Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek milyen viselkedés...

Szerintetek milyen viselkedés a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Két év után jött össze a bébink,jelenleg 3 hónapos. (nagy boldogság nekünk) A környezetünkben van néhány pár,akik évek óta házasok és még nincs babájuk. nem tudom,és nem is fogom megkérdezni,hogy miért nincs még nekik.( gyűlöltem ezt a kérdést anno. ) Tudom,ha szeretnének és nem jön össze,az iszonyatosan fáj,hisz átéltem én is sok-sok hónapon keresztül. Nem rejthetem el a babánkat,de nem akarom őket "bántani" se. Ti, akik babára vártok milyen viselkedést vennétek a legszívesebben?
2010. szept. 20. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Mi is házasok voltunk évekig, de még nem éreztük úgy, hogy jöhet a bébi. (Jó állás, autó, ház projekt volt, hogy később nem legyen gond).

Tehát azért mert valaki házas nem feltétlenül akar gyereket.

Aztán az első bébi hamar, első hónapban összejött.

Utána meg mindenki kérdezte, mikor megyek vissza dologzni.. lesz-e kistesó.

Akivel tényleg jóban voltunk, annak elmondtuk, hogy szeretnénk, de nem jön. Aki meg nem igazán jó barát, annak mondtunk valamit. Mindenfélét.

Szerintem ez kivédhetetlen, hogy sokan rákérdeznek, ez természetes. Ezzel együtt kell élni.

2010. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék babát, de ettől még imádom a kicsiket, és meg is nézem, ha valaki tologatja az utcán.

Nem szabad, hogy bárkinek is rossz érzése legyen, ha te kiviszed a babád. Inkább rülni kell neki.

2010. szept. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rólunk: gyermektelen pár, akik már hagynák, ha a természet úgy hozná, hogy baba legyen, de nem erőltetjük.


Ha a köreinkben valahol lett baba (több ilyen is van) mi mindig meggratuláltuk, együttörültünk. Ez a felvilágosult és irigységmentes gondolkodás, ha valaki tud fenntartás és frusztráció nélkül osztozni a másik örömében is.


Én, a helyetekben fesztelenül és természetesen viselkednék, kérkedés nélkül, de büszke lennék a bébire. Úgy viselkednék, mint aki feltételezi a többi partner fentebb részletezett felvilágosultabb hozzáállását.


Te semmivel sem bántod azt, akinek nem jön össze azzal, hogy neked összejön. Bárki más mást godnol, a hiba az ő készülékében van. Tapintatos lehetsz annyiból, hogy másról is tudsz beszélni a gyereken kívül velük.

2010. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

40-es vagyok,hosszú évekkel a hátunk mögött,10 éve kűzdünk egy kisbabáért.Nem tudom más hogy érez,de az biztos,rengeteg a tapintatlan,buta ember!Egyszer régebben kiírtam azt a kérdést,hogyan kellene válaszolnom az ilyen kérdésekre,hogy -"mikor lesz már nektek is??,úriten,ki futsz már az időből!stb..."- mert nagyon fájtak,nagyon fájnaka mai napig ezek a kérdések,megjegyzések.Nagyon sok választ kaptam..Ha természetesen viselkedsz,és nem vagy tapintatlan,akkor nincs semmi gond,ne kérdezz rá ilyenre soha senkitől,Én ezt várnám el az emberektől.A legbensőbb magánügynek tartom a gyermekvállalást,ha pedig nem sikerül,akkor még inkább.Ez nagyon fájó pontja egy nőnek.Nálunk anyósom,és a barátnői!!! is,mindig csípősen,gúnyosan,vigyorogva kérdezgettek,célozgattak,Én pedig nagyon sokszor sírva jöttem haza a családi ebédekről.Akkor rászólt a férjem,hogy Nekem ez nagyon fáj,és hagyja abba,ha nem hanyagolja a témát,többet nem jövünk!Azóta nincsenej beszólások.De az emberekkel még mindig gondom van,Én soha nem tenném,nem teszem,hogy ezzel nyaggatom őket,lehet azért,mert Én pont benne vagyok,és tudom milyen érzés..

Kicsit hosszúra sikerült,de a lényeg,hogy szerintem ha természetesen viselkedsz,nem fogsz megbántani senkit.

2010. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, de ha nem faggatózol, és természetesen viselkedsz, akkor nem lesz gond. Nálunk családon belül ilyen a helyzet, a kisebbik tesóm a másodikat várja, nekem is van egy babám, a másik tesóm meg egy vetélés után évek óta próbálkozik elkeseredetten. Mi úgy enyhítjük, hogy sokszor hívjuk a gyerekekhez, ő a keresztmama, és szerencsére lett egy jó állása, az most leköti a figyelmét.
2010. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy van ilyen nő, mint te! A legtöbben tapintatlanul faggatóznak, meg tolják a másik képébe a csecsemőjüket (erőszakkal adták a kezembe), amikor nekünk 3 éve nem sikerül. Jó, hogy téged érdekel a mások lelkivilága :)
2010. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Tudom mennyire fájó érzés,és ez igazából nem irigység...ezért is nem is szeretném ha akaratlanul is rossz érzéseket keltenék bennük. Kívánok nektek sok boldogságot,és hogy teljesüljön a vágyatok!
2010. szept. 21. 12:22
 8/8 A kérdező kommentje:
kicsit sok lett az "is" :-) bocsi :-)
2010. szept. 21. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!