Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesen horgászat ?

Terhesen horgászat ?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok és férjemmel közös hobbink a horgászat.

Már lefoglaltuk a 4 napos horgász túrát elég rég.

Most viszont jön a baba, igaz még az elején vagyunk, de minél jobban szeretnèk vigyázni nehogy baj legyen, mert azt mondják hogy az elején bármi megtörténhet.. :/ (régóta szerettünk volna babát és végre sikerült)

Tehát a kérdés hogy mennyire “veszélyes” a horgászat?

Nyilván nem csak annyiból áll ahogy a nép mondja hogy “ül a bot mellet és nézi “

Hanem 20-25 kgos halakat kell partra hozni, és fárasztás közben nem fog gondot okozni ha feszül a hasam, derekam ?

Félek hogy a terheléstől elmehet a baba ?!

Jól gondolom hogy inkább ne horgásszak? Vagy csak túl aggódó vagyok és felfújom a dolgot ?!

(Értelmes választ várok)

Előre is köszönöm!!



2022. júl. 8. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesen is jártam horgászni, semmi gondot nem okozott.

De áruld már el kérlek hogy hova jártok horgászni ahol 20-25kg-os halakat lehet fogni?!😁

2022. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor most picit megnyugodtam 😁mátravíz horgásztó mezőtárkány.

Nagyon jó tó imádjuk

Mind a személyzet mind a környezet és persze a halálománya is gyönyörű!

Ha gondolod és érdekel keress rá!

Eddig a legnagyobb halam 20+ volt 😁

Az álom hal amit nem sikerült még elcsípni az pedig 27.50 🙈

2022. júl. 8. 12:00
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Terhes vagy nem beteg.
2022. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele köszönöm az emlékeztetést!;)

Én is ezt mondtam magamnak, majd mikor megvettük a házunkat és elkezdtük a felújítást, lapátoltam a sódert meg hordtam a téglát és 2 nap múlva véreztem és elment a baba kicsit átfogalmazódott bennem pár dolog.

Pl hogy ne foglalkozzak azzal a szöveggel hogy “terhesen többet dolgoztam mint a férfiak “ és társai.

Ha valaki egyszer átél hasonlót 2x is meggondolja hogy ér e annyit a dolog:)

De azért köszi a válaszodat sokat segítettél!;)

2022. júl. 8. 12:25
 5/15 A kérdező kommentje:
Jelzem akkor pont ugyan is 7 hetes voltam.
2022. júl. 8. 12:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, eddig is horgásztál, nem most kezded. Hozzá vagy edződve. Nyugodtan menjetek, semmi bajt nem fog okozni!


Ettől még persze lehet, hogy pont akkor lesz baj, de a horgászástól függetlenül. Vagy sajnos elhalt a babád, de nem is tudsz róla, és a mozgás miatt indul el a vetélés vérzése. Ezek nem valószínűek, de ha be is következik, nem a horgászás a baj okozója. A mozgás, vérkeringés felpezsdítése nagyon is jót tesz a babának :-) Meg a lazítás, stresszoldás is. Ha kifáradsz, pihenj, nem most kell rekordot dönteni, ennyi az egész.

2022. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan elmehettek, horgászhatsz is.

Ha lenne nagyobb gyerek, őt is van az a helyzet mikor emelned kellene stb.

2022. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy sima horgászat, ahol kényelmesen elüldögélsz a székben, meg néha felállsz pecázni, nem megerőltető. A 20 kilós harcsát nyilván nem te fogod kiemelni. Pontosan mitől tartasz?
2022. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy gondot okozna. Rengetegen emelnek 2-3 éves gyerekeket úgy, hogy közben terhesek. Én is emeltem olykor a lányom, akkoriban 17 kg volt. Valahogy úgy kellene ezt megoldani, hogy a biztonság kedvéért rád minél kevesebb teher háruljon, de gondolom a férjed tud majd ebben segíteni.


Én a rosszullétek miatt gondolkodnék el rajta inkább. Az első trimeszterben olyan szarul voltam, hogy egy ilyenre semmi esélyem nem lett volna, a 14. hétig a túlélésről szólt az életem.


De ha jól érzed magad, akkor szerintem semmi akadálya. Használjátok ki ezt a kis időt, ami még kettesben telik :)

2022. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Kerdezo, azert a soderlapatolas es a horgaszas kozott van kulonbseg, nem gondolod ?

Jozan esz ...

2022. júl. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!