Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék teherbe esni, mire...

Szeretnék teherbe esni, mire figyeljek majd oda, nektek mi vált be? (pajzsmirigy alulműködéseses tapasztalatok)

Figyelt kérdés

Sziasztok, nyár végén szeretnénk elkezdeni a babaprojektet, ezért szeretném felkészíteni megfelelően a szervezetem, hogy mielőbb pozi tesztet tudjunk majd a kezünkbe kapni. Pajzsmirigy alulműködésem van, ami gyógyszeresen helyre állt értékileg. Fél évente megyek kontrollra is. Több mint 2 hónapja életmódot váltottam és 90%ban egészségesen étkezem, értem ezalatt a minőségibb termékeket, mindent én főzök, sütök magunknak, heti egyszer eszek vasárnap pl olajban sült husit a családdal, ennyi belefér szerintem.

Jelenleg szedek szelént, krómot, d vitamint, omega 3-at is. Egyenlőre még túlsúlyban vagyok, de ezen dolgozom! 2 hónap alatt -5 kg fogyást tudhatok a hátam mögött, 2 naponkénti edzésekkel. Igazából nem vagyok töpszli, de mégis súlyos :) 178 cm-mel vagyok 100 kg jelenleg.

A ciklusom 30-31 napos, és 5 napos menstruációm van. Hogy jobban megismerjem a peteérési ciklusom a hőmérőzés vagy tesztelés hatékonyabb?

Nyár elején érdemes lenne nőgyógyászati szűrésre menni? Vagy milyen egyéb vizsgálatok javasoltak?

Nagyon szívesen meghallgatok más egyéb infókat és tanácsokat is.


Nagyon szépen kérlek titeket, hogy negatív és egyéb kritizáló megjegyzéseket hanyagoljátok, maximum építő jellegű kritikát írjatok :)


Köszönöm mindenkinek.


jan. 18. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd a mozgást és a diétát!
jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Én nem kritizállak, pont dicsérlek, hogy ilyen tudatos vagy 😁Folytasd így! Én tesztet is használtam és hőmérőztem is. A kettő együtt a legpontosabb, de a hőmérő, ha szabályosan csinálod, jobb! A teszt csak az LH csúcsot mutatja, de attól nem biztos, hogy volt ovud. A mérés viszont egyértelműen mutatja, ha volt, de csak utólag. Szóval teszttel tudsz rá készülni, hogy mikor várható a mérés meg igazolja, ha tényleg megvolt.
jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Folsav jöhet még pluszban. Mikor telne le az 1 év az utolsó rákszűrés óta? Ha most voltál akkor fölösleges a nyár elején, de ha amúgy is esedékes akkor igen, menj, bár rákszűrést úgyis csinálnak automatikusan az 1. trimeszterben ha több mint 2 év telt el az utolsó lelet óta. Életmódod dicsérendő, kitartás!
jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindent szuperül csinálsz, kitartást és sok sikert! :) Nekem kezelt pm alulműködéssel mindkét baba első hónapban sikerült.
jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a próbálkozós hónapokban a pm alulműködésed rendben legyen. Én 2x vetéltem miatta, mert állandóan elszállt az értékem. Most megmaradt, de emelni kellett az adagomon, mert megint 1,6-ról 4,5-re ment fel. Ahogy teherbeesel nézess tsh értéket. Erre kell figyelni. Sajnos nálam, ha elérte az 5-öt mindig vetélés lett. Valaki szerencsésen még többel is lazán kihórdja.
jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!