt, mégis elsőre összejött ezzel a ciklussal. Szóval szerintem nálad sem lesz emiatt gond. Csak érdekelne, hogy miért van ez így. Sok sikert, ha összejött a baba, azért légyszi tudasd:) Köszi!
2010. szept. 27. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát már a melleim 2 napja nem érzékenyek, tegnap reggel menszis tünetem volt, azt hittem megjön. Szerintem szombatra sajnos megjön. Itt azt olvasgattam, hogyha a mellérzékenység elmúlik utána tuti menszi jön.
2010. okt. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!