Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztenciára aki...

Inzulinrezisztenciára aki Inofolicot szedett, segített neki teherbe esni?

Figyelt kérdés

A teherbeesési nehézségeken kívüli tünetekre is jó? Vagy mi vált be nektek?

Pattanásosodás, Szőrösödés, erős izzadás, hajhullás, hízás...


2023. jún. 8. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus vált be (dr Naszódy Péter).
2023. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tartottam a diétát és amennyit tudtam, sportoltam (az első gyerek után jött az IR), így az inofolic csak amolyan extra rádobás volt még a dolgokra. De nekem nem volt olyan durva az IR, mármint a diéta elég volt az említett tüneteket kezelni, nem kellett hozzá még extra segítség (pl gyógyszer vagy hasonló).

Egyébként szerintem nem csodaszer, vény nélkül kapható termék max rásegíteni fog bármire is, nem lesz ettől mágikusan jobb minden. Sajnos.

2023. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is endokrinológushoz mentem. Kaptam gyógyszert, figyeltem az étkezésre és a harmadik hónapban a kontrollra pozitív teszttel érkeztem. Az inofolic önmagában nem fog segíteni. Legalább a táplálkozáson módosítani kell. Ha van súlfelesleg, akkor az is csökken a diétával. Nekem 8 kg ment le. 4 az endokrinológus előtti hónapban és 4 a gyógyszeres 3 hónapban. Jött is a baba.


Sok sikert és kitartás. Egy jó endokrinológus csodákra képes.

2023. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Inofolic önmagában semmit sem ér. Főleg, ha már ilyen tüneteid vannak. Ez egy (erősen) túlárazott étrend kiegészítő. Rengeteg pozitív hatása van, ez tény, de nem csodaszer.

Javaslom én is endokrinológus vagy diabetológus felkérését, plusz komplex hormonpanelt, inzulint, glükózt is.

Nekem is ilyen problémám volt (van), én ezeket szedtem, csináltam:

Mio inozitol (ez van az inofolicban)

Metil-folát, D vitamin, Q10 koenzim

180 gr szénhidrát diéta, sport heti 3 alkalommal

Ezek mellett pedig meforal 500 (napi 2-t szedek évek óta), amit az orvos írt fel, és clostilbegit kellett a teherbeeséshez.

2023. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbálom betartani a diétát, legalábbis jobban odafigyelek hogy több vitamint vigyek be a szervezetembe, de ezen kívül más nem megy sajnos :(

Csak jobban hízok :(

2023. jún. 8. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Inzulinrezisztenciához külön odafigyelés szükséges... nem mindegy mit mikor és hogyan eszel. Keress rá a 160g CH diétára... ez nem diéta, hanem életmódváltás és nagyon is fontos, attól nem fogsz hízni, mert kevesebb és minőségibb ch-t viszel be és ezekkel együtt a kalória is sokkal kevesebb.


Vannak lassú és gyors felszívódású szénhidrátok.


Gyorsat csak délután uzsira szabad enni, illetve az ebédnek kb a 30%-at teheti ki.

Gyorsak, a finomlisztes dolgok, GYÜMÖLCSÖK, tej, minden ami cukros, rizs, krumpli.

Lassúak a teljes kiőrlésű dolgok, hús, zöldségek, de pl zöldségből sem lehet tonnaszámra enni.


Olvass utána, de, ha lenne kérdés, vagy csak egy partner kéne étrendhez, pont nem rég kezdtem újra a diétát, mert megint szeretnénk babát. :)


Nem olyna nehéz mint, ahogy elsőre tűnik. Kb két hét után gond nélkül megy, mit mikor hogyan ehetsz.


Ez nem egy fogyókúrás étrend, csak azér tmert diéta.


Ez az anyagcsere folyamatokat segíti elő és azt, hogy ne legyél cukorbeteg. Szívesen segítek, ha úgy érzed, úgy könnyebben menne.

2023. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de ha ennyi tudatosságot nem tudsz az életedbe vinni hogy betartasz egy diétát, akkor egy gyerekhez szükséges tudatosságot hogy fogod hozni?
2023. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6

Köszönöm. Utánna olvasok.


7

A kettőnek mi köze egymáshoz?

Nem tudod az indokát hogy miért nem tudom betartani, akkor miért akarsz pálcát törni felettem?

2023. jún. 9. 07:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!