Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron szintet ajánlott...

Progeszteron szintet ajánlott nézetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken voltam vérvételen. Nagylabor, amiben ugye egyedül a hormon értetek nincsenek benne.

Pajzsmirigyemtől kezdve mindenem rendben van.

Nemrég vételtem el sajnos.

Nagyon szeretnénk babát.

Az orvosom nem kért mást csak egy nagylabort. Azt mondta az bőven elég most, abban minden benne van, ami fontos. Engem viszont nagyon érdekel a progeszteron szintem, és szeretnék egy hormonpanelt csináltatni.

Szerintetek fontos lenne?

Úgy tudom az ciklushoz van kötve, menzesz alatt 3-5 nap között, illetve ovuláció után 7 nappal.

A hormonpaneles vizsgálatban mik vannak még benne?

Vetélés után várjak még ezzel, vagy már lehetne menni?

Szükségem lehet egyáltalán rá most?

Annyi mindent olvastam, hogy hozzátok fordultam tanácsért.

Ha esetleg azt írjátok hogy menjek, akkor hol csinálják ezt meg? Kell beutaló, vagy megyek és fizetek, és megcsinálják? Sose voltam, bocsánat a sok kérdésért.

Köszönöm, aki tud segíteni.


2023. júl. 8. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

1 vetélésed volt? Hány hetesen? Régóta próbálkoztok? Van panaszod ciklussal stb? Pl barnázás menzesz előtt-után jelezheti az alacsony progeszteron szintet.


Én azt mondom a vetélések nagyon nagy arányban fejlődési rendellenességek miatt vannak koraterhesen. Rögtön nem kell emiatt hormonpanelt csináltatni. De ha tényleg szeretnéd, magánlaborokban van ilyen csomag, megcsinálják. Tb támogatással endokrinológus tud beutalni, viszont ehhez kell legalább 1 év sikertelen próbálkozás vagy több vetélés.

2023. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

8.hónapban sikerült, és a 7.héten ment el.

Igen egy vetélésem volt.

Panaszom nincsen, kivéve annyit, hogy 27-34 nap között szokott megjönni, és minden hónapban máskor. Lh tesztet használok, szép pozitívak szoktak lenni szerencsére.

Barnázásom 8 hónap alatt 3 menzesz előtt volt, a többinél nem.

Szedek barátcserjét magamtól a barnázás miatt, azóta nincs.


Kivéve most éppen. Vetélés után még nem jött meg. 31. napon vagyok ma, és 5 napja enyhén barnázom. Erről olvastam, hogy normális is lehet ez esetben, de már tényleg nem tudom. Azt se tudom mikor fog megjönni. Lh tesztet csinálom mindennap, amióta elmúlt a vetélési vérzés, de eddig nem volt pozitív. Pont ezért is van bennem a para, hogy most nagyon összezavarodott a hormonon. Fogalmam sincs már éppen mit csináljak.

2023. júl. 8. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Minek?

Ha teherbe estél, akkor az alap nemi hormonjaiddal olyan marha nagy gond nem lehet...

A progeszteront meg, ha meg is méreted, egyetlen egy ciklusról ad infót...

Ha már annyira méretni akarod, akkor méresd, ha pozitív lesz a teszt megint.


TSH-t nézess még esetleg, annak van értelme, mert pm. alulműködéssel is teherbe lehet esni, csak gyakoribb a vetélés és elég gyakori kórkép. Ennél többre semmi szükség nincs.

2023. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

TSH értékem pénteken 1,475 volt szóval teljesen rendben van.

T3 : 2,73

T4 : 1,06

Anti TPO: 0,640

Anti TG: 0,70


Rendben, köszönöm a válaszokat. Akkor majd, ha pozitív lesz a teszt újra akkor méretek progit.

2023. júl. 8. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!