Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség elején tovább kell...

Terhesség elején tovább kell szedni az E vitamint vagy abba kell hagyni?

Figyelt kérdés

Méhnyálkahártya vastagítás miatt kezdtem el szedni. Elvileg ciklus közepén mindig tökéletes vastagságú volt, de előző terhességemnél mégse lett túl vastag. Akkor barnázás miatt kaptam progreszteront, ami sajnos, nem segített, így is vetélés lett, de az endometrium 3 nap alatt 2mm-t nőtt akkor, gondolom a pótlástól.

Mivel egyébként is beágyazódási nehézséggel küzdök, elkezdtem E vitamint is szedni, napi 400mg-t. Most újra terhes lettem, de még nagyon az eleje. Korom és az előzmények miatt a + teszt óta szedem a progit. Értelemszerűen uh.-n még nem jártam, így nem tudom, most milyen vastag. Felmerült, hogy árthat-e vagy mindegy, vagy az elején még maradjon?(Ugye, a progreszteron is vastagítja, az most biztos jó, illetve E vitamin a baba vitaminomban is van egy kicsi.)



dec. 11. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez csak egy vitamin. Mindegy.
dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy ez lesz a válasz. De azért ez nem ilyen egyértelmű, mert pl.az A vitamin is csak egy vitamin, terhesen mégis káros.
dec. 11. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem abba kellett hagyni, bár azt hiszem valamennyi van a terhesvitaminban is.
dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3! Köszi. Nem emlékszel miért kellett abbahagyni? Én ma nem vettem be, úgy terveztem, hogy akkor még egy darabig 2 naponta, de akkor inkább abbahagyom szerintem. Eleget szedtem már, ott a progi is, ami elvileg vastagítja, meg a terhes vitaminban is van minimális. Ha megint nem marad meg, az nem ezért lesz szerintem.
dec. 11. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok. Mindent abbahagytam, mert fájt az oldalam/vesém, ez nem derült ki konkrétan miért volt, és azt mondták, valószínűleg valamelyik összetevőre vagyok érzékeny a terhesség alatt. Most csak a terhesvitamin és c vitamin megy külön (meg vas és magnézium), előtte E-vitamin, tőzegáfonya, B-komplex, kalcium.


Lehet, hogy tényleg leterhelte valamelyik összetevő a vesém vagy a májam, mert egy ideje már nem fáj az odalam/derekam. De a vérképem is mindig jó.

dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, néhány internetes oldal szerint terhesen szedve növeli szívbetegségek kockázatát a babánál - ugyanakkor a hiánya meg az epilepsziáét. De hát nem vagyok orvos, csak rákerestem. Szerintem inkább kérdezd meg a dokidat.
dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
400NE-t szedtem terhesség előtt évekig, alatt is végig, meg azóta is. Meg további vitaminokat. Külön terhesvitamint nem.
dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!