Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha próbálkozunk a baba összeho...

Ha próbálkozunk a baba összehozásával, árthat a sport? Úgy értem, az első pár hétben, mikor még nem is tudok a létezéséről.

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok egy vékony alkat és ha nem mozgok hamar rakódnak rám a kilók, csak azt nem tudom, hogy a megtermékenyülés után nem okoz-e gondot a sport, az ugrálás, futás, ilyesmi... :(
2010. okt. 22. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem árthat!
2010. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Én is aktívan sportolok, ráadásul olyat, amivel nagyon óvatosnak kell lenni. Nem szeretném abbahagyni a próbálkozás miatt, mert ki tudja, lehet, hogy csak egy év múlva jön össze, vagy még több....

Amúgy szerintem lehet mozogni,még jót is tesz a medencei vérkaringésnek, csak nem mindegy, hogy mit és mennyit. Pl. az intenzív ugrálás szerintem árthat.

Nagymamám mindig meséli, hogy ő mekkora pocakkal mosóteknőket emelgetett....nyilván az egészséges terhességnak nem nagyon árthat, főleg ha az anyuka eleve hozzá van szokva.

De azért csak óvatosan!

2010. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen engem csak az aggaszt, hogy sok helyen olvasom, hogy a beágyazódásig nyugalom kell (mármint olyan értelemben, hogy ne rázkódjak sokat), de akármit is mozgok, az azért nem épp nyugalom. :)) És én sem akarom abbahagyni, mert nem tudhatom mikorra jön össze... Ez nagy dilemma. :( De azért abban reménykedem, hogy csomó mindenkinek úgy jönh össze a baba, hogy nem is gondolnak rá és élik a normális mindennapi életüket...akkor a sport sem lehet akadály elvileg.
2010. okt. 22. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják h amit addig sportoltál az utána is mehet,nem árt,max kicsi ovatosabban.a beágyazódásnál akkor kell a nyugalom ha mondjuk lombikos vagy...
2010. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindent ugyanúgy mint előtte. Ha eddig soha nem sportoltál ne most kezdd el, illetve kímélő sportokat művelj... úszás, kirándulás, bicikli, különböző nem ugrálós tornák. Ha eddig is sportoltál akkor pedig hajrá. Egyáltalán nem árt, rengeteg nő aki nem tervezi a terhességet sportol. Csak nyugalom és mindent ugyanúgy csinálj mint előtte. A terhesség nem betegség :)
2010. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval és a saját tapasztalataim is ezt támasztják alá.

Mindkét terhességem előtt heti 1-2-szer jártam step-aerobikra, ami ugye alapvatően ugrálás. Mikor már volt esélye, hogy terhes vagyok, akkor sem hagytam abba, bár egy kicsit közben lazábban csináltam.

Az első babó 2 hónap után jött össze, a második elsőre és semmi problémám nem volt. Persze mikor pozitív lett a tesztem és doki is látott, már nem ugarbugráltam többet.

Az elsőnél áttértem a kismama aerobicra, most a másodiknál semmi rendszeres sport. Most nyáron laza bicajozás volt időnként az 5. hónap végéig, na meg a 2,5 éves lányommal való játék. mégis kevesebbet hízok.

2010. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkét teherbeesésem idején, illetve míg ki nem derült napi 4 km-t futottam.Nem hiszem, hogy árthat, vagyis saját tapasztalatom az, hogy nem okozott gondot.
2010. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam. :))
2010. okt. 25. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!