Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közel 33 évesen 2.07 ng/ml...

Whatshername kérdése:

Közel 33 évesen 2.07 ng/ml AMH rossznak számít?

Figyelt kérdés
Dokihoz csak egy hónap múlva tudok menni. Még várnánk 1-2 évet a gyerekvállalással, de ez az érték nem túl bíztató, közelebb volt az alsó határértékhez, ami 0.58 ng/ml. Nektek mik a tapasztalatotok, sikerült ehhez hasonló értékkel spontán teherbeesnetek? A lombikot is mindenképpen el akarnám kerülni. A többi hormon szintje rendben van.

2022. nov. 10. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az érték teljesen rendben van.
2022. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így rendben van, viszont teljesen mindegy hogy most mit mutat, ha csak 1-2 év múlva terveztek a gyerekvállalással. Inkább majd ha ott az idő, akkor érdemes vérvételre menni. Hiába van ez most rendben, addig sok minden történhet.
2022. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 0.9 volt 33 évesen, azaz idén tavasszal, mikor nézték. De én lombikkal lettem terhes. A tiéd szerintem a kornak megfelel.

Viszont azt senki nem tudja, mennyit csökkenhet egy év alatt. Ismerősömnek 30 felett már drasztikusan csökkent 1 év alatt, korai petefészek-kimerülése volt.

2022. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

37 évesen volt ennyi, utána született a fiam.

De 4 évvel később már csak 0.6 volt

2022. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Netes "kutatás" során azt találtam, hogy ez 33 évesen kicsit átlag alatti érték, 2.3 ng/ml az átlagos érték.

2022. nov. 10. 12:23
 6/10 anonim ***** válasza:

4 vagyok nekem 2.5 volt 37 évesen, és mintbírtam utána zuhanó repülést vett.

Túl sokat ne várjatok vele

2022. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 35 évesen volt 0,06. Ennek a referencia értéke 0,03-7,15. Szóval a béka segge alatti volt az értékem. Meg el voltak záródva a petevezetékek. Megy a leszívott, majd megtermékenyített sejtek is szétestek valami genetikai probléma miatt. Azt mondták, nem tudnak segíteni. De két évre rá spontán terhes lettem. Na jó, pont a fogantatás előtt 2 hónappal kaptam két szputnyikot, de nem hiszem, hogy abban volt valami 😂

A lényeg, hogy 0.06-tal sikerült.

2022. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

1) Az AMH nemcsak csökkenni, hanem nőni is tud. Nekem 0,15, majd 0,1 volt, aztán abrakadabra, 0,34 lett. Semmit nem csináltam érte, egy változás volt, elhagytam az étkezésemből a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, de nehéz elképzelni, hogy attól.

2) Orvosom praxisában 0,08-cal is estek spontán teherbe, de ez a 0,06 még jobb. Bár lehet, hogy az se annyi volt már, ha nem mérték 2 éven át.

3) Nekem sem mérték már a 0,34 után, én is 2 évre rá fogantam spontán és szültem azóta egy szuper gyerkőcöt. Egy dolgot csináltam, aminek valószínűleg volt hatása az AMH-ra (meddőségi központban tanácsolta a doki): 2 marokkal szedtem a Q10-et.

Szóval ne kongasd a harangot, a stressz csak rontja a helyzetet.

2022. nov. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tud növekedni az érték minimálisan persze, de megduplázni már fogod tudni vitaminokkal. Egyébként egy éve szedek én is Q10-et és E vitamint, vékony vagyok, nem dohányzom, egészségesen élek és így ennyi az AMH. Igaz, hogy 10 évig szedtem fogamzásgátlót, egyes kutatások szerint az is negatívan befolyásolja.
2022. nov. 11. 09:15
 10/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy korábban ezt a paramétert is kissé túlértékelték valós jelentőségéhez képest. Ma már nem is nézetik meg mindenhol. Q10-ből napi 1000 mg-nak tulajdonítanak petefészekfrissítő hatást.
2022. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!