Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlás hogyan működik?...

Fogamzásgátlás hogyan működik? Részletek kattintás után.

Figyelt kérdés

Hölgyekhez lenne néhány kérdésem, mert én ffiként nagyon nem vágom a témát és szeretnék kicsit képben lenni.

A hatásmechanizmusát értem a tablettának - meg a többi fogamzásgátló megoldásnak - úgyhogy ezt felesleges leírnotok.

Ami érdekelne konkrétan az az hogy a tabletta kb mennyibe kerül egy hónapban, lehet-e tb-re kiváltani, vagy teljes áron ki kell fizetni? Mindig el kell menni a nőgyógyászhoz, vagy elég egy telefon, hogy elfogyott és kiírja újra? A tabletta elhagyása után mennyi idő kell a teherbe eséshez? stb.

A sztori az a kérdés mögött, hogy van egy ismerős család ahol a jány - 31 éves - teherbe esett és ahányszor elmesélik, mindig kicsit máshogy mesélik és gyanús, hogy így akarják a vőjelöltet megfogni. A legfőbb indok az az hogy nem volt a lánynak pénze kiváltani a fogamzásgátlót.... A harmadik legnagyobb ház az utcában az övék (első a templom, második az iskola), szóval már itt felhúztam a szemöldököm. :D Különösképpen nem érdekel mit csinálnak az életükkel, annyira nem vagyok velük jóban. Csak emiatt elgondolkodtam, hogy ez a tablettás megoldás hogyan működik és mik az anyagi vonzatai.

Kössz!



dec. 27. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez úgy működik, hogy ilyen esetben a csaj azt kamuzza, hogy szedi, közben meg nem, így simán teherbe esik és kész. De azt mondja, hogy márpedig baleset volt, és sz/r a gyógyszer. Itt még ennél is ostobábbak voltak
dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit én szedtem, abból a 3 havi volt 7 vagy 8 ezer forint. Mindig két havonta hívtam az orvost hogy írja fel. Viszont nőgyógyászhoz évente kell járni az amúgy is fontos vizsgálatokra. Valamint az éves szűrés ha nincs meg akkor valószínű nem fogja felírni max ha nagyon nagyon szépen könyörögsz neki, és mész amint tudsz. Remelem tudtam segíteni :)
dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

5-7-8 ezer három hónapra a tabi, nem egyforma az áruk és sokféle van, de nagyságrendileg 2-3 ezer havonta. Háziorvos is felírja felhőbe, ha egyébként egyszer a nőgyógyasz kiírta már.


A teherbe eséshez az is elég ha pár bogyó kimarad a levélből, vagy hány/megy a hasa, mielőtt felszívódott volna, vagy olyan más gyógyszert szed, ami csökkenti a hatását. Mivel a hormon gyakorlatilag 24 óra alatt kiürül.

dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy dobozban 3 havi adag van. Amit én szedek (Yasminelle) elég drága bogyó. Az ára 12-13ezer forint/3hónap.

A nőgyógyászom minden felírás előtt csinál ultrahangot, mert előfordult már, h babát várt az, aki rendesen szedte.

dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit én szedtem az 8000 Ft volt 3 hónapra, de mindig megkérdezte az orvos, hogy 3 havit vagy 1 havit írjon, így gondolom van belőle 1 havi kiszerelés annak aki nem tudna kifizetni egyszerre 3 levelet.


Évente egyszer kellett a nőgyógyásznak felírnia, közötte lévő alkalmakkor a háziorvossal írattam. (A háziorvos az évenkénti nagylaborhoz is ragaszkodott a felíráshoz)

dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ha 3havit veszek 13ezer, ha 1 havit akkor 4 ezer. Így én havonta váltom ki.

3havonta feliratom a háziorvossal a 3x1 havi receptet.

dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!