Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestan mellett barnázás,eg...

Utrogestan mellett barnázás,egy hét késés és negatív teszt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Előző ciklusomtól kellett kezdenem a hormonokat: 1-14.napig estrofem,majd 14 utrogestan. 21.napon enyhe barnázás jelentkezett 5-6 napig tartott. Megijedtem,mitől lehet,így voltam dokinál,mellékhatásnak tekintette és hogy valószínűleg nem vastagodott meg eléggé a méhnyálkahártyám (ezért kellett kezdenem,mert túl vékonynak találta a dokim),de azt mondta,ez még nem a menstruációm,csak egy köztes vérzés. A menstruációm azóta sem jött meg,ma már a ciklusom 36.napján járok,így reggel csináltam egy tesztet,ami negatív. Orvoshoz majd csak kb a ciklusom közepén kell mennem,ami így igazábol fogalmam sincs,mikor lesz még. Tapasztaltatok hasonlót az utrogestan mellett? Nagyon nehéz már,hogy a vitaminok mellett a hormonokat is szedem és még így sincs pozitív változás.

2022. nov. 12. 12:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: Peteérésem a 10-11.napon szokott lenni,enyhe barnázással.(pár pötty)
2022. nov. 12. 12:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Az utrogestan progeszteron hormont tartalmaz. Alapjáraton ezt a szervezetünk állítja elő (ovuláció után a hátramaradt tüsző termeli). Amíg a szervezetben magas a progeszteron szint, addig nem indul el a menstruáció. Ergo azért nem menstruálsz, mert szeded a progeszteronpótlást. Legalább is a fent leírt információk alapján erre lehet következtetni.
2022. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!