Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miből állapítja meg az orvos...

Miből állapítja meg az orvos hogy domináns tüszőt vagy sárgatestet lát?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a sárgatest hogy néz ki ultrahangon?

2022. júl. 27. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Jaj kedves...nagyon rá vagy pörögve... miért nem a dokit kérdezted? Ha azt mondta volt ovu miért nem hiszel neki?? Egyébként két hét és kiderül, ha sikerült a baba. Attól, hogy tudod mi változik? Nem nem gonoszkodni szeretnék. Csak látom mennyire gyötör. Pedig attól, hogy tudod, nem fog könnyebben sikerülni :) menj el egy progeszteront nézetni abból kiderül volt e ovud.
2022. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosin tanították neki feltehetőleg, hogyan különböztesse meg őket.
2022. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen rá vagyok pörögve mert régóta próbálkozunk és sosem úgy alakulnak a hónapok ahogy azt "eltervezzük". Mikor már azt hinném kiszámítható a ciklusom jön valami váratlan dolog. Pl mint most hogy az eddigi ovulációs tüneteim amik minden hónapban voltak, ebben a hónapban egyáltalán nem voltak. El szerettem volna menni a várható peteérés környékén ultrahangra hogy megnézzék mekkora a tüsző, mert előző hónapban elvileg azzal volt gond. Akkor azt mondta a doki hogy itt nem lesz peteérés vagy ha igen vacak mert nem nőtt akkor elég jó ütemben a tüsző. Erre progeszteron igazolta hogy volt ráadásul nem volt vészes, 45nmol /L. Emiatt most is megkérdőjelezem a dokit.



Mindig 16-18.nap körül van peteérésem. Direkt előtte mentem. Erre nyilván most nem látják, már csak azt hogy elvileg megvolt a peteeérés.

Kétségbe vagyok esve és nem tudom már mibe kapaszkodhatnék. Ezért is szeretnék mindent tudni.

2022. júl. 27. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a dokidban nem bízol keress másikat. Nekünk 7 év volt mire sikerrel jártunk, 5 év után volt az első terhességem, akkor a babák nem is maradtak velünk, több doki is csak annyit mondott minden rendben, fogyjak kicsit és terhes leszek... a babák elvesztése után a háziorvosom miatt néztünk pajzsmirigyer és bizony gond volt vele... egy nődoki elkezdett clostyval tömni mert nem volt épp abban a ciklusban peteérésem amit nézett... de nem törődtem bele, oka volt az elmaradt pének... másik dokit kerestem aki megvizsgált és fél óra beszélgetés után egy forintot nem kért el és megfelelő endokrinológushoz küldött... kiderült az IR kaptam gyógyszert, kis diéta és a kontrollra már terhesen érkeztem...


Bocsánat, leírtam a magam sztoriát, hátha segít. Ha egy dokival nem tudsz kommunikálni, félsz tőle kérdezni akkor az nem a te dokid...kell egy másik...addig menni amíg azt nem érzed, hogy megfelelően próbál segíteni.


Sajnos azzal, hogy te tudod, hogy mi hogy néz ki nem leszel előrébb... az idegeskedés miatt annyita se fog sikerülni. Nekünk is mindkétszer akkor jött mikor elengedtük. A sikeresnél azért engedtem, mert mondta a doki, hogy fél év mire hat a kezelés, utána jöhet baba, így a diétára figyeltem és örültem, hogy már csak pár hónap és sikerrel járunk. És bumm 3. Hónapban terhes maradtam.


Hidd el egy jó doki és a megnyugtatása vagy egy támpont, hogy igen ez és ez kezelve lesz és utána jöhet a baba, nagy megnyugvást tud okozni.


Ne adjátok fel, keress másik dokit, ezt a hónapot engedd el, ovu mentes ciklus is lehet totál normális alkalmanként.


Ez a doki nem neked való, nem is hiszel neki...


Használj ovutesztet és vezes hőgörbét, sokkal jobb megoldás a megfigyelésekre, mint a tüneteket lesni. Kitartás, és hidd el jönni fog az a baba :)

2022. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
39.6 nmol /L lett a progeszteron szintem. Ez nem túl jó igaz?
2022. aug. 1. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Dokid mit mondott erre , nem túl jó ? Vagy jó ?
2022. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyit jelent, hogy volt ovud :)

Nekem volt olyan,hogy 69 volt és baba nem lett. Amikor meg sikerült 27nmol/L volt. Mondjuk kaptam rá némi pótlást. 15 felett már igazolja az ovut.


Azèrt a dokit kérdezd meg az a biztos.

2022. aug. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!