Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fél éve próbálkozunk a férjemm...

Fél éve próbálkozunk a férjemmel mar nagyon várjuk hogy egyszer csak pozitív legyen a teszt. Szerintetek ezekkel a módszerekkel megkönnyíthetjük a folyamatot?

Figyelt kérdés

Voltam előző hónapban nődokinál, szerencsére mindent rendben talált. Mondta hogy 1 év után kell komolyabb módszerekkel próbalkozni

Vérképünk is jó.

Vennék ovulációs tesztet, illetve ajánlotta a doki a folsavat vagy femibion 0 tablettát.

Érdekelne a tapasztalatotok véleményetek.

Az is érdekelne hogy nektek mikorra jött össze a baba.

Nagyon köszönöm a válaszokat :)



2022. júl. 22. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Én mindig tudtam mikor van ovuláció, így erre nem volt szükség. De a vitamin jó ötlet, én mondjuk sima multivitamint szedtem, az is teljesen jó. Nekünk majdnem 2 évet kellett várni az első gyerekre, de nekem betegségek is álltak a háttérben. Akkor sikerült, miután elkezdtem szedni a vitamint és rendszeresen sportoltam.
2022. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Én egyből, ahogy a gondolat felmerült bennünk elkezdtem Elevitet szedni és átállni egészségesebb életmódra (sport-táplálkozás) első hónapban sikerült.
2022. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Mi csak simán dugtunk, de aztán mondták, hogy attól nem lehet teherbe esni.
2022. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Én az első két sikertelen hónap után kezdtem el terhesvitamint szedni, mert amúgy is felmerült bennem a gyanú a vitaminhiányra. Rá 2 hónapra teherbe estem. De persze nem tudom, hogy bármit segített-e a vitamin.
2022. júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk 6 hónapban jött össze (azaz most)

És mikor belekezdtünk egyből elkezdtem szedni a femibion 0-át majd most ebben a hónapban mikor össze is jött végre, akkor mellé méhpempő kapszulát szedtünk a férjemmel!:)

2022. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Az ovulációs teszt helyett jobb lenne a termékenységtudat módszerben elmélyülni.
2022. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az Inofolic es a 2-3 naponta szex jött be. 8 hónap sikertelenség után egyből pozitív lett a teszt.
2022. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos az, hogy egy nődoki mit lát az nem jelenti, hogy minden rendben.


Nekem is minden ok volt szabályos ciklus, ciszták nem voltak, belül minden ok... 5 év után jártunk sikerrel, de elis vesztettük hamar a babákat, pajzsmirigy alulműködés miatt...alapból túlsúlyos voltam, a nődoki meg el se küldött vérvételre, pedig alap, ha túlsúly van és nem jön a baba tuti van hormonális gond.


Amúgy meg senki nem tudja ellenőrizni, hogy 6 hónapja akartok babát vagy 4 éve. Manapság a többségnek van valami gondja, azért nem jön a baba. Ha türelmesen tudtok még várni, akkor nem muszáj vizsgálódni, viszont, ha gond van akkor az még újabb sikertelen hónapokat eredményez a javulásig.


Mielőbbi sikert nektek és ne halogassátok nagyon a vizsgálatokat IR, pajzsmirigy gyakran ludasak.

2022. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 2 évet vártunk. Sajnos csak 1 év és 8 hónap próbálkozás után mentünk orvoshoz. Ahol kiderült, hogy minden rendben van, csak nagyon-nagyon alacsony a D-vitamin szintem. Az orvosom szerint valakinek ez a sikertelenség oka. A D-vitamin mellett, szedtem E-vitamint, Cinket, Szelént, C-vitamint és Jód és Folsav együttes tablettát. Valamint a férjem is kapott Cinket, Jód és Szelén együttest, C-vitamint, E-vitamint és ő is D-vitamint. A férfiaknak is annyira fontosak ezek a vitaminok, hiszen a sperma gyorsasága és minősége ezektől a vitaminoktól is függ. 3 hónapig szedtük minden egyes nap. Lemondtunk a cukorról, a fehér kenyérről, tésztákról. Teljesen egészséges életet éltünk. És a 4. hónapba már nem jött meg. Hatalmas boldogság volt. Pozitív teszt.



Nekünk több mint valószínű, hogy ez volt az oka. Addig nem szedtük ezeket a vitaminokat. A nap allergiám miatt kevesebb időt voltam a napon. Így természetes napfényből nem sok D-vitamint kaptam.


Sosem gondoltam volna, hogy 1-2 vitamin hiánya okozza a sikertelenséget, most már egyre több termékenység tudattal foglakozónál olvasok a D-vitamin, Szelén és Cink fontos szerepéről mindkét nemnél. Érdemes az orvossal megbeszélni.

2022. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Férfiként tökéletesen egyetértek a 9-es válaszolóval. Feleségem már az első, vetéléssel végződő terhesség előtt is szedte a terhes vitamint. Fél év után esett teherbe, de az elejétől kezdve barnázás volt, majd kb a 7. héten a magzat megállt a fejlődésben. Abortusz előtt már elkezdtem én is többek között a fentebbi vitaminokat szedni, plusz a folsav helyett folátot mindketten.


Abortusz után letettünk a célzott próbálkozásról, nem nézett a párom ovulációs teszteket, menstruációs naptárt, semmit. Mivel várni is kellett, így szex közben nem is mentem el benne. Múlt hónapban azonban egy hevesebb együttlét végén mégis. És pozitív lett a teszt attól az egyetlen alkalomtól..


Szóval ha nehezen jön a baba, akkor a férfi is kezdjen bele egy legalább 3 hónapos vitamin kúrába. Akár ez is lehet a baj.

2022. júl. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!