Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban nehezebb így teherbe...

Valóban nehezebb így teherbe esni?

Figyelt kérdés

14 éve szedek fogamzásgátlót. Nyáron lesz az esküvőnk a vőlegényemmel, utána tervezem abba hagyni a szedését.

Eddig az gondoltam, és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy semmi negatív hatása nincsen a gyerekvállalásra a gyógyszer. Viszont egyik ismerősöm megijesztett, hogy ez egyáltalán nem így van, mert nagyon sokan akik ilyen régóta gyógyszert szednek nem tudnak teherbe esni.

Most mi az igazság? Tapasztalatok?


2022. dec. 29. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én csak 2.5 évig szedtem. Mégis az abbahagyása után 1.5 év volt,mire helyrejött annyira a ciklusom, hogy pontosan meg tudott jönni,és teherbe is estem.
2022. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 9 évig szedtem, utána 2,5 év volt mire teherbe estem.
2022. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is közel 1 ev kellett mire rendeződött a ciklusom a fog.gatlo abbahagyasa után és akkor sem magától... Soha többé nem fogok szedni, az biztos.
2022. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is ember függő. Nekem van ismerős aki 10 év fogamzásgátló után elsőre terhes lett. :)
2022. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond az évekig szedett fogamzásgátlóval, hogy elfedi az esetleges problémákat.

Pl. nem tudni, anélkül lenne-e szabályos ciklusod, rendszeres vérzésed, mivel az csak megvonásos vérzést okoz.

Több ismerősömnek is az abbahagyás után derült ki, hogy nincs ciklusa. Egyáltalán nem volt peteérés, PCOS miatt. Vagy korai petefészek kimerülése volt.

2022. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jósolni sem lehet, még akkor sem, ha 14 évvel ezelőtt tökéletes tűpontos ciklusaid voltak. Csak reménykedhetsz.
2022. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ezen pörögni most már. Majd ha abbahagyod kiderül. Semmi értelme ezen stresszelni. Sok sikert!
2022. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2 ismerősöm egyből terhes lett, amikor abba hagyta.

De sok olyan is van akinek teljesen bekavart és évekig tartott helyre rakni.

2022. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 évig szedtem, az első szex alkalmával összejött a baba a tabletta abbahagyása után
2022. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 évig szedtem, azonnal összejött a gyerek. Nővéremnek is hamar sikerült.
2022. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!