Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátnőm 2 hónapja szed...

A barátnőm 2 hónapja szed fogamzasgatlót. A múlthónapban megjött neki a szünet 1. napján. Most érezni se érzi hogy megakarna jönni. 2. tabletta szünteti nap van. Délutáni tesztelés eredményének lehet hinni? Terhes lehet?

Figyelt kérdés
2022. nov. 7. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb nőnek legalább fél év kell, hogy a szervezete megszokja a gyógyszert, addig teljesen normális, ha felborul a rendszer. Ha utána se áll be, érdemes visszamenni a nőgyógyászhoz.

Mindesetre ha rendesen szedi és a teszt negatív, akkor nincs mitől félni.

2022. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A hormonok miatt nem jön meg. Aztán a szünetes napokon észbe kap a szervezet, és beindul a menzesz. Nekem sose a szünet első napján jött meg. Hanem kellett pár nap mire ürül a hormon, és aztán megjött ilyen 3. nap körül. Van aki még vérzik, mikor a következő levelet elkezdi, pont ezért, mert nem a szünet első napján "kell" megjönnie. Kinek hogy reagál a szervezete. Szerintem ez a betegtájékoztatóban is benne van. Ez még nem olyan ijesztő helyzet, ráadásul a gyógyszert van aki pont a görcsök miatt szedi, kicsit kisimul az ember a gyógyszertől, nekem se volt menzesz görcsöm. Már nem szedem, de a jótékony hatása megmaradt, mert azóta is jól elvagyok előtte, közben és utána.

Vannak érzékenyebb tesztek, amik délután is kimutatják a terhességet. Ha nem maradt ki nap, és nem hányta ki, nem ivott rá alkoholt, stb., tehát jól felszívódott, akkor szerintem nem valószínű, hogy baj lenne. :)

2022. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindig a szünetes hét 4. nap jött meg
2022. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem valószínű, nekem eléggé felborította a hormonrendszerem, 3 hónapja szedem. Volt, hogy megjött gyógyszerszedés közben. Most meg a szünetben szinte semmi.

Ahogy írták, még kell idő, amíg megszokja a szervezete.

2022. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a 2.levél után állt be. Vasarnap beveszem az utolsó szemet. Csütörtök reggel kezdek el görcsölni és a délelött folyamán jön meg (vasárnapig)
2022. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Negyed kilenckor szokta bevenni. Egyik délután 1 óra felé hányt, emiatt vagyunk jobban megijedve hogy nem e ezt tett be.
2022. nov. 7. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
3-4 óra a felszívodási ideje.
2022. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnézzük mit mutat a Gabriel
2022. nov. 7. 14:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Most délután csináltunk egy Gábriel 2 - t, negatív.
2022. nov. 7. 15:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!