Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egyedül nevelném, akkor...

Ha egyedül nevelném, akkor milyen támogatást kapnék a picire h fel tudjam nevelni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, összel befejeztem a gimit utána 2hónapot dolgoztam, de létszámcsökkentés után elküldtek, most albérletben lakok, most terhes lettem párom nem válalja a babát.
2010. okt. 3. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Az állami támogatásról nem tudok sajnos semmit, de az apuka segíthetne például anyagiakban. Tudom, itt most pont az a helyzet, hogy ő nem szeretné, de attól még ketten voltatok ott, amikor megfogant a pici. Hány hetes vagy egyébként? Milyen anyagi körülmények között élsz? Gondolom most megszűnt keresettel nem lesz könnyű fenntartani az albérletet, és mivel nem dolgoztál még eleget, gyesre/gyedre sem számíthatsz. Ha esetleg inkább továbbtanulnál, akkor az egyetemtől lehet igényelni egyszeri szociális támogatást gyerekszületéskor, ami nálunk pl 50e Ft, bár ennyivel nem vagy kisegítve, de legalább tudnál mit csinálni, hisz most terhesen nehezen fogsz tudni munkát találni valószínűleg, egy levelezős szakkal pedig még tudnál haladni a babavárás és a baba mellett.
2010. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Amig nem szülsz meg addig ne nagyon számíts semmilyen támogatásra sem :S

Ha megszültél kapni fogsz gyest ami kb 22-23 ezer+ családi pótlék, meg egyszeri szülési támogatást az kb 68 ezer körül van.Nem tudom pontosan az összegeket de e körül mozognak.

Aztán amikor bemész igényelni a családi pótlékot és a gyest akkor mondod,hogy egyedül neveled akkor emelt családit kapsz meg pár ezerrel több gyest.

Aztán ha apával nem tudtok megegyezni a gyerektartásról akkor szépen bírósághoz kell fordulni,hogy kapj gyerektartást.Ha nincs munkahelye apának akkor is kapsz az államtól.

Aztán a további támogatásokat a helyi önkormányzatnál kell megérdeklődni mert ez tőlük függ mire adnak anyagi támogatást.

Szülők tudnak segíteni neked?

2010. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Államtól: gyes, családi pótlék egyedülállóként, ez összesen 40.000 Ft körüli összeg.

Meg kell jegyezzem, hogy a gyerek felnevelése apa és anya dolga, akkor is, ha nem akarja a gyereket... Tehát szépen perrel gyerektartás fizetésre kell kötelezni apát, mivel a gyerek megszületésével KÖTELESSÉGEI lesznek automatikusan.

2010. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászólónak igaza van!

Ha nem fizet gyerektartást az apa a per után akkor fizeti az állam egy ideig.Ha nem fizeti vissza az államnak akkor becsukják.

Szerintem ezt mondd el neki és hátha érdekelné a gyerek...

2010. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Még lehet az önkormányzatnál igényelni rendszeres gyermekvédelmi támogatást, lakásfenntartási támogatást, rendkívüli gyermekvédelmi támogatást. (összesen kb. 30000 Ft/hónap)

2010. okt. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, most 10hetes vagyok, az a helyzet h a pici apukáját még mindig szeretem így ilyen bíróság meg ilyesmi kizárva, még mindig reménykedem ha megszületik a pici és meglátja akkor máshogy fog gondolkodni.

De azért a rosszra számitok, "Mi van ha nem érdekli?"

2010. okt. 9. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!