Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esély a terhességre?

Van esély a terhességre?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló tablettát szedek. Múlt héten későn értem haza, 3 órával később vettem be a napi tablettát. Ezután kb. 1 órára szexeltünk a párommal.


6 nap múlva kell megjönnie, de ma 1-2 kisebb világos barnás foltot láttam a papíron, mikor pisilés után megtöröltem magam.


Van esély a terhességre szerintetek? Általában pontosan szedem a gyógyszert, ennél az 1 alkalomnál késtem vele.


2023. júl. 4. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Elolvadtad a betegtájékoztatót? Tudtommal mindegyikben benne van, hogy 12 ÓRÁN BELÜL kell bevenni. Vagyis bőven semmit nem befolyásol, ha 3 órával később veszed be...
2023. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
12 órán belül? Ilyennel még nem találkoztam, orvos sem mondta de soha. Akkor nem napi 1, hanem napi 2 tablettát kellene bevenni.
2023. júl. 4. 18:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy arra gondolsz, hogy ha elfelejtettem bevenni, akkor 12 órán belül ha beszedem, elvileg ugyanúgy hat? Ezt tudom, de van olyan ismerősöm, aki gyógyszer mellett lett terhes, ezért írtam ki a kérdést.
2023. júl. 4. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 ora semmi. Ha terhes leszel, akkor nem emiatt.
2023. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszoló vagyok. Nyilván nem arra gondolok, hogy napi 2 szem fogamzásgátló tablettát szedj be... 😅 Hanem arra, hogy ha pl mindig délben veszed be, akkor nem okoz problémát, ha helyette egyszer reggel 6-kor vagy este 6-kor szeded be dél helyett.


Én is nagyon sok olyat olvastam, hogy valaki fogamzásgátló tabletta szedése mellett terhes lett. De annyi idióta ír ki kérdést a szedésével kapcsolatban, hogy én tökéletesen nyugodt voltam, amíg szedtem (7 évig). Biztos voltam benne, hogy azok esnek teherbe mellette, akik összevissza szedik, vagy nem jól tartják meg a szünetet, vagy nem pótolják hányás/hasmenés esetén, stb...

2023. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!