Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Immunológiai vérvételen mit...

Immunológiai vérvételen mit néznek pontosan?

Figyelt kérdés

2020-ban született meg az első gyerekünk, majd tavaly decemberben úgy döntöttünk jöhet a kistesó. Az első terhességnél semmi gond nem volt a teherbeeséssel.

Már márciusban pozitív lett a teszt, de sajnos 1 hétre rá megjött, aztán júniusban megint pozitívat teszteltem, de szintén 6 nappal később darabos erős vérzés formájában megjött. Elmentem múlt héten orvoshoz, aki javasolta a hormonok vizsgálatát (3. és 21. Cikkusnapon) illetve adott az immunológiára is beutalót. Az UH-n minden rendben volt, nyálkahártya is megfelelő vastagságú volt.Kérdésem az lenne, hogy az immunológián ilyenkor mit néznek majd? A doki valami olyat említett, hogy lehet az előző terhesség miatt valami gátolja a megtapadást, de erre nem igen találtam semmit az interneten.

Volt valami már hasonló helyzetben?


2023. júl. 4. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Nekem most jött meg az eredmény. Kb.annyit értek belőle, hogy minden referencia tartományon belül van, meg minden szöveges sor negatív 🤣 Így ennek örülök egyelőre.

Amúgy én is bajban vagyok vele, mert nekem áprilisban volt vetélésem, és azért kérték a meddőségiben, mert én beparáztam, hogy van egy autoimmun betegségem és nem lehet-e azért, mert egyszerűen meg akar szabadulni a szervezetem az "idegentől." Azt mondta, nem valószínű, mert a betegségem nem szokott ilyet okozni, de a korom miatt nem érünk rá, hogy "megvárjuk még 2 vetélést" a kivizsgálással.

De azt is mondta, hogy keressek egy immunológust magánban, ha kész a lelet, hogy kielemezze. Na, de így is, hogy minden jó rajta? Gondolom, ugyanazt tudja mondani, amit én is látok, minden ok.

2023. júl. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) hát okosabb kicsit azért lettem :D
2023. júl. 4. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, mondhatod nyugodtan, hogy kössz a semmit🤣

Én se vagyok képben, sajnos. Valami olyasmit tudtam kiokoskodni belőle, hogy nincs véralvadási zavarom, meg felismertem néhány autoimmun betegséget, ami szintén nincs. SM, cölikália, pajzsmirigy, lupusz, ilyesmik voltak rajta. Ja, meg nincs trombózis hajlamom, de ezt is csak onnan tudom, hogy ezt így ráírták.

#1

2023. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!