Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még csak próbálkozunk, nem...

Még csak próbálkozunk, nem vagxok állapotos. De jó lenne tudni hogy melyre van nagyobb esély. Fiúra vagy lányra?

Figyelt kérdés

Anyukám anyjának vagyis a mamámnak két lánya született. Anyukámnak elsőnek a bátyám aztán én. Nénikémnek két fia van. Apukámnak csak fiú testvérei vannak, ott is jellemzőbb hogy inkább fiaik születtek. Páromnak egy bátyja van.

Ezek alapján 80% fiú és 20% lány. Ügye?


2022. jún. 28. 13:25
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézzük az esélyeket, az én példám alapján (több mint 15 éve kutatom a családfámat, szóval igen tág rálátásom van, 8-10 generációra visszamenőleg is).

Apai férfi ágon ükapámig visszamenőleg csak és kizárólag fiúgyermekek születtek, egészen az én generációmig: apám bátyjának egyáltalán nem lehetett gyereke, apámnak egy lánya született (én), apám féltestvérének (apjuk volt közös) 2 lánya született.

Apai női ágat sajnos nem tudtam még végigvezetni, mert nem férek hozzá az adatokhoz, de azt tudom, hogy nagyanyámék 4-en voltak testvérek, ugyebár legalább 1 lány volt köztük, és úgy tudom egy fiútestvére biztosan volt, a másik kettőről nincs információm.

Anyai férfi ágon: szépapámnaK volt 5 fia és 3 lánya; ükapámnak 2 fia és 2 lánya; dédapámnak 2 fia és 1 lánya; nagyapámnak 2 lánya. Ebből a két lányból anyámnak 2 lánya lett, a húgának 2 fia.

Anyai női ágon őaspámnak 6 fia és 6 lánya született; szépapámnak 3 fia; ükapámnak 3 fia, 3 lánya; dédapámnak 4 lánya; nagyanymának lásd mint fent: 2 lánya, 2 lány- és 2 fiúunokája.

Nekem 1 fiú + 2 lány; húgomnak 0gyerek; egyik unokaöcsémnek 1 fiú + 1 lány; a másiknak 2 fiú + 1 lány (lombikos hármasikrek, anélkül talán egy sem lenne).

És hát ez csak 1-1 ág, mert ugyabár minden felmenőnél van külön férfi és női ág.

Összességében azt tudom mondani, hogy a jelenlegi családfámon, amelyen 4962 személy szerepel jelenleg, a nemek aránya: férfi 49%, nő 46%; a maradék a halva született, nem megjelölése nélkül bejegyzett utódok (5%).


Na, erre varrjál gombot!

2022. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk olyan van hogy az apa több Y kromoszómás spermiumot termel mint X-est, de végeredményben tényleg 50-50 százalék a baba neme.
2022. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!