Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Itthon elvégezhető TSH gyorste...

Itthon elvégezhető TSH gyorsteszt?

Figyelt kérdés

Vettem, mert tű fóbiám van, és csak akkor megyek vérvételre, ha nagyon muszáj. Ezzel úgyis el tudok szenvedni itthon alapon gondoltam én. Jó beletelt kis időbe, mire páromnak engedtem, hogy megszúrjon ujjbegyen. Lényeg az, hogy halvány pozitív lett az eredmény.

Ér ez valamit egyáltalán? Az biztos, hogy jelenleg nagyon feszült vagyok emiatt.

Számíthat az eredményben, hogy tegnap jött meg?


Tudom előre is, hogy úgyis el kell menni vérvételre, ha sikerül a baba,de egyelőre amíg nem szükséges addig próbáltam itthon megmérni a pajzsmirigyemet.

Kérlek arra válaszoljatok ér e valamit ez így egyáltalán, és számít e hogy megvan?

Köszi előre is


2023. márc. 8. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát arra jó volt, hogy megtudd, hogy magas a tsh-d de sajnos ez nem sokat ér így. Igazából bármennyire is félsz a tűtől csak a vérvétel mondja meg pontosan mennyire magas és kell e rá gyógyszer. Helyedben még teherbeesés előtt megnézetném mert a magas tsh vetélést is okozhat.
2023. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az ujjbegyes megoldás jobban fáj, mint a vérvétel. Tsh-t nem befolyásolja a menzesz. Egy vérvételt azért illik kibírni egy felnőtt embernek, pláne ha gyereket is akar, te fogsz neki példát mutatni.
2023. márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ennyire halvány, de ez már szerintem pozitívnak számít 😔


Jövőhéten elmegyek vérvételre, muszáj leszek. Addig gyűjtök erőt, mert rettenetesen félek.


Apukám is azt mondta számára kellemetlenebb az ujjbegyes szúrás, mint a vérvétel. Pedig én egy pillanatra éreztem egy kb semmit mondó "kellemetlenséget", de említésre sem méltó volt. Tudom, hogy egy semmiség, de valamiért megmagyarázhatatlan okokból rettegek tőle.

2023. márc. 8. 23:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Sokat butít rajta így a feltöltés, sajnos élőben rózsaszín, bár a legboldogabb lennék, ha csak a reagens helye lenne.
2023. márc. 8. 23:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj elmenni, mert ha magas, lehet, teherbe se esel.

Én minden vérvételen elájultam, de szerencsére nálunk már ágyon veszik az ilyen ilyen Istencsapásoktól😂

Holnap viszont máshova kell mennem inzulin terhelésre. Szóval, hajrá, ha én túlélem, te is túl fogod. A gyerekért sok mindent be kell vállalni 🤷🏼‍♀️

2023. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnik jónak ez a teszt, mert a pajzsmirigy tud alulműködni és túlműködni is, terhessegnel egyik sem jó. Ez a teszt elvileg csak az alulműködest mutatja. Menjél el inkább vérvételre, nekem pont tulmukodott, azt a ki se mutatná ez a teszt.
2023. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónőként mondom neked, hogy az ujjbegyes megoldás sokkal kellemetlenebb, mint egy vénás vérvétel. A covid elején gyorsteszteket használtunk, hogy magunkat szűrjük és én a végén már vénás vérvételt kértem, mert rohadtul fájtak az ujjbegyeim. Elég szr lehet annak aki cukros és folyton így szúrja magát a mérés miatt. Illetve szakmailag had tegyem hozzá, hogy ezek a tesztek szrt se érnek. A vénás számszerűen megmondja neked mennyi az annyi, a kapilláris vér alapon működő gyorsteszt semmit se ér. Rázd meg magadat és menj el egy vérvételre! Szokj hozzá amúgyis a vérvételekhez, mert ha terhes leszel igen gyakran kell menni + a terheléses cukorvizsgálat. Ott pedig nem lesz kibúvó, mert kötelező vizsgálatok ezek.
2023. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mára kissé megnyugodtam.

Kedves #7es Anyukám a vérellátóban dolgozott 30+ évig (mára a DNS osztályon van) mikor kicsi voltam sokszor voltam a munkahelyén bent, pl mikor ovi szünet volt, vagy a későbbiekben iskola szünet. Végig néztem több ezer vérvételt, akiket Anyu, és a kolléganői szúrtak. Mindig én voltam akikekkel foglalkoztak a félős emberek, én meg szívesen beszélgettem velük, meg gyerekként tettem is az agyam nekik gondolhatod :D Szerettem ott lenni, de már akkor nem lettem volna a helyükben. Apukám rendszeres véradó volt, 2 órát ült a székben, és amire szükségük volt kivonták, a maradékot visszakapta. Tudom teljesen laikusként írtam le, de a félelmem miatt nem mertem bele ásni magam sosem. Talán a félelmem innen indul, fogalmam sincs mi lehet az oka. Anyuval beszéltem ma, azt mondta covid óta nagyon megszigorították, és nem lehet bevinni családtagot sem, pedig titkon reméltem le tudja venni nekem, aztán rájövök, hogy semmiség az egész újra, és bátran megyek majd dokihoz. Sajnos nem megoldható. Magamra maradtam, hogy valahogy leküzdjem. Mellesleg Anyukámnak is alulműködött majd elmúlt magától. Ő azt mondta ezzel a szr teszttel ne foglalkozzak semmit. Egyik tünetem sincs sem a túl, sem az alulműködésre. Azt javasolta kicsit pihentessem a témát, mert a stressz is, amit ez a buta teszt okozott az is befolyásolja a TSH értéket, és sok minden más is. Szerinte várjak 2-3 ciklust még (ez a 7.ciklusom eleje amióta próbálkozunk) és ha akkor sem akkor menjek laborra, és nőgyógyászati vizsgálatokra. Apukám azt mondta ő elmenne mostanában, mert nem tart semmiből, nagyobb a füstje, mint az egész. Barátnőm is azt mondta elmenne mostanában. Párom teljesen támogat minden szinten bárhogy döntök, de neki is belefér még 2-3 hónap, illetve mondta a stresszel kezdünk valamit.

Mostmár végképp tanácstalan vagyok mit csináljak.

Igazából csak arra volt szükségem, hogy most ezt kiírjam magamból.

További szép napot mindenkinek

2023. márc. 9. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom anyukád mit szokott csinálni, de én pl a férjemet itthon reggel ágyban, párnák közt szúrtam meg, mert nagyob rosszul volt és közölte, hogy ő hozzám a rendelőbe nem jön be vérvételre akkor se, ha piros hó esik. Úgyhogy hoztam haza tűt, csöveket, harangot, strang gumit és itthon levettem reggel, majd bevittem a munkahelyemre. Feladtam a gépbe, ráragasztottam az etiketteket és mehetett a többi aznapi minták közé. A férjem is hasonlóan félős, de ha nem veszek tőle vért, a mai napig nem lenne igazolva a laktózintoleranciája. De ha bemész a Synlabhoz, simán megcsinálják neked a pajzsmirigy alapot beutaló nélkül - tsh, t3, t4, atpo. Nyilván fizetni kell, de megéri. A pajzsmirigy, ha nem jól működik, akkor nem fog elmúlni magától és teherbe se fogsz esni. Jobb lenne minél hamarabb ezt kizárni és akkor ha nem jön, akkor hormonok felé puhatalózni. De csak mondom, hogy a hormonokat is vérből nézik és azokra nincs gyorsteszt. Kösd fel a szoknyádat, mert így vagy úgy, de lesznek vérvételek. Akkoris ha terhes vagy és akkoris, ha még nem. Tudod te, hogy mit kellene csinálni, csak nem akarod. Hatalmas különbség!
2023. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem gyereket ne vállalj egyenlőre. És ezt úgy írom, hogy én is ilyen hisztis voltam, mint te. Aztán megoldotta az élet, kaptam egy komoly betegséget és össze -vissza szurkáltak, a többi eljárásról nem is beszélve. Hozzászoktam. Remélem neked nem ilyen áron kell hozzászokni. Egy nyavalyás vérvételről van szó, évente célszerű megcsináltatni. A terhesség alatt sok vérvétel van. A szülésnél a legkisebb problémád a vérvétel lesz. A babatol is vesznek vért, aztán pár naposan be is oltják. Te meg ott fogsz rettegni? Két évesen már utánozni fogja a viselkedésedet. Akkor szülj ha már úgy tudsz gondolkodni és viselkedni, mint egy felnőtt ember.
2023. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!