Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek így terhes, rettegek...

Lehetek így terhes, rettegek a terhességtől és félek, hogy kórházba kerülök az idegeskedéstől?

Figyelt kérdés

26 naposak a ciklusaim, most pedig a ciklus 32. napján is késik, azaz 6 napja. A ciklusom 21-2. Napján voltam együtt csak a barátommal, akivel az óvszer kiszakadt, de mielőtt elment volna, kivette (amúgy is így csináljuk mert annyira félek a terhességtől) ekkor láttuk meg azt is hogy a gumi szakadt. Előtte 18 órával önkielégített de azóta többször pisilt is. Mivel 5 napra voltam a menzesztől, és nem ment el bennem (bár előváladékkal érintkeztem) nem vettem be esemény utánit( amit már bánok), mert azóta annyit idegeskedtem, hogy egyszer el is ájultam, miután nem jött meg a várt időpontban. Tampont felhelyeztem tegnap mivel úgy éreztem hogy megjött, de mikor kivettem csak a hegye volt véres élénken, azóta semmi. Minden mensi előtti tünetet egy hete érzek mellfeszülés derékfájás stb. 3 negatív terhességi tesztem van eddig. Szerintetek lehet ebből terhesség?

Az elmúlt napokban enni is alig bírtam az idegeskedéstől, és a nőgyógyász csak pénteken fogad.


Ti mit gondoltok, mennyi az esélye a terhességnek? Már nem bírom idegekkel:(


2023. ápr. 11. 20:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnos fogamzásgátlót nem szedhetek, véralvadási betegség miatt, spirált pedig a koromnál fogva nem javasolta 2 nőgyógyász sem (20 éves vagyok). Annyira stresszelek hogy szinte remegek egész nap, az is lehet hogy most már ezert nem jön meg?
2023. ápr. 11. 20:56
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem fog megjönni 1 hónapig se, ha ebben az idegi állapotban maradsz. A leírtak alapján, hogy 2% esélyed van a terhességre.
2023. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én is érzem hogy kicsi az esély, hiszen ciklus 21. napján volt, és nem is ment el, de valamiért nem tudok sajnos megnyugodni, mindent újrajátszok fejben. Egyszerűen nem akarom elhinni hogy tényleg a stressz miatt ennyit késhet, soha sem késett még ennyit.

Plusz poén, hogy orvosira járok amúgy, másod éves vagyok, ezért sajnos egyetem kezdete óta totál hipochonder is lettem😅🙃

Nagyon nagyon rosszkor jönne most a baba😞

2023. ápr. 11. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:

A ciklusod 22. napján voltatok együtt és most van a 32. nap, akkor 10 napja volt az aktus, ugye?

Milyen tesztet csináltál, milyen érzékenységűt? Reggeli, első vizeletből?


Még csak 10 nap telt el az aktus óta, ha pont ovulációkor voltatok is együtt, akkor sem biztos, hogy kimutatná már a teszt a terhességet, főleg, ha 25-ös érzékenységű tesztet használtál.


26 napos ciklusoknál nem valószínű, hogy ovulációkor voltatok együtt a 22. napon. Ráadásul nem ment el benned a párod. Nagyon, nagyon kicsi az esély a terhességre.


Nagyon stresszelsz most ezen, ez lehet a baj, nagyon sajnálom, ezen sajnos mi nem hiszem, hogy segíteni tudunk, valahogyan biztosabb védekezési módszert kellene találnotok, különben ilyen esetben mindig heteket fogsz izgulni...


Mivel nem követed az ovulációd (lh teszt + hőmérőzés stb.), nem tudhatjuk, mikor volt ebben a ciklusban ovulációd, termékeny időszakod. Minden nőnél előfordul, hogy egy menstruáció hosszabb a megszokottnál, vagy akár ki is marad.


Próbáld ki esetleg a termékenységtudat módszert, vagy hasonlók módon, de kövesd a termény napjaidat, hogy az biztonságot adjon.

2023. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Mi lenne ha jönne? A szüleid meg a rokonság támogatna, mindenki örülne, felvennél 80 támogatást, az egyetem is külön támogatja a gyerek vállalást, hamar átlendülnél a nehéz időszakon, aztán később befejeznéd az egyetemet, csókolom. Elmondhatnád, hogy van egy gyereked 20 év különbséggel.

Nem kell mindenen befosni.

2023. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Beszélgess erről sokat a pároddal. Mikor szeretnétek gyereket, ha szeretnétek. Például 5 év múlva. Mi történne, ha teherbe esnél, még az egyetem alatt, tehát a tervezett 5 éven belül. Mik az opciók, amik mindkettőtöknek elfogadhatóak.


Ha van terved, tervetek, hátha kevésbé fogsz aggódni, stresszelni, ha tudod, hogy a párod melletted áll, bármi is történik.


Az 5. kommentelő arra utal, hogy sokan végeznek egyetemet gyerekek mellett, baromi nehéz lehet, de segítséggel, kitartással megoldható.


Tehát gondolj bele, mi a legrosszabb, ami történhet, jelen esetén egy terhesség. Mik az opciók. Így kevésbé fogsz félni a bizonytalanságtól.

2023. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Predictor early, és 2 db clearblue tesztet használtam, sajnos második vizeletből, de nem ittam előtte még semmit , és elég koncentráltnak tűnt a vizeletem még a színe alapján. Azt hogy milyen érzékenységű, nem találtam meg, de az volt ráírva a predictor earlyre hogy 6 nappal az esedékes menzesz előtt is kimutatHATJA.

Igen, ha ezt “túléljük” akkor biztos utánanézünk további módszereknek, eddig is sokat aggódtam de ennyit még sosem késett.

2023. ápr. 11. 21:23
 8/11 A kérdező kommentje:

5. kommentelő: én nagyon nem szeretnék még gyereket, magamat is kicsit még annak érzem, a barátom még egy évvel fiatalabb is nálam. Még ez a félév plusz 4 évem van hátra az egyetemből, és ez gyerek mellett iszonyat megpróbáltató lenne, ismerek pár ilyen embert az egyetemen, de nagyon megviseli őket is ez a helyzet ahogy látom gyerek nélkül is elég teher sajnos:(

Tudom hogy előnyei is vannak a fiatal anyukaságnak, de úgy gondolom hogy 25-6 éves korom előtt ezt nem szeretném megtapasztalni, szeretnék én is “felnőni” egy kicsit addig.

2023. ápr. 11. 21:27
 9/11 A kérdező kommentje:
6. Nagyon köszi a tippeket!:))
2023. ápr. 11. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennyi negatív teszt mellett nem vagy terhes. Ha sehogy sem tudsz megnyugodni magánlaborban csináltass HCG mérést, annak az eredménye majd megnyugtat.
2023. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!