Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hormonmentes spirál csökkent...

A hormonmentes spirál csökkentheti a jövőbeli teherbeesés esélyét?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2-3 év múlva szeretnénk gyereket vállalni, de előtte nem lenne ideális, így egy hormonmentes spirált javasolt a nőgyógyászom. Korábban meg nem volt teehességem. Hiába hormonmentes az eszköz, kicsit aggódom, hogy mégis bekavarhat valamit a méhemben és emiatt nem tudok teherbe esni később. Mennyire jogos az aggodalmam? Korábban úgy tudom csak már szült nőknek helyeztek fel ilyen jellegű spirált. Az orvos szerint ez most már nem akadály. Csak túlgondolnám?

2023. aug. 12. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem okoz a későbbiekben problémát. Én inkább amiatt aggódnék, hogy meglepően sokan esnek teherbe ilyen spirál mellett.
2023. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen maximum akkor fordul elő, ha valakinek nagyon súlyos kismedencei gyulladása lesz tályogképzőséddel. Én ilyet eddig csak olyanoknál láttam, akik "elfelejtették" levetetni a spirált és 20-30-40 évig bennük volt.

De szerintem a hormonos minden téren sokkal előnyösebb, mint a sima spirál.

2023. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, miért gondolod előnyösebbnek? Tudom, hogy nincs benne sok hormon, de valamilyen szinten akkor is beleavatkozik a hormonháztartásba.
2023. aug. 12. 11:22
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

És meg tudod magyarázni, hogy miért félsz a hormontól? Valahogy ez ilyen berögzött dolog, pedig az emberek általában azt sem tudják mi hogy működik, de azért a "hormon rossz".


1. Nem nagyon avatkozik bele, mivel jórészt helyileg hat, alig szívódik fel valami a keringésbe. Jellemzően még ovuláció is van a hormonos spirál mellett. Egyszerűen a nyálkahártya elvékonyításával hat.

2. Alig van mellette menstruáció (vagy nincs is), ami kényelmes, kisebb a nőknél gyakori vashiányos vérszegénység, nem fokozza a görcsöket, meg a vérzés mennyiségét, mint a sima spirál.

3. Nem növeli a kismedencei fertőzések kockázatát, mint a sima spirál, nem fordul elő mellette tályogképződés.

4. Teljesen visszafordítható a hatása, ha leveszik, simán teherbe lehet esni.

5. Sokkal megbízhatóbb fogamzásgátlás szempontjából, mint a sima spirál.


Nyilván neked az a része, hogy egyébként menopausa környékén csökkenti a vérzészavarok kockázatát és véd a méhtetsrák ellen, nem számít, mivel fiatal vagy, de amúgy ezek is az előnyei.


A hétrénya meg az, hogy drága. A mini verzió 60 ezer forint környéke.

Na meg az elején gyakori a pecsételő vérzés, ami 2-3 hónapig is eltarthat, mire elvékonyítja a nyálkahártyát.


Nekem az összes ismerősöm, aki hormonos spirált használ, teljesen elégedett, pedig kapásból szerintem legalább 10 olyan embert ismerek.

Egyetlen egy volt, aki nem bírta, de ahogy levetette, terhes is lett (pedig ő sem szült előtte).

2023. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem mentes mellett 2x is terhes, majd az egyik petefészkét , petevezetővel együtt elvesztette súlyos gyulladás és talyog miatt.


Én 9 hónapot szívtam a saját makacsságom miatt a hormonos spirállal. 9/7 hónapot végig véreztem, pecsételtem kisebb nagyobb megszakításokkal, gyulladásból gyulladásba mentem, amint ki kezeltek 1-2 hét múlva kezdődött előről,a végén majdnem 40 fokos lázzal ki se bírtam már mászni az ágyból.. ekkor levettem.

Soha többet.

Pedig pontosan a durva darabos vérzés miatt választottam, amellett bélgyulladás, magasvérnyomás miatt nem szedhetek sima fogamzásgátlót.

2023. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek válik be a hormon spirál, ahogy pl az előttem írónak sem.

Nyilván próba szerencse, viszont azt tudni kell, ha nem válik be, elég komoly következményekkel járó próbálkozás is lehet.

2023. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Mielőtt hormonos spirált venne valaki, azért javaslom, hogy legalább a hüvelygyűrűt próbálja ki előbb, mert az is helyileg hat, és kevés hormonnal jár. Na, nekem ez a kis mennyiség is nullára ölte a libidómat és hüvelyszárazságot okozott. A hormonmentes spirál pedig baromi drága, és nem lehet csak úgy kísérletezgetni vele, mint a bogyókkal, hogy ha X nem válik be, akkor Y igen.


Én a hormonmentes spirált nem merném bevállalni, ahhoz túl sok spirálos babáról hallottam már. És ezt le sem lehet ellenőrizni, mint a gumit.

Meg én személy szerint nem szívesen raknék semmit a méhembe. De ez nyilván egyéni preferencia.

2023. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelygyűrű meg a hormonos spirál olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

A hüvelygyűrű az egy kombinált fogamzásgátló, ugyanúgy, mint a tabletta. Nem helyileg hat, hiszen az ovulációt gátolja le, azaz a hatóanyagnak el kell jutnia az agyalapi mirigyhez….

Egyszerűen csak nem a bélből szívódik fel, hanem a hüvely nyálkahártyájáról, így ha hánysz vagy megy a hasad, nincs gond. Illetve mivel a bélből felszívódó gyógyszerek első körben a májba kerülnek, ahol a hatóanyag egy része lebomlik, a hüvelyből felszívódó meg nem jut át a májon, így valamivel kisebb hormonadag szükséges. De attól a hatásmechanizmus ugyanaz, mint a tablettáé…

Ugyanúgy van benne ösztrogén, ami a hormonos spirálban nincs.

2023. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt mini spirálom(szülés előtt ezt adjak), jól begyulladtam és végül könyörögtem hogy vegyék ki,doki nem akarta mondván hogy csak beképzelem... azóta tropa a medencém.
2023. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!