Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Heti 2 alkalom próbálkozás...

Heti 2 alkalom próbálkozás elég, ha rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés

2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta elég rendszertelen a menstruációm. A dokim szerint minden oké, csak adjak időt, hogy helyreálljon, de már elkezdhetünk próbálkozni. Viszont így nem tudom mikor van ovulációm, és a férjem összevissza beosztása, plusz a nagyobb gyerkőc miatt nehéz összehozni heti 2 alkalomnál többet.

Szerintetek így működhet a dolog vagy ez is rontja az esélyeinket?


jan. 7. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván rontja, 2 naponta lenne az ideális így.

Ha az nem megy, ovulációs teszt sokat dobhat a sanszon. Tesztfutár vagy babatervezo.hu-n olcsó tesztet tudsz venni, nem kell a dm-ben 10ezerért.

jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Én azt tanácsolom, ha évekig szedted a fogamzásgátlót, akkor egy fél év szünetet tartsatok, próbálkozás előtt, hiába lehet elvileg betegtájékoztatók szerint 2 hónap után már próbálkozni. Nekem teljesen tönkrement a hormonháztartásom, 7 hetesen el is vetéltem progeszteron pótlás mellett is. Utánaolvastam pár külföldi kutatásnak és sokan hasonlóan jártak fogamzásgátló után. Persze ettől függetlenül is el lehet vetélni, nem azt mondom, de ha biztonsági játékos akarsz lenni és megkímélni magadat az ebből adódó veszteségtől, akkor én a helyedben várnék egy fél évet és utána ha nézettem egy hormonpanelt, amiben minden a helyére került, utána kezdenék el próbálkozni.
jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Működhet ha pont jókor van az a heti 2x-i együttlét.Én a helyedben, ovulációs tesztet használnék így legalább tudod mikor ovulálsz, és megpróbálod igazitani az együttléteket ahogy csak tudod.
jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, az ovulációs tesztet ki fogom próbálni! A fogamzásgátlót kevesebb mint 1 évig szedtem, a nagyobb gyermekünk 2 éves lesz, és csak a szoptatás befejezése után kezdtem el szedni. Remélem hogy annyira nem kavart be, de én is tartok tőle egyébként, hogy nagyon felborította a hormonokat. Viszont már várni nem nagyon szeretnénk, a korom és a munka miatt sem.
jan. 7. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy nem szeretnétek várni, sok minden közbeszól, élethelyzet, kor, csak sajnos a teherbeesés nem olyan dolog hogy amikor eldöntjük hopp megis adatik :(

Van akinek hopp megadatik az első hónapban amikor eltervezte de sokaknál ez egy hosszabb folyamat. Ovutesztelj, próbáljatok a pozitív ovu teszt napján együtt lenni. Ugye irtad hogy 2x alkalomnál többet nem tudtok együtt lenni hetente.Lehet azért sem jön össze mert nem pont ovukor csináljátok. Ha tudod az ovud jobban tudod mikor kell "időzíteni."

jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozhattok, de amíg nem lesz rendszeres a ciklusod, addig nem sok esély van rá. Olcsón tudsz venni internetről zsákszámra ovu tesztet, így, hogy nem tudod mikor van ovulációd, naponta nézném a helyedben.
jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kezdj el szedni terhesmitamint/multivitamint
márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!