Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mi a tapasztalata...

Kinek mi a tapasztalata fogamzásgátló szedés alatt?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, soha életemben nem szedtem fogamzásgátlót. Van 2 gyerekem, de többet nem szeretnénk már.

Azért kérdezem mindezt, mert 7 éve volt egy védekezés nélküli együttlét párommal, ami után 72 órás tablettát vettem be. Nem lettem terhes, viszont nem sokkal később nyirokcsomó rák alakult ki nálam, amit szerencsére ma már magam mögött tudhatok, de nagyon kemény időszak volt. Az orvosomtól megkerdeztem, hogy szedhetnék e, ő azt mondta, nyugodtan. Már majdnem fel is irattam egyszer, de mindig eszembe jut, hogy mi van, ha a tabletta kavart be valamit nálam akkor (olvasom, sokan írjátok, hogy megkavar nagyon, s főleg nekem, aki soha nem szedtem). Szóval igy marad az óvszer, de nyilván ez nem az igazi igy. De egyszerűen nem tudok elmenni emellett. 😔 Kérlek irjatok, hogy valakinek volt e valami, ami a fogamzásgátló tabletta mellett alakult ki betegség. Mennyire esélyes ez?

Köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 25. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom mennyire esélyes, szerintem konzultálj több orvossal róla.

Én szedtem kb 6 évig, majd amikor abbahagytam, akkor vettem észre, hogy mennyi mindenre hatással lehetett.. Pl azóta hogy nem szedem, nem volt migrenem, és visszatért a libidóm...1 ev kellett mire helyreallt a ciklusom, és amikor teherbe estem, progi pótlásra volt szükségem. Szóval meg fogadtam, hogy soha többé nem szedek. De én sem tudom, hogy mivel védekezzünk a jövőben :D

2022. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátnőm azért nem szedhet, mert anyukája mellrákos volt, és azt mondta neki a doki, hogy ez hajlamosító tényező. Nem tudom így van-e, de ha igen, lehet nem kockáztatnék. Esetleg spirál? Vagy véglegesebb megoldás?
2022. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom és az onkológus is áldást adott rá, hogy nem okozna gondot, viszont bennem továbbra is ott a félsz. Lehet persze, hogy totál semmi köze nem volt a két dolognak egymáshoz, csak véletlen egybeesés. Az elköttetést koromból / korunkból (paromra is értve, ő szintén 38) ill a gyerekeim számából (2) nem engedélyezett. 🤨

Spirálra olvastam, hogy aki hajlamos gyulladásra annál nem túl nyerő. De lehet ez is városi legenda...

Annyira nehéz! 😔

2022. jún. 25. 13:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet? :O erről még nem is hallottam, hány éves kor és hany baba után lehet?
2022. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 gyerek és betöltött 45 év, ha jól emlékszem.
2022. jún. 25. 13:15
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg nem engedélyezett? Ezt nem is tudtam. Nekem szomszéd asszonyom 38, mondjuk a harmadik babánál csinálták, de azt hittem itt már nem kötekednek. Én 36 vagyok, de én is azt tervezem szülés után. Elég szomorú egyébként, hogy nem csinálják meg. És ha arra hivatkozol, hogy mégis félsz az előzmények miatt a hormonális megoldásoktól, nincs esetleg valami külön engedélykérési lehetőség?
2022. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pontosabban vagy... Tehát vagy 3 gyerek vagy 45 éves kor.
2022. jún. 25. 13:15
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, 3 baba után akár közvetlenül a szülés után elvégzik. Én sem értem, hogy mi ez a rendszer. ☹️
2022. jún. 25. 13:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ÖSzintén szólva ilyen idösen már nem szoktak fogamzásgátlót felírni, mert ebben a korban már igen nagy a mellékhatások kockázata.


Ami meg az elköttetést illeti, esetleg megérné utána nézni, majdnem minden szomszédos államban engedélyezett fiatalabb korban is és akár egyetlen gyerek nélkül is.

2022. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem az esemény utánitól lett rákod. A legtöbb nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, és írtad hogy rövid időn belül diagnosztizálták.
2022. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!