Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Long protokollnál mennyibe...

Long protokollnál mennyibe kerülnek a gyógyszerek? Injekciókat csak a hasba vagy izomba is kell szúrni? Nálatok mennyi pete érett meg végül és milyen magas volt az AMH érték?

Figyelt kérdés

2022. júl. 21. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha állami kezelés akkor 300 Ft egy doboz gyógyszer ha nem állami akkor minimum 100-150 000 Ft.Nekem nem volt még long protokollom úgyhogy a petesejt számra nem tudok válaszolni.
2022. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tb támogatotton voltam, 300 forintos dobozár volt minden gyógyszerre, ami a kezeléssel szorosan összefüggött.

Amiket nekem kellett szúrni, azt mind hasba kellett.

Az első lombikom rövid protokoll volt, ott csak 5 petesejtem lett, 2 termékenyült meg. 3 naposan kértem vissza, nem sikerült.

A 2. lombik hosszú protokoll volt, 12 petesejtet szívtak le, 10 volt megtermékenyíthető, 7 termékenyült meg, 4 jutott el 5 napos blasztociszta állapotig, 2-t kértem vissza (2 ment fagyasztásra). Terhes lettem, ma vagyok 9 hetes 1 db embrióval.

Az AMH-m elég alacsony volt a koromhoz képest, 1.06. A stimulálóból max dózist kaptam. Túlstimulált lettem, ez volt az első terhességi tünetem, még most is van bennem hasüregi folyadék emiatt.

33N

2022. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, szívből gratulálok! Mi alapján javasolták először a short protokollt majd utána a longprotokollt? Tüszők száma egy adott ciklusban volt a mérvadó? Mennyi volt a max dózis?
2022. júl. 22. 12:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért röviddel kezdtünk, mert úgy mentem el lombikozni, hogy egyáltalán nem volt 7 hónapja vérzésem (hirtelen nagy fogyás miatt). Hogy legyen ciklusom, fogamzásgátlót kellett szednem, és amikor a 7 napos szünetben megjött a vérzésem, a ciklus 3. napjától indult a rövid protokoll. (A hosszúnál vérzés előtt már elkezdődik az injekciózás, de nálam nem volt biztos, hogy normális időben jön meg, szerintem ezért választotta a doki a rövidet.)

A 2. lombik is eredetileg rövid lett volna, de annak valamelyik később beadandó gyógyszere épp hiánytermék volt, mikor el kellett volna kezdeni a stimulálást, így elhalasztották (jó ideges is voltam emiatt). Két opciót adtak: megvárom a következő vérzést, és akkor remélhetőleg lesz a hiányzó gyógyszerből, vagy az elkezdődött ciklusom második felében elkezdik a hosszú protokollt. Ezt választottam. Látszik is, hogy eredményesebb is lett (mármint konkrétan a petesejtek számára gondolok).


Nekem Pergoveris volt a stimuláló injekcióm, de több féle is van. Ennek a maximális dózisa 450NE, a 2. lombiknál végig ennyit kellett szúrnom. (Az elsőnél az elején 225NE-vel indítottunk, majd közben emelte meg a doki, mivel nem nőttek elég gyorsan a tüszők, és kevesebb is volt, mint amennyit várt. Mondta is, az első lombik sajnos csak ilyen sötétben tapogatózás, mert előre nem tudni, ki hogy reagál a dózisra.)

2022. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy mindkettő szóba jöhet: endometriózis miatt a longprotokollt ajánlják, az alacsony AMH miatt inkább a rövidet. Viszont a számlált tüszők száma stimuláció előtt 11, ami meglepte az orvost. Vagy ez normális 0.9 AMH-nál?
2022. júl. 25. 20:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Le tudnád írni kérlek részletesen, hogy milyen lépésekből, vizsgálatokból és gyógyszer vagy injekcióból állt a hosszú protokoll, mit és hányadik napon kellett csinálni. Köszönöm!
2022. júl. 29. 20:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A lombikot megelőző vizsgálat az egy teljes vérvétel volt nálam, plusz nőgyógyászati vizsgálat, kenetvétellel. A férjemnek spermavizsgálat. Ez csak az első lombiknál volt, a másodiknál még érvényesek voltak (de teljes labort csináltak nekem akkor is).


A long protokollnál az előző ciklus 21. napjától Gonapepyl injekciót kellett szúrnom, napi 1x. (Ez az injekció úgymond kikapcsolja a normál hormonális működést, hogy ne zavarjon bele a stimulációs ciklusba.)

Meg kellett várni a vérzésem. Ezután a ciklus 3. vagy 5. napjától (esetemben az utóbbi volt) a már szúrt Gonapeptyl mellé naponta 1x kellett stimulálót is szúrnom (Pergoveris, 450NE). Ezeket lehet egymás után is, én is így tettem.


A stimuláció hossza attól függ, kinek milyen ütemben nőnek a tüszők. Nekem 14 nap volt a stimuláció, közben többször megnéztek ultrahangon, hogy haladok. Aztán kitűzték a leszívás napját. A leszívás előtt 36 órával kellett beadnom a tüszőrepesztő injekciót (pontosan megadták, melyik nap, hány órakor), kettőt egymás után (a stimulálót és a Gonapeptyt előtte napokban, az előírt módon abba kellett hagynom).


Leszívás napján reggel kellett megjelenni, éhgyomorra. Mindenkinek kijelölték az ágyát a szobákban, át kellett öltözni, utána fekve rákötöttek infúzióra. Mire az lefolyt, lehetett hívásra menni a punkcióra, előtte el kellett menni pisilni.

A branülön keresztül adták be az injekciót, amivel elaltattak a leszívás idejére. Ez az öntudatlanság kb. 10-15 perc. A szobában tértem magamhoz. Utána pihenni kellett, és ha teljesen magunkhoz tértünk, már szabadott enni és inni.

Aztán felöltözhettünk, és kiültünk a rendes váróba, várva, hogy behívjanak név szerint a dokihoz, hogy elmondja, hány petesejtet nyertek.

Aztán mehettünk haza azzal, hogy másik nap a megadott számon lehet érdeklődni, hány petesejt termékenyült meg. A tervezett beültetés 5 napra volt a leszívás után. Otthon ez idő alatt progeszteronkúpot kellett használni napi 2x, reggel és este. Ezzel készítik elő a méhnyálkahártyát a beágyazódásra. Mellette sok folyadék- és fehérjefogyasztást írtak elő a túlstimulálás ellen.

5. nap reggelén fel kellett ismét hívni az intézetet, hogy megtudjam, hány megtermékenyült petesejt jutott

el 5 napos állapotig. Nekem 4 volt. Előre jeleztem, hogy 2-t kérek vissza. Aznap délelőttre mentünk vissza. Először a biológus hívott be név szerint, hogy megmutassa a két beültetésre váró embrió mikroszkópos képét (ezt oda is adták). A másik két embrióm fagyasztásra ment, aminek árát a recepción bejelentkezéskor ki is kellett fizetni (35 ezer, ezt nem állja a tb). A beültetés előtt az orvos megvizsgált, minden rendben van-e a beültetéshez. Nekem volt némi túlstimulációm (folyadék volt a hasüregemben és felduzzadtak a petefészkeim), de annyira nem volt vészes, hogy a beültetést elhalasszák (vannak, akiknél így döntenek az orvosok, ilyenkor fagyasztásra megy a beültetésre szánt embrió is).

Ezután ismét átvittek minket ugyanoda, ahol punkciókor voltunk, megint át kellett öltözni hálóingbe, az ágyon várakozni. Most infúzió nem volt. A beültetés olyan csak, mint egy nőgyógyászati vizsgálat. Annyi, hogy előtte csinálnak egy hüvelyöblítést.

Maga a beültetés egy vékony katéterrel történik, amit a méhbe vezetnek (nem fáj!), és belespriccelik a tartalmát, az embriókat. Utána kerekesszékben áttoltak az ágyhoz, és le kellett feküdni 1-2 órát. (Ők szólnak, mikor lehet menni). Aztán felöltözés, és mindenki megy haza.

A progeszteronkúpot otthon folytatni kellett napi 2x, kímélő életmódot folytatni. Megadták a napját, mikor kell visszamenni tesztre (ez nekem 9 nappal a beültetés után volt, mivel 5 napos embriókról van szó).

Aznap először a laborba kellett menni, leadni a vizeletet, aztán szóltak, ha megvan az eredmény. Ezután az eredménytől függetlenül az orvoshoz kell menni, aki megvizsgál. Nálam a terhesség miatt súlyosbodott a túlstimuláció, így vérhigítót is írt fel az orvos. Normál esetben ez nem kell. Én 7. hétig szúrtam, akkor hematóma miatt leállítottak róla. A progeszteronkúpot a terhesség 12. hetéig kell folytatni.

Hát hosszú lett, de igyekeztem mindent összeszedni. 🙂

2022. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es!Melyik meddőségi centrumban voltatok?
2022. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 PRI Tapolca
2022. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. És IVF volt vagy ICSI?
2022. aug. 3. 22:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!