Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyengulhetett annyira a...

Gyengulhetett annyira a fogamzasgatlo, hogy terhesseg legyen belole?

Figyelt kérdés
Kb. 3 eve szedem a Milligestet, mindig hatekonynak bizonyult, nemreg mult el a verzesem, ma a 6.szemet veszem be. Tegnap delutam azonban veletlenul ittam egy kortyot egy olyan teabol, ami orbancfuvet is tartalmaz (gyogynovenytea), ami koztudottan enyhiti a fogamzasgatlo hatasat. Abban bizom, hogy delutanra mar felszivodott a gyogyszer es nem tudta megzavarni, termeszetesen minden szemet idoben veszek be, lefekves elott.
2023. júl. 19. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2023. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Bármikor, bármelyik fogamzásgátló tabletta mellett teherbe lehet esni! Ehhez gyógyteát sem kell inni...

Sajnos benne van a pakliban.

2023. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

#2 Fogamzásgátló mellett akkor lehetsz terhes, ha nem jól szeded (kihagysz, kihányod stb.)

8 évig szedtem fogamzásgátlót, soha, ismétlem SOHA nem estem teherbe, viszont mihánt abbahagytam (szándékosan) rögtön sikerült a baba.

Aki fogamzásgátló felelős szedése mellett teherbe esik, az előtt leborulok.

Kérdező, ha nagyon aggódsz, használjátok óvszert néhány napig, de nem gondolnám, hogy pár korty gyógynövényes tea gondot okozna. Nem kancsószámra ittad, úgy gondolom :).

2023. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso, nagyon koszonom a reszletes es megnyugtato valaszt. Igazabol osszesen egy kisebb korty volt :D
2023. júl. 19. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:

3!


Akkor leborulhatsz elöttem, köszi 😅


9 évog szedtem minden gond nélkül. Sőt, tini koromban volt, hogy ittam rá és kihánytam, vagy épp elfelejtettem bevenni. Nem lettem terhes.

Abbahagytam, baba miatt, 2.hónapban terhes lettem.


Szülés után visszakaptam ugyan azt a gyógyszert.

Minden egyes nap 8kor az ébresztőre beszedtem. (Mivel ott volt a kicsi, rengeteget keltünk éjjel, nem bíztam a véletlenre). Nem hánytam, meg csak egy influenzát sem kaptam el. Semmi egyeb gyógyszer vagy tea vagy bármi. Tenyleg a nagykönyvben leírtak szerint történt minden.

Ennek ellenére a babám 5hónapos korában bizony pozitív lett az a teszt.

2023. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 harebell ***** válasza:
100%
Én pont a fogamzásgátló miatt kerülöm az orbáncfű teát, mert valóban gyengíti a hatását, pedig előtte szerettem inni. De egy korty, főleg ha teakeverék, nem okozhat gondot, töményen és rendszeresen lenne baj. Mivel én szeretek nagyon biztosra menni, ilyenkor egy hétig használunk óvszert, ha felmerül, hogy bármi "bekavart", ennyit megtehettek, de ne aggódd túl.
2023. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5, akkor megkövetlek!


Ha szoptattál esetleg, akkor mondjuk megint más a helyzet.

2023. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7!

Nem szoptattam. Ha szoptattam volna, nem szedhettem volna azt a fajta fogamzásgátlót.

2023. júl. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!