Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A parommal babat tervezunk,...

A parommal babat tervezunk, es olvastam valahol hogy ha terhes vitamint szedek az csak jo. Nem kavar bele a ciklusomba? Esetleg tudtok ajanlani? Vagy mivel sok fajta,fele van hogy mire erdemes figyelni. A beres csepp az segit?

Figyelt kérdés

Ha valaki szedett, akkor neked mi a velemenyed. Van kimondottan baba tervezesre vitam?

koszi elore is



2022. okt. 31. 03:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Megoszló a vélemény a témáról, mindenki másra esküszik. Nekem többen mondták ismerősök, hogy ne szedjek, mert akkor tuti nagy baba lesz. Ezt egyik ismerősöm azonnal meg is cáfolta, szerinte pont fordítva. Így én végülis nem szedek semmit, csak béres cseppet, meg magneb6-ot. 10 emberből 10 mást mond. Legalábbis nálam így volt.
2022. okt. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Van, én a Femibion 0-t szedtem. A legfobtosabb, hogy a szervezetedben legyen elég folsav, mert az az a cucc, ami a babának az első pillanattól kell. Viszont a femibion 0 gyakorlatilag csak ez, így én a szokásos multivitaminom mellé szedtem kiegészítésnek. Rendes terhesvitaminra akkor valtottam, amikor terhes lettem.

Nem lesz nagy baba a terhesvitamintól, ez hülyeség. De nem muszáj szedni.

2022. okt. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Terhesség előtt semmit sem szedtem, csak egészségesen éltem,étkeztem. Elsőre sikerült a baba. Ahogy meg tudtuk, hogy nemsokára babázni fogunk, a femibion 1-et kezdtem el szedni. A babatervezésnél szedett vitaminok semmilyen formában nem befolyásolják a ciklust. Nem hormonális készítmények,szimpla vitamin. Ilyen készítmény a femibion 0,de biztos van más gyártó is.


Az, hogy mennyire fog nagy babát eredményezni a terhesség alatt szedett vitamin, nem tudom. Az utolsó trimeszterben én nem fogom szedni.

2022. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Szedtem már előtte is terhesvitamint,a kisbabám elég pici lett...ismerősöd egy idióta. Ha nem.is szedsz vitamint folsavat muszáj lesz szednem.
2022. okt. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szedned akart lenni.
2022. okt. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Vitamint csak szedtél eddig is nem?


Miért zavarna be?


Egyèbként nem kell, hogy “terhes vitamin” legyen.

De ebben specifikusan benne vannak azok, amiket a magzat különösen felhasznál ès egy -kèt tablettában.


A baba nem lesz nagyobb, csak az anyànak nem lesz hiánya.

Mondjuk régen volt egy mondás:

“Egy gyerek, egy fog”


Ma ez màr, ha odafigyel a anyuka a Ca és Mg bevitelre, akkor biztosan nem állja meg a helyèt.


A baba akkor is elveszi, ha az anyukának hiányzik.

“Parazitaként” viselkedik.


Mivel nem 3. világbeli országból vagyunk, így jólétben élünk, nem èhezünk,!- magzatbak semmi baja nem lesz a vitaminok nélkül sem ( talán a magnézium görcsoldó hatása fontos a 3. Trimben)


Viszont az anyuka szervezetét nagyon meg tudja viselni egy terhesség monden vitaminpótlàs nélkül.

2022. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Sima multivitamin is teljesen jó, felesleges a terhes vitamin. Vki terhesség alatt sem szedi.
2022. okt. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem igaz, hogy a sima multivitamin is jó, mivel pl az A vitaminnal vigyázni kell, hogy ne legyen túladagolva.
2022. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk kicsit nehezebben jött a második baba, Femibion 0 segített, már 35 hetes vagyok és szedem tovább szép sorban ahogy jön. Most nyilván a 2-est szedem belőle, előző terhességemnél sem kellett más. Jó a vasam, vérképem, normál méretű a babám.
2022. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Folsav nem azért “kell”, mert a babának vitaminhiánya alakulna ki! Folsav azért kell, mert segít megelőzni egy fejlődési rendellenességet. Ez az 5-6. héten alakulhat ki, ezért ha csak a pozitív teszttől szeded, az késő. Viszont elég a 10. hétig szedni. Sőt, érdemes folátként beszedni, mert akkor biztosan hasznosul.

D-vitamint érdemes még alapból szedni, de azt terhesség nélkül is, gondolom ezt minden orvosod jelezte már.

Elég D-vitamin emlékeim szerint csak a GAL Babaváróban van, a többihez hozzá kell szedni.

2022. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!