Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos-re kinek mi vált be?

Pcos-re kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég Pcos-el diagnosztizáltak.Teljes mértékben rendszertelen a menstruációm, mind a két petefészkemen van ciszta. IR-em eddig úgynéz ki nincs (még cukorterhelésen nem voltam, hormon vérvételre most megyek) most voltam endokrinológusnál és azt mondta 100% Pcos vagyok :( Kaptam Premens tablettát. A kérdésem az lenne, tudom hogy erre nincs csoda gyógymód de esetleg valakinek vált már be valami a tüntek csökkentésére? Szedek inozitolt + a premenst, de félek ezek a babához kevesek lesznek :(

jan. 17. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Aviva torna, nagyon sokaknak segít. 4 óra megtanulni, utána hetente 2 alkalommal torna.


(10-15 perc, bemelegítés, majd 30 perc maga a torna, a végén nincs nyújtás, hanem feküdni kell 30 percig, meditálni/olvasgatni)

jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Életmód váltás rettenet sokat segít és a rendszeres mozgás is.
jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Volt életmódváltás, fogyás, nem segített semmi éveken át. Csak végül a lombik.

Mondjuk az Aviva tornát nem próbáltam, de nem is akartam.

jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem volt terhelésed miből gondolod, hogy nincs ired.
jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Abból gondolom hogy Decemberben volt csak általános vérvételem, + mértek cukrot (éhgyomri) ott 4egész volt a cukrom.Endokrinológus szerint a cukrommal nem lehet baj mert alacsonyabb is volt mint kell, de azt be tudjuk annyinak hogy nem reggeliztem:) ja és 48 kiló vagyok ugyhogy a fogyás nálam nem jàtszik :’D
jan. 17. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha alacsony a cukrod, az pont ir gyanúra ad okot. Mivel túl sok az inzulinod, ezért alacsony a cukor. Az iresek fele kimondotta vékony.
jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen endokrinológus aki PCOS gyanúra (meg úgy egyáltalán) nem küld el min. 3 pontos terhelésre???

Egyébként egy hozzáértő endokrinológus tud segíteni. Nekem legalábbis az segített

jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Honey Hill méhpempője egész jól beállította a 29-45 napos ciklusomat 31-32 naposra. 6 hónapja szedem, azóta rendben is van a ciklusom.
jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:) nem tudom, nekem nagyon új ez az egész…azt mondták hogy ameddig nem szeretnék gyereket addig jobban járnék ha szednék fogamzásgátlót (akarunk babát csak a jövő év lett kitűzve célként) de mivel ez közbe jött kétségbe estem hogy hátha nem fog simán menni a dolog.Egyébként meg pont azt hallom mindenkitől hogy pont a fogamzásgátló nem javít semmit…erről mi a véleményetek?
jan. 17. 22:29
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne engedd kérlek a fogamzásgátlót, el ne kezd szedni. Elavult nézet azt felírni, csak elfedi a problémát. Amint abbahagynád a fogamzásgátlót, megint előjönne a betegség, a tünetek, akár még erősebben, mert addig el volt nyomva.


A fogamzásgátló nem erre való.


Elég csak beírni youtube-ra, hogy soha többet fogamzásgátló, akár magyar, akár külföldi videós, rengetegen mesélnek rossz tapasztalatokról, kiújuló, rosszabbodó pcos, endometrózis stb. a tabletta abbahagyása után.

jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!