Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik programnál nem furcsa,...

Lombik programnál nem furcsa, ha vagy a petesejt vagy a hímivarsejt idegen féltől van?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit naiv, furcsa kérdés, de érdekelne a válasz. A családunkban sajnos a másod unokatesóm sajnos meddő lett, mert here rákos volt, ezért a feleségével a lombik programmal szeretnék megpróbálni össuehozni a babát és ezért jutott eszembe az, hogy ott ugye egy idegen hímivarsejttel termékenyítik meg a nő petesejtjét, igyy lényegében a férfi az nem lesz úgymond vérszerinti apuka. Ez mennyire zavaró tényező?

2023. febr. 12. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben van donor himivatsejt, legtöbbször a saját pete és himivatsejtseiket kapják vissza, megtermékenyítrtt formában. Ha az ő esetükben donor sejt van, akkor nyilván alaposan atbeszéltek és mindkettejuknek megfelel ez a variáció. Lehet úgy gondolják, hogy még mindig jobb, mint az örökbefogadás, így a petesejt a noe, és ő hordhatha ki a babát. Nem hinném, hogy őket zavarja, különben nem vágtak volna bele. Másnak meg lehet nem férne bele.. Nem vagyunk egyformák
2023. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Miből gondolod, hogy donorsejtes?

Attól, hogy hereràkja volt techikailag még lehet saját élő hímivarsejtje, maximum kevés. Gondolom ezért kell a lombik.


Amíg nem vagytok biztosak az ellenkezőjében ne terjesszétek már, hogy nem is az övé a gyerek :D

2023. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

A hererák kezelésének megkezdése előtt lehet hogy raktak félre örökítő anyagot.

Ne kombinálj.

2023. febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem furcsa, mert nem így van. Nem fog nigériai fia születni.
2023. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az előttem szólókkal. Nem biztos, hogy donor kell. Nem kell butaságot terjeszteni ha nem értesz hozzá. Másrészt, ha esetleg mégis donor,nekik nyilván megfelel így, ha vállalták.
2023. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Istenem... Senki nem mondta, hogy butaságot terjesztenék...ehy anonim oldalon tettem csak fel egy kérdést.

1. válaszoló, köszönöm szépen, hogy a kérdésemre válaszoltál anélkül, hogy olyat állítanál rólam, ami nem igaz.


A többiek válasza is hasznos, de a rólam való hamis kép alkotás felesleges.

2023. febr. 12. 09:42
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

A hererák nem feltételezi, hogy nincs elegendő hímivarsejt, ahogy már írták, szóval simán lehet saját sejtes. Lehet, hogy természetes úton nem megy, de művi beavatkozással simán.

Egyébként szerintem, ha eljut odáig két fél, hogy valamelyiknél teljességgel kizárható a saját sejt használata (viszonylag ritka), akkor nyilván átbeszélik, hogy akarják-e így is, vagy sem. Ugyanez igaz az örökbefogadásra is. Lehetőség van eldönteni, hogy nekik ez belefér-e, vagy nem.

Nekünk a férjemmel belefért volna mindkettő, valakinek egyik sem. Nincs ezzel gond.

2023. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt, ahogy írták, nem biztos, hogy nem tudnak tőle, akár herebiopsziával, használható spermiumot nyerni.

Ha mégsem, akkor valóban a donor marad. De az Magyarországon a férfi hozzátartozója lehet, pl. a testvére. Mikor a reprodukciós intézetben a váróteremben voltam, volt ott egy férfi testvérpár, egyértelmű volt a laborosokkal folytatott beszélgetésükből, hogy akkor érkezett a férfi testvére mintaadásra.

Nőnél is Magyarországon nőrokon lehet donor, a megadott feltételekkel (35 alatti, legyen már legalább 1 saját gyereke).

2023. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Ja, és hogy a kérdésedre válaszoljak: szerintem ez párfüggő, kinél mi fér bele. Mi nem mentünk volna donorpetesejtes/spermás lombikra pl. Csehországba. Bár inkább az anyagi vonzata miatt.

De ha bevállalok ilyet, inkább idegen legyen a donor, mint rokon. Magyarországon ez úgysem lehetséges, mert itt névtelenül csak embriót lehet adományozni.

2023. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez család függő. Van ahol a leendő apa ezt simán el tudja fogadni, van ahol belemegy, de hamarosan válás lesz belőle és van ahol alapból elutasítja. Sok ilyen történetet ismerek mert voltam ilyen netes csoportban, mivel nekünk is azt mondták egy helyen, hogy csak így lehetne gyerekünk. Ezt mi elutasítottuk végül és másik intézetbe mentünk ahol sikerült saját spermiummal a megtermékenyítés, de nálunk más volt a gond az apánál.
2023. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!