Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyai vagy apai ágon lehetnek...

Anyai vagy apai ágon lehetnek ikrek? Hányadik generációnak lehetséges az iker terhesség?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kétpetéjű ikerterhességre való hajlam anyai ágon öröklődik, hiszen az egyszerre több pete megérése csak a nőkre jellemző tulajdonság lehet. Az egypetéjű ikerterhesség egyfajta "rendellenesség" a sejtosztódás során, amikor a sejt nem érzékeli, hogy már kettéosztódott egyszer, és azt veszi alapul a fejlődés során, így az teljesen véletlenszerű, nem öröklődő hajlam.
2023. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az első írja.

Nekem ikerim születtek decemberben, az én családomban előfordult több eset is, van két unokatestvérem, akik ikrek, illetve az apai nagyapám is az.

Ezért egyébként is volt rá esély, mindkettő kétpetéjű.

Nekem viszont egypetéjű ikreim vannak, úgyhogy hiába lehet hajlam a kétpetéjűségre, ez totál véletlenszerű volt.

2023. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.


Plusz vannak genetikai adottságoktól független hajlamosító tényezők.



Genetika pedig érdekes.. a vörös haj pl simán 7-edíziglen visszajöhet, szóval….



Nekem is ikreim lesznek.

A dédszüleim apai ágon ikrek.

Anyukám testverének is volt ikre.


Mindemellett, igaz nem számítanak, de egypetéjű ikrek is vannak a családban.

2023. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Anyai. Ketpeteju Ikrek attól lesznek, hogy egyszerre két pete érik meg, apának ehhez semmi köze. Illetve 35 éves kor felett is gyakrabban előfordul, hogy több pete érik egyszerre
2023. febr. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kajitani ***** válasza:
91%
Anyai. Nálunk átugrott négy generációt is,az üknagyanyám szült utoljára ikreket. Most meg én fogok.
2023. febr. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!