Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb 1 hete műtöttek méhen...

Kb 1 hete műtöttek méhen kívüli terhesség miatt. Mennyi az esélye hogy újra így járunk?

Figyelt kérdés

A bal petevezetékemben volt, sajnos nem tudott kijönni, pedig a legvégében volt. Mivel roncsolódott a petevezték, azt is ki kellett venni. Úgy tudom, hogy nagyobb az esély hogy másodjára is az lesz. De vajon így is, hogy a "hibás" petevezetéket is kivették? Van erre valami statisztika?


Mielőtt azt mondjátok kérdezzem a dokim, csak mondom, hogy az orvosok szinte semmi tájékoztatást nem adtak semmiről. Állami kórház egyébként. Műtét után elmondták mi hogy történt és hogy holnap mehetek haza. Másnap haza is engedtek, de az orvosommal nem is találkoztam, azt mondták minden rajta lesz a zárón, mikor kell jönni varratszedésre, 6 hetes kontrollra stb. Rengeteg kérdés maradt bennem. Ami eszembe jutott, azt a nővérkéktől kérdeztem meg mielőtt haza mentem. De olyat sem mondtak, hogy pl mikor várható vérzés. Műtét után 3-dik napon elkezdtem nagyon görcsölni, vérezni, nagyobb darab is volt benne, 2 nospa sem hatott rá. Felhívtam a kórházat, leintettek, hogy ez normális. Majd másnao újra hívtam őket, mert hőemelkedésem volt és nagyon fájt mikor pisilnem kellett. De akkor is elhajtottak hogy belefér, azt tanácsolták, ha lázas lennék vegyek be lázcsillapítót. Mit tehettem, megköszöntem és letettem a telefont. De úgy vagyok vele, hogy már esküszöm nem érdekel, nagyobb bajom is van ennél,mivel eléggé megvisel a felépülés testileg-lelkileg. Pl csak második napja ma, hogy picit tudok az oldalamra is fordulni. Meg mostmár sírás nélkül is el tudom mondani ha erről kell beszélnem.


-Szerintetek mennyi így az esély hogy újra ez történik?

-Tudok ellene tenni? Pl Aviva torna?

-Mikor lehet újra próbálkozni? (Mondjuk ezt a 6 hetes kontrollon mindenképpen meg fogom kérdezni.)


Köszönöm szépen előre is a válaszaitok!



2023. márc. 18. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapot kell várni.

Statisztikát nem tudok, azt mondják, nagyobb az esély, hogy masodjára is az lesz. Nekem spontán felszívódott a méhen kívüli terhességem, rákövetkező hónapban egeszseges terhessegem lett.

2023. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak nem tiszta hogy pl miért kell 3 hónapot várni. Valahol 2 hónapot írnak, valahol 3-at,de olvastam 6 ónapot is, és olyat is, ahol az orvos tanácsolta, hogy a 6 hét után ha úgy érzi az ember lánya, újra bele lehet vágni a dolgokba.

Valójában a biológia részét nem értem, hogy mi alapján határozzák meg azt, hogy mennyit kell várni. A műtét laparoszkópiával zajlott. Így a méh belseje nem sérült, nem volt kaparás, gyulladás. Mire a 6 hetes kontrollra megyek, már fertőzésveszély sincs. Addigra még egyszer meg fog jönni, ha nem zökkent ki a 28-30 napos ciklusom. Tehát, mi az ellenjavallata annak, ami alapján nem ajánlott a 6 hetes várakozás után a következő ciklusban próbálkozni?

2023. márc. 18. 18:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszod, és ment a zöld pipa! :) Lehet úgy tűnik értetlenkedem, de nekem muszáj hogy tisztán lássam a dolgokat, így érzem. Vagyis inkább az fontos, hogy legyen meg konkrét oka és alapja a dolgoknak. Ha kell várni egy évet sem gond, csak úgy vagyok vele, hogy akkor annak értelme legyen.
2023. márc. 18. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták, hogy oda kell figyelni, mert előfordulhat újra.

A 6 hét letelte után azt mondták, hogy akkor lehet próbálkozni, amikor készen állunk rá lelkileg.

Február elején műtöttek, június első hetében pozitívat teszteltem egyetlen védekezés nélküli alkalom után.

2023. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!